30.04.2015. 23:33
Ar uzvaru «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sēriju piektdien iesāka Latvijas vicečempiones «VEF Rīga» basketbolisti, kuri savā laukumā papildlaikā ar rezultātu 73:68 (16:17, 20:22, 16:12, 8:9, 13:8) pārspēja «Liepāja»/«Triobet» vienību.

Lielisku sniegumu šajā cīņā demonstrēja «VEF Rīga» basketbolists Mareks Mejeris, kurš guva 17 punktus un izcīnīja 17 bumbas zem groziem.

Līdz ar panākumu, sērijā līdz trim uzvarām ar 1-0 vadībā ir rīdzinieki.

Lai gan spēles sākumā vadībā izvirzījās mājinieki (5:0), tomēr liepājnieki guva 12 punktus, uz ko «VEF Rīga» spēja atbildēt vien ar precīzu divpunktu metienu. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā jau aktīvāki bija rīdzinieki, tomēr ceturksni viesi noslēdza ar punkta pārsvaru (17:16). Otrais spēles nogrieznis aizritēja ar nelielu vēju pilsētas basketbolistu pārsvaru, un, puslaika pārtraukumā ejot, rezultāta tablo vēstīja 39:36 «Liepāja»/«Triobet» vienības labā.

Trešo ceturksni rezultatīvāk iesāka viesu basketbolisti, kuriem ceturtdaļas trešajā minūtē izdevās izvirzīties vadībā ar deviņu punktu pārsvaru (49:40). Tomēr rīdzinieki prata atspēlēties, un pirms izšķirošās ceturtdaļas «Liepāja»/«Triobet» bija vien punkta pārsvars (52:51).

Lai gan ceturtās ceturtdaļas sākumā viesi realizēja divpunktu metienu un tālmetienu, tomēr «VEF Rīga» basketbolisti guva astoņus bezatbildes punktus un izvirzījās vadībā ar 60:56. Minūti pirms pamatlaika beigām liepājnieki panāca neizšķirtu 60:60, bet neviena no komandām nerealizēja savus metienus un nenokārtoja uzvaru pamatlaika, līdz ar to vienībām bija jāaizvada piecu minūšu papildlaiks.

Lai gan Liepājas basketbolisti papildlaika sākumā guva četrus punktus, tomēr turpmākajā pagarinājuma daļā mājinieki atbildēja ar deviņiem punktiem un izvirzījās vadībā ar 69:64. Minūti pirms papildlaika beigām viesi divus punktus atguva un pietuvojās līdz trīs punktu atstatumam (66:69). Pēdējās spēles sekundēs liepājnieki neizmantoja iespēju panākt neizšķirtu un uzvaru mačā ar 73:68 svinēja «VEF Rīga» basketbolisti.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Džeralds Robinsons, kuram 22 gūti punkti, bet ar 17 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām viņam piebalsoja Mareks Mejeris. Savukārt «Liepāja»/«Triobet» komandā ar 18 punktiem un 13 bumbām zem groziem izcēlās Edgars Zelionis.

Pusfināls ritēs līdz vienas komandas trim uzvarām, bet otrais mačs tiks aizvadīts svētdien Liepājā, kamēr trešais duelis notiks Kandavā.

«VEF Rīga» šosezon LBL regulāro čempionātu noslēdza otrajā vietā, desmit spēlēs tiekot pie astoņām uzvarām, kamēr «Liepāja»/«Triobet» ar 23 panākumiem 31 mačā bija trešā.

Kā regulārā čempionāta otrās vietas ieguvējiem «VEF Rīga» basketbolistiem nevajadzēja sacensties izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā, kamēr liepājnieki sērijā līdz trim panākumiem ar 3-0 pārspēja «Barons»/LDz vienību, pēc trīs gadu pārtraukuma sasniedzot LBL pusfinālu.

Pērn liepājnieki izstājās čempionāta ceturtdaļfinālā, kur piekāpās bronzas medaļu ieguvējiem «Jēkabpils» basketbolistiem, bet «Barons»/LDz - pagājušajā gadā zināma kā «Barons kvartāls» - nekvalificējās izslēgšanas turnīram.

Šosezon abas vienības savā starpā tikušās vienu reizi, kad ar 95:87 pārāka bija «VEF Rīga» vienība.

Kā ziņots, pirmajā LBL pusfinālā trešdien ar 79:68 triumfēja pašreizējie čempioni «Ventspils», kas tikai pēdējā ceturtdaļā izrāva uzvaru pār pērnā gada trešo labāko komandu «Jēkabpili». Tādējādi pusfināla sērijā līdz kādas komandas trīs panākumiem rezultāts kļuvis 1-0 ventspilnieku labā.

Regulārajā čempionātā «VEF Rīga» ar «Ventspili» aizvadīja divas spēles, bet ar visām pārējām komandām spēlēja vienu apli izbraukumā. «Ventspils» vienība ar visām komandām izspēlēja divus apļus, bet pārējās komandas savā starpā sacentās četras reizes. Vietu kārtību noteica uzvarēto spēļu procents.

Pagājušās sezonas «Aldaris» LBL finālā «Ventspils» ar 4-1 pārspēja «VEF Rīga», valsts čempiones titulu izcīnot pēc četru sezonu pārtraukuma un kopumā devīto reizi kluba pastāvēšanas vēsturē. Savukārt pie bronzas medaļām tika «Jēkabpils» basketbolisti, izcīnot pirmās godalgas kluba pastāvēšanas vēsturē.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601