15.02.2015. 20:46
Latvijas vicečempioni basketbolā «VEF Rīga» VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā svētdien aizvadīja vāju otro puslaiku un savā laukumā cieta zaudējumu ar 75:82 (32:18, 13:20, 20:27, 10:17) pret latvieša Rolanda Freimaņa pārstāvēto spēcīgo Krievijas vienību Kazaņas «Unics».

• «VEF Rīga» sagrauj VTB līgas pastarīti «Cmoki» 2015. g. 9. februāris

«VEF Rīga» sastāvā 20 punktus iemeta Džeralds Robinsons, bet pa 15 guva Robs Lauerijs, kamēr par diviem mazāk pievienoja Ingus Jakovičs.

Mačs iesākās līdzvērtīgi un pēc pirmajām septiņām minūtēm tablo vēstīja neizšķirtu 18:18. Līdz pirmās ceturtdaļas beigām rīdzinieki pamanījās gūt 14 punktus pēc kārtas un panākt 32:18. Otrā ceturkšņa sākumā Robs Lauerijs rezultāta starpību palielināja vēl par diviem punktiem, tomēr puslaika izskaņu vienības aizvadīja līdzīgā cīņā, bet «Unics» basketbolistiem pēdējās minūtēs izdevās pietuvoties līdz 38:45.

Lai gan «VEF Rīga» izdevās otrā puslaika pirmās minūtes noturēt vadību, Kazaņas komanda pamazām pietuvojās un 28.minūtē panāca neizšķirtu (60:60), turklāt pēc tam izvirzījās vadībā ar 65:62. Tiesa, līdz ar trešā ceturkšņa beigu signālu Mareks Mejeris ar tālu trīspunktnieku panāca izlīdzinājumu.

Puslaikā: @vefriga 45 - @bc_unics 38. Slēdzies klāt tiešraidei LTV7! #vefriga

A photo posted by vefriga (@vefriga) on Feb 15, 2015 at 10:05am PST

Ceturtajā ceturtdaļā nevienai no komandām ilgu laiku neizdevās gūt punktus. Tiesa, ātrāk «atvērt» pretinieku basketbolistiem, kamēr «VEF Rīga» punktus neguva gandrīz pirmās sešas ceturtdaļas minūtes, kas viesiem ļāva izvirzīties drošā vadībā ar 78:68.

Pēc neveiksmēm uzbrukumā rīdzinieki tā arī nespēja atgūties un cieta bezierunu zaudējumu ar 75:82.

Tikmēr Freimanis šajā mačā laukumā pavadīja 11 minūtes un četras sekundes, gūstot divus punktus. Latvietis realizēja vienu no trim divpunktu metieniem, bet netrāpīja vienīgo tālmetienu. Tāpat basketbolista rēķinā viena atlēkusī bumba un viena piezīme.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē novembra beigās Kazaņā «VEF Rīga» izrādīja sīvu pretestību, jo vēl ceturtās ceturtdaļas sākumā atradās divu punktu attālumā (48:50), tomēr beigās tika ciests zaudējums ar 52:64.

Sezonas sākumā «Unics» uzvarēja ULEB Eirolīgas kvalifikācijas turnīrā, kurā piedalījās arī «VEF Rīga», bet pamatturnīrā desmit spēlēs tika pie piecām uzvarām, tomēr ar to nebija pietiekami nākamā posma sasniegšanai. Tāpēc tālāk «Unics» sacenšas Eiropas kausā, kurā nu sasniegusi astotdaļfinālu.

Tikmēr Vienotajā līgā «Unics» komanda iepriekšējos četros mačos bija guvusi vien vienu uzvaru.

Freimanis sezonas pirmajā pusē spēlēja Igaunijas čempionvienībā Tallinas «Kalev»/«Cramo», rādot ļoti rezultatīvu sniegumu, bet pirms nepilna mēneša pārgāja uz «Unics». Tomēr pagaidām viņš vēl ar ļoti lielu rezultativitāti jaunajā vienībā nav izcēlies.

Tikmēr «VEF Rīga» iepriekšējā Vienotās līgas spēlē ar 86:61 sagrāva Baltkrievijas klubu Minskas «Cmoki», kas ir šī turnīra vājākā komanda.

Ar astoņām uzvarām 19 spēlēs «VEF Rīga» turnīra kopvērtējumā ieņem astoto vietu, bet «Unics» ar 11 panākumiem 18 mačos ir divas pozīcijas augstāk.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222