10.03.2014. 11:23

, LSM.LV - Sports

Rīdzinieki pirmajā spēlē tikās ar Nīderlandes "Challenge Sports Arrows’81", un tulpju zemes basketbolisti bija pārāki ar 53:37. Teicams sniegums šajā spēlē Ilgonim Ekam, kura rēķinā 13 punkti un 24 atlecošās bumbas. Otrajā duelī  pretim stājās Polijas ratiņbasketbolisti, kas otrajā ceturtdaļā latviešus atstāja uz nulles un veica izšķirošu izrāvienu. Izlieto ūdeni sasmelt neizdevās un "VEF Rīga" piedzīvoja otro zaudējumu turnīrā ar 32:79 pret "IKS GTM".

Vissīvākā spēkošanās noritēja turnīra trešajā spēlē, kurā Latvijas ratiņbasketbolisti ar 51:58 zaudēja Horvātijas "KKI Zagreb". Vēl trešās ceturtdaļas noslēgumā Jāņa Šulca vadītā "VEF Rīga" turējās vadībā ar 41:39, tomēr mača izskaņā veiksmīgāki bija horvāti. Noslēdzošajā spēlē ar 18:71 sekoja zaudējums laukuma saimniekiem "Interwetten-Coloplast Sitting Bulls", kuri guva četras pārliecinošas uzvaras četrās spēlēs un neatstāja lielas cerības "VEF Rīgai".

Latvijas Ratiņbasketbola Sporta federācijas izpilddirektors un spēlētājs Aigars Miklāvs uzsvēra, ka komanda ieguva milzu pieredzi un spēļu praksi, gatavojoties Eiropas čempionātam. Lai arī turnīrā uzvaras izpalika, tas devis jaunu un neatsveramu pieredzi visiem "VEF Rīgas" spēlētājiem, īpaši komandas jaunpienācējiem Jānim Dzirkalim un Ansim Bērziņam.

"Aiz kalniem nav Eiropas čempionāts, tādēļ šī bija izcila spēļu prakse un labs sagatavošanās periods tam," uzsvēra Miklāvs. "Austrijā mums nevarēja palīdzēt divi Latvijas izlases kandidāti un potenciālie līderi Kaspars Turks un Agris Lasmanis," viņš piebilda.

Eirolīgā startēja vēl divi Latvijas ratiņbasketbolisti Raimunds Beginskis un Kārlis Gabrānovs, otrajā divīzijā pārstāvot attiecīgi Vācijas klubu no Tīringenes un Krievijas klubu no Sanktpēterburgas.

IWBF Eirolīgā komandas atbilstoši iepriekš sasniegtajiem rezultātiem startē trijās divīzijās. "VEF Rīga" turnīrā debitēja, tādēļ startēja trešajā divīzijā, kur trijās grupās bija sadalītas 15 komandas.