04.12.2016. 17:07
Latvijas vicečempione basketbolā «VEF Rīga» svētdien VTB Vienotās līgas mačā otrajā puslaikā salauza turnīra debitantes Permas «Parma» pretestību un izcīnīja uzvaru.

«VEF Rīga» komanda bija pārāka ar rezultātu 81:74 (24:20, 17:23, 22:14, 18:17).

Noslēdzoties pirmās ceturtdaļas pirmajai pusei, «VEF Rīga» bija iedzinējos ar 6:13, tomēr turpinājumā četrus punktus pēc kārtas guva Mārtiņš Meiers, divus iemeta Armands Šķēle un Latvijas komanda pietuvojās. Turpinājumā Jānis Blūms trāpīja divus tālmetienus un pēc pirmās ceturtdaļas viesi jau bija priekšā ar 24:20.

Otrās ceturtdaļas ievadā rīdzinieki vairākas reizes panāca arī sešu punktu pārsvaru, tomēr tās vidū Konstantīna Bulanova tālmetiens panāca izlīdzinājumu 32:32. Turpinājumā «VEF Rīga» vēl panāca 41:37, bet pašā puslaika izskaņā ielaida sešus punktus pēc kārtas, atkal nokļūstot iedzinējos.

Otrā puslaika ievadā viesi vēl vairākkārt nospēlēja pavirši, tomēr trešās ceturtdaļas vidū sameta septiņus punktus pēc kārtas un turpinājumā vairs vadību neatdeva. Pēc trešās ceturtdaļas «VEF Rīga» jau bija priekšā ar 63:57, bet ceturtās ceturtdaļas vidū panāca arī 76:61. Tiesa, turpinājumā «VEF Rīga» trīs minūtes palika bez punktiem, kas ļāva «Parma» basketbolistiem samest desmit punktus pēc kārtas un ievērojami pietuvoties, tomēr uzvaru viesi no rokām neizlaida.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 19 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Blūms, kuram ar 16 punktiem piebalsoja Meiers, bet pa 12 punktiem iemeta Arnolds Helmanis un Kristofers Ričardss.

Tikmēr «Parma» sastāvā 22 punktus guva tās vienīgais leģionārs serbu aizsargs Danilo Andjušičs, bet ar 15 punktiem izcēlās Bulanovs.

Ar četrām uzvarām astoņās spēlēs «VEF Rīga» komanda Vienotās līgas kopvērtējumā atguvusi septīto vietu, bet «Parma» cieta astoto neveiksmi sezonas astoņos mačos.

Tikmēr turnīra līdere ar septiņiem panākumiem septiņos mačos ir Maskavas CSKA. Zīmīgi, ka pēc nedēļas «VEF Rīga» viesosies tieši pie CSKA basketbolistiem.

Rīdziniekiem šī bija pirmā spēle kopš pagājušās svētdienas, kad viņi viesos Vienotās līgas mačā piedzīvoja pamatīgu sagrāvi ar 64:107 pret Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ» basketbolistiem.

Trešdien «VEF Rīga» paziņoja, ka pārtrauc sadarbību ar serbu basketbolistu Nemanju Bezbradicu, kurš neizturēja pārbaudes laiku.

Savulaik Permā bija ļoti laba basketbola komanda «Ural Great», kas veiksmīgi spēlēja arī Eiropas mērogā, taču 2008.gadā šis klubs beidza pastāvēt. Savukārt «Parma» komanda tika dibināta 2012.gadā un līdz šai sezonai spēlēja Krievijas superlīgā, pērn arī izcīnot Krievijas kausu.

Neskatoties uz neveiksmīgo sniegumu, «Parma» komandai šobrīd ir lielākais apmeklējums Vienotajā līgā, jo vidēji katru spēli noskatās ap pieciem tūkstošiem līdzjutēju.

«VEF Rīga» klubs Vienotās līgas sacensībās piedalās jau astoto sezonu pēc kārtas.

Šajā Vienotās līgas sezonā startē 13 komandas. Starpsezonā no dalības turnīrā nolēma atteikties Čehijas klubs Nimburkas ČEZ, Loimā «Nilan Bisons» no Somijas un Gruzijas vienība Tbilisi «Vita».

Zīmīgi, ka tikai pirmajās divās sezonās Vienotajā līgā bija mazāks dalībnieču skaits - astoņas un 12 komandas.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650