31.07.2015. 17:15
Latvijas basketbola klubs "VEF Rīga" paziņojis par sastāva papildinājumu 19 gadus vecā Zviedrijas aizsarga Ludviga Hokansona personā, kurš uz vienu sezonu tiks izīrēts no Spānijas superkluba "Barcelona".

19 gadus Ludvigs Hokansons ir 1.93 metru garš aizsargs, kurš "VEF Rīga" sastāvā pavadīs nākamo sezonu. Zviedrs "Barcelona" sistēmai pievienojās 15 gadu vecumā un līdz šim pārsvarā bija spēlējis kluba otrajā komandā, taču debitējis arī "Barcelona" pirmajā sastāvā, aizvadot 14 spēles tās sastāvā. Hokansons izgāja laukumā astoņās ACB līgas spēlēs, kurās kopā 40 minūtēs iemeta piecus punktus. Eirolīgā jaunais vefietis piedalījās sešās spēlēs, kurās kopsummā 18 spēlētajās minūtēs viņam četri punkti.

2013./2014.gada sezonā Hokansons ar savu komandu piedalījās Spānijas otrajā spēcīgākajā līgā LEB Gold, kur 26 spēlēs viņš vidēji laukumā pabūtajās 24,8 minūtēs iemeta 10,0 punktus un sarūpēja 2,8 rezultatīvas piespēles. Interesanti, ka pāris mačos šajā sezonā Hokansona ceļi krustojās ar viņa jauno komandas biedru Mareku Mejeri, kurš tobrīd arī spēlēja Spānijā. 2014./2015.gada sezonā Hokansons ar Barselonas kluba otro komandu sacentās Spānijas trešajā spēcīgākajā līgā LEB Silver, kur Ludvigs 17 spēlēs vidēji 29 minūtēs savāca 13,4 punktus un 3,1 rezultatīvu piespēli. Pārstāvējis arī Zviedrijas izlasi, piedaloties EuroBasket2015 kvalifikācijas spēlēs, kur divreiz Zviedrijas sastāvā tikās arī ar Latviju. Pērn sešās Zviedrijas valstsvienības oficiālajās spēlēs Hokansonam vidēji 7,4 punkti un 1,6 rezultatīvas piespēles.

"Ir lieliski, ka mums pievienosies tāds spēlētājs kā Lude," norāda VEF galvenais treneris Karloss Frade. "Neskaitot to, ka viņš ir viens no lielākajiem jaunajiem talantiem Eiropas basketbolā, viņš ir ļoti nobriedis un piezemēts cilvēks. Lude ir īstens cīnītājs, kas kārtīgi strādā katrā treniņā – tā ir lieta, kas man ir ļoti svarīga. Iepriekšējos gadus viņš pavadījis, strādājot "Barcelona" sistēmā, bet tagad viņam ir īstais laiks spert soli augšup un parādīt savu progresu. Viņš ir combo aizsargs, kas var spēlēt abās aizsarga pozīcijās un ir spējīgs izdarīt daudzas lietas, ne tikai mest pa grozu kā daudzi cilvēki uzskata. Viņš ir uzlabojis savu izpratni par spēli, kā arī pilnveidojis lēmumu pieņemšanu. Tādējādi viņš atbilst tam, kādu basketbolu vēlamies spēlēt. Lude alkst sevi pierādīt un sagaidu, ka viņš to attaisnos katrā treniņā un spēlē."

Hokansons ir otrais VEF starpsezonas jaunieguvums, kurš iepriekšējo sezonu aizvadījis Frades dzimtajā Spānijā, jo nesen komandai pievienojās arī ASV aizsargs Kvins Makdauels. Savukārt pretējā virzienā - no Rīgas uz "Barcelona" - devās Latvijas jaunais talants Rodions Kurucs, kurš ar Katalonijas klubu noslēdza līgumu uz četriem gadiem.

Izmantotie resursi:"VEF Rīga" sastāvam pievienojas...Trāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties