02.05.2016. 21:01
Pašreizējā čempione VEF Rīga pirmdien izcīnīja drošu uzvaru arī Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē, ar rezultātu 102:82 (17:20, 28:17, 29:17, 28:29) izbraukumā droši pieveicot Latvijas un Igaunijas robežpilsētas komandu Valka/Valga.

Lielu daļu pirmā puslaika cīņa ritēja ļoti līdzīgi, turklāt otrās ceturtdaļas vidū mājinieki īsā laikā realizēja divus tālmetienus, izvirzoties vadībā ar 34:28. Tiesa, šie palika pēdējie robežpilsētas komandas realizētie metieni no spēles pirmajā puslaikā un pēc 20 spēlētām minūtēm Valka/Valga jau bija iedzinējos ar 37:45. Otrā puslaika pirmajā pusē VEF Rīga arī ātri ieguva aptuveni 20 punktu pārsvaru, aizvedot maču līdz drošai uzvarai.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 19 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Džoss Harelsons, bet pa 16 punktiem sameta Jānis Bērziņš un Mārtiņš Meiers.

Savukārt Valka/Valga sastāvā ar 18 punktiem izcēlās Mārtiņš Berķis, bet 17 punktus guva Edgars Krūmiņš.

Jau ziņots, ka VEF Rīga Latvijas čempionu titula aizstāvēšanu sāka sestdien, pirmajā ceturtdaļfināla mačā izcīnot pārliecinošu panākumu ar 99:66. Līdz ar to pēc pirmdienas mača rīdzinieki jau sērijā līdz divām uzvarām izvirzījušies vadībā ar 2-0.

Trešā spēle trešdien notiks Rīgā.

Zīmīgi, ka ceturtdaļfināla sērijā tiekas abas komandas, kas LBL turnīrā šosezon aizvadīja divus apļus.

Abās komandu savstarpējās spēlēs uzvaras izcīnīja rīdzinieki. Oktobra beigās galvaspilsētas klubs uzvarēja ar 113:75, bet februāra vidū VEF Rīga bija pārāka ar 82:64.

Pagājušajā nedēļā Rīgas vienība noslēdza sezonu VTB Vienotajā līgā, kur 30 mačos izcīnīja 11 uzvaras, ieņemot 11.vietu turnīra tabulā, izslēgšanas spēlēm nekvalificējoties. Tikmēr Valka/Valga ar nosaukumu Valga-Valka/Maks&Moorits paralēli startēja arī Igaunijas čempionātā. Regulārajā turnīrā valcēnieši ieņēma astoto vietu, tiekot izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, kur ar 0-3 piekāpās Rolanda Freimaņa pārstāvētajai Tallinas Kalev/Cramo.

Savukārt LBL turnīrā VEF Rīga ar 15 uzvarām 20 spēlēs ieņēma trešo vietu, kamēr Valka/Valga ar 11 panākumiem bija sestā.

Jau vēstīts, ka otra ceturtdaļfināla duelī Liepāja/Triobet ir vadībā ar 2-0 pret Jūrmala/Fēnikss komandu. Pirmajā mačā liepājnieki mājās piektdien uzvarēja ar 85:63, bet otrajā spēlē svētdien viesos bija pārāki ar 79:64.

Kā zināms, jau automātiski LBL pusfinālu sasniegušas regulārās sezonas divas labākās vienības Valmiera/ORDO un Ventspils. Tā kā vicečempione Ventspils regulārajā sezonā palika otrā, jau pusfinālā iespējama pēdējo divu sezonu valsts spēcīgāko komandu tikšanās.

Valmieras komanda LBL regulārajā sezonā triumfējusi pirmoreiz vēsturē. Kopš 1998.gada LBL finālā spēlējušas tikai komandas no Ventspils un Rīgas, bet šogad šī sistēma tiks izjaukta - finālā būs komanda no Valmieras, Liepājas vai Jūrmalas.

Pagājušā gada pavasarī VEF Rīga pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pērno čempioni Ventspili.