30.03.2015. 22:15
Latvijas vicečempioni basketbolā «VEF Rīga» VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā pirmdien izbraukumā ar 72:102 (17:28, 15:27, 14:24, 26:23) piekāpās Riharda Kuksika pārstāvētajai Krievijas vienībai «Ņižņij Novgorod», ko trenē Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs.

• «VEF Rīga» tiksies ar Kuksika pārstāvēto, Bagatska trenēto «Nižņij Novgorod» šodien

Jau mača sākumā mājinieki spēja gūt vairākus punktus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 11:2. Trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām rīdzinieki pietuvojās «Ņižņij Novgorod» vienībai (17:23), taču ceturkšņa beigās atkal veiksmīgāki bija tieši mājinieki, kuri noslēdza spēles nogriezni, esot vadībā ar 28:17.

Arī otrajā ceturtdaļā «Ņižņij Novgorod» basketbolisti turpināja savu atrāvienu, panākot jau 19 punktu pārsvaru (41:22), taču pēc tam «VEF Rīga» astoņus punktus atguva. Tiesa, puslaika beigās atkal veiksmīgi bija mājinieki, kuri palielināja savu pārsvaru līdz 25 punktiem (55:30).

Bamba Fall aizsardzībā #vefriga #nnbasket #vtbleague

A photo posted by vefriga (@vefriga) on Mar 30, 2015 at 11:12am PDT

Trešajā ceturksnī basketbolisti aizvadīja līdzīgu cīņu. Tikai pēdējās ceturtdaļas minūtēs mājiniekiem izdevās palielināt savu pārsvaru līdz 33 punktiem (79:46). Arī pēdējā ceturksnī komandas aizvadīja līdzīgu spēli, mazliet veiksmīgākiem esot rīdziniekiem, kuri ceturtdaļu uzvarēja ar 26:23, taču visā spēlē piekāpās ar 72:102.

«VEF Rīga» sastāvā rezultatīvākais spēlētājs bija Robs Loverijs, kurš guva 16 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un veica piecas rezultatīvas piespēles. Vēl 13 punktus pievienoja Jānis Bērziņš, bet deviņus punktus guva Mareks Mejeris.

Tikmēr «Ņižņij Novgorod» rindās ar 21 punktu izcēlās amerikānis Teilors Ročestijs, bet 20 punktus guva baltkrievu centra uzbrucējs Artjoms Parahovskis.

Savukārt Kuksiks spēlē guva septiņus punktus un izcīnīja četras atlēkušās bumbas. Latvietis laukumā pavadīja 20 minūtes un 16 sekundes.

Ar 24 spēlēs izcīnītām desmit uzvarām «VEF Rīga» Vienotās līgas kopvērtējumā šobrīd atrodas devītajā vietā, turpinot cīņu par dalību izslēgšanas turnīrā, bet «Ņižņij Novgorod» ar 25 spēlēs izcīnītām 18 uzvarām panāca turnīra trešajā pozīcijā esošo «Lokomotiv-Kubaņ».

Tikmēr citā pirmdienas mačā regulārā turnīra līderi CSKA savā laukumā ar 102:67 (24:13, 24:15, 28:16, 26:23) pārspēja Čehijas spēcīgāko vienību Nimburkas ČEZ.