31.07.2015. 16:14

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

"VEF Rīga" galvenais treneris Karloss Frade komandas jaunieguvumu nosauca par vienu no lielākajiem jaunajiem talantiem Eiropas basketbolā, kā arī ļoti nobriedušu un piezemētu cilvēku.

"Lude ir īstens cīnītājs, kas kārtīgi strādā katrā treniņā – tā ir lieta, kas man ir ļoti svarīga. Iepriekšējos gadus viņš pavadījis, strādājot "FC Barcelona" sistēmā, bet tagad viņam ir īstais laiks spert soli augšup un parādīt savu progresu," Fradi citēja kluba mājaslapā. "Viņš ir "combo" aizsargs, kas var spēlēt abās aizsarga pozīcijās un ir spējīgs izdarīt daudzas lietas, ne tikai mest pa grozu. Viņš ir uzlabojis savu izpratni par spēli, kā arī pilnveidojis lēmumu pieņemšanu. Lude alkst sevi pierādīt un sagaidu, ka viņš to attaisnos katrā treniņā un spēlē."

Basketbola gaitas Hākansons sāka Zviedrijā, bet 15 gadu vecumā pārcēlās uz Spāniju, pievienojoties FC "Barcelona" sistēmai. Lielāko laiku Barselonā viņš līdz šim pavadīja kluba jauniešu sistēmā, spēlējot otrajā komandā.

2013./2014.gada sezonā Hākansons piedalījās Spānijas otrajā spēcīgākajā līgā, kur 26 spēlēs vidēji laukumā pavadītajās 24,8 minūtēs iemeta 10,0 punktus un sarūpēja 2,8 rezultatīvas piespēles. Pāris mačos Hākansona ceļi krustojās ar viņa jauno komandas biedru Mareku Mejeri, kurš tobrīd arī spēlēja Spānijā. 2014./2015.gada sezonā Hākansons ar Barselonas kluba otro komandu sacentās Spānijas trešajā spēcīgākajā līgā, kur 17 spēlēs vidēji 29 minūtēs savāca 13,4 punktus un veica 3,1 rezultatīvu piespēli.

Pagājušajā sezonā Hākansons piedzīvoja debiju lielajā Barselonas komandā, aizvadot tās sastāvā 14 spēles. Hākansons izgāja laukumā astoņās līgas spēlēs, kurās kopumā 40 minūtēs iemeta piecus punktus. Eirolīgā viņš piedalījās sešās spēlēs, summā 18 minūtēs iekrājot četrus punktus.

Hākansons ir pārstāvējis Zviedriju dažāda līmeņa valstsvienību sacensībās. 17 gadu vecumā viņš debitēja Zviedrijas valstsvienībā, startējot 2013.gada Eiropas čempionātā Slovēnijā. Nākamajā vasarā Hākansons atgriezās valstsvienībā, piedaloties 2015.gada Eiropas čempionāta  kvalifikācijas spēlēs, un divreiz Zviedrijas sastāvā tikās arī ar Latvijas valstsvienību. Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties