18.03.2012. 19:14
Latvijas čempionvienība "VEF Rīga" VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta izšķirošajā A apakšgrupas spēlē svētdien ar rezultātu 56:93 (10:31, 23:15, 12:33, 11:14) izbraukumā kapitulēja spēcīgajai Lietuvas komandai Kauņas "Žalgiris".

Līdz ar to "VEF Rīga" komandai neizdevās kvalificēties izslēgšanas turnīram.

Rezultatīvākais ar 13 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām "VEF Rīga" komandai bija Kaspars Bērziņš, bet ar 11 punktiem atzīmējās Donāts Zavacks.

Tikmēr "Žalgiris" komandai ar 21 punktu un septiņām bumbām zem groziem palīdzēja Pauļus Jankūns, bet ar 16 punktiem izcēlās Mindaugs Kuzminsks.

Spēles sākumā līdzīga cīņa turpinājās līdz rezultātam 8:8, bet pēc tam "Žalgiris" pilnībā pārņēma iniciatīvu. "Žalgiris" sākumā veica izrāvienu 11:0, bet pēc tam arī 10:0 un pēc desmit spēlētām minūtēm "VEF Rīga" zaudēja ar 10:31.

Otrajā ceturtdaļā "Žalgiris" vairs lielāku pārsvaru iegūt nespēja, bet pēc tam, kad "VEF Rīga" basketbolisti Kristaps Janičenoks un Donāts Zavacks realizēja divus tālmetienus pēc kārtas, viesi pietuvojās līdz 31:42. Savukārt pirmais puslaiks noslēdzās ar 33:46.

Cīņas liktenis tika izšķirts otrā puslaika sākumā, kad "Žalgiris" guva pirmos 21 punktu, panākot 67:33. Turpinājumā cīņas gaita vairs nemainījās un mājinieki tika pie ļoti pārliecinošas uzvaras.

Šajā mačā "VEF Rīga" sastāvā pēc divus mēnešus ilgas traumas ārstēšanas atgriezās kapteinis Kristaps Janičenoks.

Lai iekļūtu izslēgšanas cīņās, "VEF Rīga" basketbolistiem šajā spēlē obligāti bija jāizcīna uzvara. "Žalgiris" grupas noslēgumā izcīnīja trešo vietu, bet "VEF Rīga" palika piektajā pozīcijā, zaudējot arī Krievijas vienībai "Ņižņij Novgorod".

Šī abām komandām bija otrā savstarpējā spēle VBL turnīrā šosezon - pirmais mačs pagājušā gada novembrī notika Rīgā, laukuma saimniekiem izcīnot uzvaru ar rezultātu 88:79.

A apakšgrupas kopvērtējumā "VEF Rīga" tika pie astoņām uzvarām 16 aizvadītajās spēlēs. Tāda pat uzvaru un zaudējumu attiecība bija arī "Ņižņij Novgorod" komandai, bet "Žalgiris" tika pie deviņiem panākumiem.

Uzvaru A grupā ar 14 uzvarām 16 spēlēs izcīnīja Krievijas komanda Kazaņas "Unics", bet otrajā pozīcijā ierindojās cits Krievijas klubs Maskavas apgabala "Himki", kas 16 regulārā čempionāta mačos tika pie 12 panākumiem.

Savukārt B grupā pirmo pozīciju ar 14 panākumiem izcīnīja Krievijas čempionvienība Maskavas CSKA, kamēr latvieša Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Krievijas komanda Sanktpēterburgas "Spartak" ar 11 uzvarām ieņēma otro vietu.

VBL pamatturnīrā piedalījās 18 komandas, kas divās apakšgrupās aizvadīja divu apļu turnīru. Katras grupas četras labākās vienības kvalificējās izslēgšanas spēlēm, turklāt abu grupu uzvarētāji automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā.

Sacensību astotdaļfinālā "Žalgiris" tiksies ar Krievijas komandu Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ", bet "Ņižņij Novgorod" tiksies ar otru Lietuvas vienību Viļņas "Lietuvos rytas".

Savukārt ceturtdaļfinālu jau ir sasniegušas "Unics", "Himki", "Spartak" un Maskavas CSKA vienības.

Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa