26.11.2014. 22:33
Latvijas vicečempione VEF Rīga ļoti svarīgā Eiropas kausa spēlē trešdien ar rezultātu 84:96 (22:26, 17:25, 14:20, 31:25) izbraukumā piekāpās Ungārijas klubam Solnokas Olaj KK, praktiski zaudējot cerības uz sacensību otrā posma sasniegšanu.

Šis bija jau VEF Rīga komandas astotais zaudējums pēdējās deviņās spēlēs visos turnīros.

Spēles pirmajās trijās minūtēs mājinieki iemeta četrus tālmetienus, izvirzoties vadībā ar 12:3, tomēr lielāku pārsvaru Olaj KK komanda iegūt vairs nespēja un pēc ceturtdaļas VEF Rīga zaudēja vien ar 22:26. Tomēr otrās ceturtdaļas ievadā mājinieki atkal guva pirmos piecus punktus, atkal palielinot pārsvaru līdz deviņiem punktiem, bet sestajā minūtē VEF Rīga jau zaudēja ar 29:44. Puslaika beigās spēles gaita strauji nemainījās un Latvijas klubs bija iedzinējos ar 39:51.

Otrajā puslaikā cīņas gaita strauji nemainījās. Vēl ceturtās ceturtdaļas sākumā Olaj KK pārsniedza pat 20 punktu pārsvaru (74:53), bet cīņas beigās ļoti stabili noturēja uzvaru, realizējot vairāk nekā 50% tālmetienu.

VEF Rīga rindās pa 22 punktiem guva Džeralds Robinsons un Jānis Timma, kura kontā arī astoņas atlēkušās bumbas.

Savukārt Olaj KK 19 punktus iemeta Pēters Lorānts, bet 18 punkti bija Dāvidam Vojvodam.

Tagad VEF Rīga komandai palikušas vien teorētiskas izredzes uz otrā posma sasniegšanu - jāuzvar atlikušajās trijās spēlēs, turklāt Krievijas vienība Sanktpēterburgas Zeņit, visticamāk, būs jāpārspēj ar vismaz 15 punktu pārsvaru.

Pirmajā aplī rīdzinieki uzvarēja ungāru klubu savā laukumā ar 71:61, kas komandai līdz šim ir vienīgais panākums turnīrā. Pēc tam tajā piedzīvoti pieci zaudējumi pēc kārtas.

Citās šīs grupas cīņās trešdien Krievijas vienība Maskavas apgabala Himki ar 105:77 (36:14, 27:32, 20:15, 22:16) savā laukumā sagrāva Ļubļanas Union Olimpija no Slovēnijas, bet Stambulas Bešiktaš Integral Forex no Turcijas savā laukumā ar 87:73 (21:15, 20:19, 24:19, 22:20) pieveica Krievijas klubu Sanktpēterburgas Zeņit.

D apakšgrupā pēc septiņām kārtām Bešiktaš Integral Forex ir līdere ar sešām uzvarām, seko Himki ar pieciem panākumiem, bet Union Olimpija tikusi pie četriem panākumiem. Trīs uzvaras ir Zeņit kontā, bet Ungārijas un Latvijas klubi guvuši attiecīgi divus un vienu panākumu.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430