15.10.2017. 18:15

Pēc nospēlētām 20 minūtēm rīdzinieki bija vadībā ar 36:34, taču spēles otrajā daļā Jāņa Gailīša trenētās komandas spēle pajuka, ciešot bezierunu zaudējumu. Līdzīgs scenārijs rīdziniekiem bija arī Vienotās līgas pirmajā spēlē savās mājās, kad vēl pārliecinošāk tika zaudēts Maskavas apgabala «Himki» komandai.

Svētdien aizvadītajā mačā rīdziniekiem komandas kapteinis Mareks Mejeris guva 15 punktus, izcīnot piecas atlēkušās bumbas, kamēr Entvons Skots sameta desmit, bet Arns Labucks deviņus punktus.

Mājiniekiem ar 16 punktiem izcēlās Stevans Jelovacs, kamēr Iļja Popovs guva 14, bet Pjotrs Gubanovs 13 punktus.

Pirmajās 20 minūtēs laukumā ritēja līdzvērtīga cīņa, nevienai komandai lielu pārsvaru nespējot gūt. Tiesa, ar labu sniegumu pirmās ceturtdaļas noslēgumā rīdzinieki spēja panākt 20:15 savā labā, bet otrā «cēliena» sākumā arī 25:17. Tomēr Krievijas klubs ātri atspēlējās un četras minūtes pirms puslaika beigām jau bija priekšā ar 29:27. Pirms atpūtas nedaudz labāki gan izrādījās «vefieši», kuri atguva vadību un pēc puslaika bija priekšā ar diviem punktiem.

Savukārt pēc pārtraukuma vadības grožus ātri pārņēma «Ņižņij Novgorod» spēlētāji, kuri guva deviņus punktus pēc kārtas (43:36), pēc tam pārsvaru tikai palielinot. Nepilnas septiņas minūtes pirms beigām mājinieku pārsvars sasniedza desmit punktus (61:51), turpinājumā rīdziniekiem nerodot pretargumentus, lai pacīnītos par uzvaru.

«VEF Rīga» turnīrā cieta otro neveiksmi tikpat mačos.

Rīdzinieki savu pirmo maču Vienotajā līgā aizvadīja pirmdien, kad pēc neveiksmīga otrā puslaika savā laukumā bez variantiem ar 64:104 piekāpās Maskavas apgabala «Himki». Tikmēr Ņižņijnovgorodas vienība svētdien aizvadīja savu pirmo spēli turnīrā.

Līdz šim «VEF Rīga» aizvadījusi divas spēles «OlyBet» Latvijas Basketbola līgā (LBL), tiekot pie vienas uzvaras. Vienīgā neveiksme negaidīti tika piedzīvota pret «Ogri».

Savukārt «Ņižņij Novgorod» pirmssezonā aizvadīja pārbaudes spēles ar vairākām spēcīgām komandām - Stambulas klubiem «Anadolu Efes» un «Bešiktaš», Minhenes «Bayern», Kauņas «Žalgiris», taču vienībai neizdevās pārvarēt Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas kvalifikāciju, tāpēc tā startēs līmeni zemākajā Eiropas kausā.

«Ņižņij Novgorod» iepriekšējā sezonā trenēja latvietis Artūrs Štālbergs, bet šogad klubā atgriezies serbs Zorans Lukičs, kurš šo vienību trenējis jau iepriekš. Pirmssezonas posmā komandu atstāja kanādiešu centrs Šons Denisons, bet sastāvā ir amerikāņu aizsargs Stērlings Gibss un serbs Stevans Jelovacs, kurš aizvadītajā sezonā Spānijas čempionātā meta ap 14 punktiem vidēji spēlē.

Krievijas komanda savu iepriekšējo spēli aizvadīja vien septembra beigās.

«VEF Rīga» iepriekšējā sezonā sasniedza savu līdz šim labāko rezultātu Vienotajā līgā, regulāro čempionātu noslēgdama septītajā pozīcijā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā zaudēdama Sanktpēterburgas «Zeņit» basketbolistiem.

«VEF Rīga» starpsezonā piedzīvoja ievērojamas pārmaiņas, komandu pametot kapteinim Jānim Blūmam, kurš karjeru turpina Spānijā. Tiesa, pēc trīs gadu prombūtnes «Ventspilī» Rīgas klubā atgriezies pieredzējušais Kristaps Janičenoks. Tāpat atriezies Turcijā labu sezonu aizvadījušais Rolands Freimanis, kurš komandu pārstāvēja jau 2008./2009.gada sezonā.

Tāpat kā Freimanis arī bijušais izlases kandidāts Dāvis Rozītis nesen papildināja «VEF Rīga» rindas. Līgums ar Freimani noslēgts uz šo sezonu, taču tas ir tā dēvētais «atvērtais» līgums, kas paredz, ka labāka piedāvājuma gadījumā basketbolists var doties arī uz citu komandu, bet ar Rozīti panākta īstermiņa vienošanās. Plānots, ka Rozītis aizstās šobrīd savainoto Klāvu Čavaru, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja Spānijas un Turcijas zemākajās līgās.

Komandas rindas papildinājis arī latviešu aizsargs Andris Misters, kurš 2010.gadā palīdzēja Latvijas U-18 izlasei izcīnīt Eiropas čempionāta bronzas medaļas, bet pēc tam spēlēja Nacionālās sporta koledžu asociācijā (NCAA). Tāpat rīdzinieki no «Ventspils» pārvilinājuši aizsargu Arti Ati.

«VEF Rīga» komandā no pērnās sezonas, kad tā pēc gada pārtraukuma atguva valsts čempionu titulu, palikuši pieci spēlētāji - Kaspars Vecvagars, Mareks Mejeris, Arnolds Helmanis, Iļja Gromovs un lietuvietis Arns Labucks. Tāpat komandā ir Meksikas izlases spēlētājs Alekss Peress un amerikāņu leģionārs Entvons Skots.

Arī šajā sezonā komandas galvenā trenera pienākumus pilda Jānis Gailītis, kuram asistē Jevgēņijs Kosuškins un no «Ventspils» pārvilinātais Dāvis Čoders.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē tās pašas 13 komandas, kas iepriekšējā sezonā, aizvadot divu apļu turnīru, bet pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties «play-off» cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Kazahstānas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja «Himki» vienību.

Septiņās no astoņām iepriekšējām Vienotās līgas sezonām par čempioni kronēta CSKA, bet 2011.gadā uzvarēja «Himki».