03.05.2013. 21:06
VTB Vienotās basketbola līgas izslēgšanas spēļu pirmās kārtas sērijas otrajā spēlē šovakar panākumu svinēja Latvijas čempionvienība «VEF Rīga», kas ar 87:54 pārspēja Kazahstānas klubu «Astana».

«VEF Rīga» un BK «Astana» 87:54 (28:20, 44:34, 73:49). Roulends 20 (metieni - 8/10), Denielss 19 (7 atl.b.), Janičenoks 16 (3p. - 3/5), Bertāns 10, Zavacks 6 (7 atl.b.), Pasečņiks 6, A. Strēlnieks 4, Geks 4, Kavaļausks 2; Rašs 18, Saimons 8.

Maču laukuma saimnieki iesāka ļoti apņēmīgi un jau pirmās ceturtdaļas izskaņā bija iekrājuši 12 punktu pārsvaru (28:16), bet otrajā ceturtdaļā iekrātos plusus izdevās nosargāt (44:34). Atšķirībā no sērijas pirmās spēles, kurā otrajā puslaikā mačs sagriezās kājām gaisā, šovakar «Vefiņš» turpināja spēlēt veiksmīgi un izcīnīja uzvaru.

Jāpiebilst, ka «VEF Rīga» šo spēli aizvadīja bez Kaspara Bērziņa, kurš nevarēs palīdzēt arī rīt, turklāt ar traumu spēlēja Antans Kavaļausks, bet Lauris Blaus pēc saņemtā sitiena ar elkoni maču nepabeidza.

Atgādinām, ka sērijas pirmajā mačā Astanā «VEF Rīga» piedzīvoja zaudējumu ar 76:89.

Sērijas izšķirošā, trešā spēle risināsies sestdien «Arēnā Rīga», bet dueļa uzvarētājs play-off otrajā kārtā tiksies ar Rima Kurtinaiša vadīto Maskavas apgabala «Himki».

P.S. Seko līdzi «Apollo» sporta ziņām arī sociālajā tīklā «Twitter» - @Apollo_sport