04.10.2015. 18:56
Latvijas čempionvienība basketbolā «VEF Rīga» jaunās VTB Vienotās līgas sezonas pirmajā mačā salūza ceturtajā ceturtdaļā, ar 75:87 (25:20, 16:27, 19:17, 15:23) piekāpjoties sava bijušā spēlētāja Kaspara Bērziņa pārstāvētajai Krievijas komandai «Ņižņij Novgorod», ko trenē latviešu speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs.

• Timma «Zeņit» rindās debitē ar 15 punktiem un uzvaru vakar

«VEF Rīga» sastāvā 18 punktus iemeta meksikānis Fransisko Kruss, pie 15 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm tika zviedru aizsargs Ludvigs Hākansons, bet 12 punktus sameta Mareks Mejeris.

Savukārt «Ņižņij Novgorod» sastāvā ar 19 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Maksims Grigorjevs, bet 15 punkti Viktoram Radam.

Tikmēr Bērziņš nospēlēja 21 minūti, kuru laikā guva septiņus punktus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un nopelnīja četras piezīmes..

Vēl divas minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām rezultāts bija neizšķirts 16:16, tomēr atlikušajā laikā rīdzinieki nospēlēja ļoti veiksmīgi - tālmetienus iemeta Fransisko Kruss un Gilje Ruvio, iegūstot mājiniekiem pārsvaru un pēc pirmās desmitminūtes viņi atradās priekšā ar 25:20.

Otrās ceturtdaļas sākumā savainojumu guva viens no «Ņižņij Novgorod» līderiem Ēriks Meinors, bet, neskatoties uz daudzajiem rīdzinieku tālmetieniem, viesiem izdevās viegli turēties līdzi Latvijas klubam. Jau mača 16.minūtē «Ņižņij Novgorod» spēlētājs Maksims Grigorjevs savu punktu skaitu pēc tālmetiena bija papildinājis līdz 15, bet viesi atradās vadībā ar 39:36. Puslaika pēdējā sekundē «Ņižņij Novgorod» iemeta savu astoto tālmetienu, bet «VEF Rīga» atradās iedzinējos ar 41:47.

Trešajā ceturtdaļā turpinājās ļoti līdzīga cīņa. Kaut «VEF Rīga» vairākkārt pietuvojās līdz viena punkta deficītam, vismaz izlīdzinājumu Latvijas komandai tā arī neizdevās panākt un pēc 30 minūtēm tā zaudēja ar 60:64.

Tomēr mača liktenis izšķīrās ceturtās ceturtdaļas ievadā - «VEF Rīga» pirmajās piecās minūtēs iemeta tikai divus punktus, bet ielaida desmit un nokļuva iedzinējos jau ar 62:74. Turpinājumā vairs iesaistīties cīņā par uzvaru Latvijas čempioniem neizdevās.

Nākamo maču VTB Vienotajā līgā rīdzinieki aizvadīs jau ceturtdien, kad savā laukumā tiksies ar Krasnojarskas «Jeņisej», kas savā pirmajā duelī sestdien ar 94:102 piekāpās Jāņa Timmas pārstāvētajai Sanktpēterburgas «Zeņit» vienībai.

Šajā starpsezonā «VEF Rīgu» piemeklējušas pamatīgas izmaiņas - no galvenā trenera posteņa aizgājis Latvijas speciālists Nikolajs Mazurs, kurš karjeru nolēmis turpināt Krievijā, bet viņa vietā nu ir spānis Karloss Frade. Tāpat vienībā šobrīd ir septiņi leģionāri, jo tās sastāvā iekļauti amerikāņu aizsargi Kvins Makdauels un Kenets Smits, spēka uzbrucējs Kītons Nenkivils, meksikānis Fransisko Kruss, spāņu spēka uzbrucējs Gilji Ruvio un krievu uzbrucējs Vladislavs Starateļevs, kā arī zviedru aizsargs Ludvigs Hākansons.

Tiesa, jaunās sezonas sākums «VEF Rīga» komandai neizdevās sekmīgs, jo šonedēļ «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmajā mačā savā laukumā ar 75:79 nācās piekāpties «Valmiera»/ORDO komandai.

Tikmēr «Ņižņij Novgorod» pirms divām sezonām iekļuva VTB Vienotās līgas finālā, bet Eiropas kausa izcīņā sasniedza pusfinālu. Pagājušajā sezonā šis klubs debitēja ULEB Eirolīgā, kur aizcīnījās līdz pat «Top16» kārtai, bet VTB Vienotajā līgā sasniedza labāko komandu četrinieku.

Jau otro sezonu «Ņižņij Novgorod» galvenais treneris ir Bagatskis, kuram bija lieli nopelni komandas pērnās sezonas sasniegumos, palīdzot klubam sekmīgi debitēt ULEB Eirolīgā, turklāt viņš ir līdz šim vienīgais latviešu treneris, kurš galvenā trenera amatā vadījis kādu šī turnīra klubu.

Tikmēr Bērziņš «Ņižņij Novgorod» rindas papildināja pirms šīs sezonas, atstājot finanšu grūtībās nonākušo Krievijas komandu Samāras «Krasnije kriļja», kas arī iepriekšējā sezonā spēlēja VTB Vienotajā līgā. Kā zināms, «VEF Rīga» vēl joprojām ir nenokārtotas saistības ar šo basketbolistu, ar kuru vēl joprojām noris tiesvedības process.

Bērziņš «VEF Rīga» komandu pārstāvēja no 2010. līdz 2014.gadam.

Arī šosezon VTB Vienotajā līgā sacenšas 16 komandas, kas bez dalījuma apakšgrupās aizvadīs divu apļu turnīru. Turnīrā debiju piedzīvos Gruzijas klubs Tbilisi «Vita», kas aizstās finansiālās grūtībās nonākušo Samāras «Krasnije kriļja» no Krievijas.

Kā pirms sezonas sākuma pavēstīja «VEF Rīga» valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons, kluba budžets šajā sezonā ir mazāks nekā iepriekš, kopā sastādot 1,4-1,5 miljonus eiro.

Šī gada pavasarī «VEF Rīga» pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pagājušā gada čempioni «Ventspils». Tikmēr pārējos turnīros Latvijas galvaspilsētas klubam neveicās tik labi, jo VTB Vienotajā līgā tas nesasniedza izslēgšanas spēles, bet Eiropas kausā nepārvarēja pirmo posmu.