03.11.2014. 21:29

, LSM.LV - Sports

Mājiniekiem 19 punktus "Arēnā Rīga" guva Džeralds Robinsons, savukārt Kevina Dilarda rēķinā bija 16 punkti. "VEF Rīgas" sastāvā debitēja uz pārbaudes laiku piesaistītais saspēles vadītājs Džastins Kobss, kurš gan sastāvā vēl nebija iejuties. Viesiem ar 19 punktiem izcēlās Skots Reinoldss, turpretim bijušais VEF spēlētājs Kaspars Bērziņš uzvarētājiem nodrošināja astoņus punktus.

Pēdējo ceturtdaļu "VEF Rīga" sāka ar četru punktu pārsvaru, taču nākamajās sešarpus minūtēs guva tikai trīs punktus. "Krasnije Kriļja" pārņēma iniciatīvu un galotnē noturēja trīs punktu pārsvaru. Laukuma saimnieku izredzes uz uzvaru krietni mazināja arī viesu pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām.

"VEF Rīgai" izdevās pārliecinošs sākums un minūti pirms pirmās ceturtdaļas beigām mājinieku pārsvars sasniedza 13 punktus (23:10). Taču viesi bija pārāki cīņā par atlēkušajām bumbām un pamazām pietuvojās, līdz puslaika priekšpēdējā minūtē "VEF Rīgas" pārsvars saruka līdz diviem punktiem (36:34). Atlikušajā laikā līdz pārtraukumam mājinieki gan nospēlēja pārliecinoši, gūstot piecus punktus pēc kārtas.

Laukuma saimniekiem ar agresīvu aizsardzību trešajā ceturtdaļā bija par maz, lai nostiprinātos vadībā, jo uzbrukumā astoņās minūtēs izdevās gūt tikai sešus punktus, kas Samaras klubam ļāva uz brīdi pārņemt vadību (50:47). Taču vēlreiz "VEF Rīga" pārliecinoši aizvadīja ceturtdaļas beigas, un pēdējā pārtraukumā devās ar četru punktu pārsvaru (54:50).

Ilgā mājinieku krīze pēdējās ceturtdaļas sākumā ļāva Samaras komandai veikt 8:0 atrāvienu un turpinājumā "VEF Rīgai" vairs neizdevās pārņemt vadību, lai gan pēdējās minūtes sākumā Robinsons ar soda metieniem vēl panāca neizšķirtu 65:65. Kritiski svarīgs viesiem nākamajā uzbrukumā bija Reinoldsa trāpītais trīspunktu metiens.

"VEF Rīga" turnīrā cieta trešo neveiksmi piecās spēlēs. Vefiešiem trešdien būs jāaizvada cīņa Eiropas kausa grupas turnīrā Turcijā pret "Besiktas", bet sestdien "VEF Rīgu" VTB līgā gaidīs izbraukuma spēle Krievijā pret Saratovas "Avtodor".