17.11.2014. 19:49
Latvijas vicečempioni "VEF Rīga" VTB Vienotās basketbola līgas spēlē pirmdien savā laukumā pēc pirmā puslaika ar 23:42 zaudē Krievijas grandam Maskavas CSKA, kas ir pašreizējā turnīra čempionvienība.Maču tiešraidē translē Latvijas...

Maču tiešraidē translē Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

VEF Rīga sastāvā deviņus punktus iemetis amerikāņu leģionārs Džeralds Robinsons, bet ar sešiem izcēlies Jānis Timma.

Lai gan pirmos divus punktus šajā cīņā jau ceturtajā sekundē guva VEF Rīga amerikāņu leģionārs Robinsons, pēc tam CSKA iemeta 11 punktus pēc kārtas, kamēr rīdzinieki sāncenšu grozu nespēja atslēgt gandrīz piecas minūtes. Viesi no Maskavas arī pirmās ceturtdaļas turpinājumā spēlēja pārliecinoši, ceturksni noslēdzot sev par labu ar 19:10. Mājinieku problēmas ar punktu gūšanu turpinājās arī otrajā ceturtdaļā, Timmam ar diviem punktiem izceļoties vien tad, kad CSKA jau bija panākuši 30:10.

Pirmajam puslaikam tuvojoties izskaņai, VEF Rīga izdevās gūt astoņus punktus pēc kārtas un pietuvoties līdz 15 punktu deficītam (20:35). Pašās puslaika beigās gan Krievijas klubam savu pārsvaru izdevās nedaudz palielināt.

Katrā no iepriekšējām trim sezonām CSKA komanda spēlējusi ULEB Eirolīgas finālčetrinieka turnīrā un virs galvas cēlusi VTB līgas čempionu kausu.

Maskavieši pašlaik atrodas augšgalā abos turnīros, kuros tie startē - Eirolīgā uzvaras visās piecās spēlēs, bet VTB līgā gūtas piecas uzvaras sešās spēlēs. Iepriekšējo spēli pirms došanās uz Rīgu CSKA aizvadīja piektdien, kad Eirolīgas izbraukuma spēlē Francijā ar 86:76 pieveica Limoges CSP vienību.

Nesenākajā VEF Rīga vēsturē CSKA klubs Rīgā viesojies divas reizes - 2012.gada oktobrī rīdzinieki līdzīgi cīnījās lielāko spēles daļu, zaudējot ar 67:75, savukārt šīgada janvāra tikšanās reizē CSKA bija pārāks vien ar četriem punktiem (84:88).

VEF Rīga spēle pret CSKA iesāks nedēļu, kuras laikā vefieši tiksies ar trim Krievijas vadošajiem klubiem. Pēc šīs spēles jau trešdienas vakarā sekos ļoti svarīga Eiropas kausa izcīņas mājas spēle Arēnā Rīga pret Maskavas apgabala Himki, savukārt nedēļa noslēgsies ar maču VTB līgā svētdien izbraukumā pret Eirolīgas klubu Kazaņas Unics.

VEF Rīga komanda Vienotās līgas sezonu sākusi ar trim uzvarām sešos mačos, kas pašlaik līgas kopvērtējumā dod devīto vietu.