07.11.2015. 19:00
Latvijas čempionvienība basketbolā «VEF Rīga» sestdien VTB Vienotās līgas mačā savā laukumā pamanījās nenoturēt 21 punkta pārsvaru, taču tik un tā ar 94:93 (32:19, 30:22, 15:27, 15:25) uzvarēja pazīstamā lietuviešu speciālista Ramūna Butauta trenēto Kazahstānas flagmani «Astana».

«VEF Rīga» sastāvā 21 punktu iemeta meksikānis Fransisko Kruss, kamēr 16 punkti un astoņas atlēkušās bumbas spānim Gilji Ruvio. 11 punkti tikmēr arī Kvinam Makdauelam.

Savukārt «Astana» labā 30 punkti Kenetam Hejam.

Mača pirmās minūtes aizritēja līdzvērtīgi, taču pēc tam rīdziniekiem izdevās vairāki sekmīgi uzbrukumi, kas 50 sekundes pirms pirmās ceturtdaļas beigām ļāva panākt desmit punktu pārsvaru - 29:19. Pirmā puslaika turpinājumā «VEF Rīga» joprojām spēlēja sekmīgi, pēc Jāņa Bērziņa bumbas trieciena grozā no augšas 15.minūtē panākot jau 46:28. Tiesa, pēc tam «Astana» guva septiņus punktus pēc kārtas, taču ar to viesu izrāviens tika apslāpēts, kas Latvijas čempioniem pirmo puslaiku ļāva noslēgt pat ar 21 punkta pārsvaru - 62:41.

Otrā puslaika ievadā komandas cīnījās līdzīgi, taču pēc tam izrāvienu veica «Astana», kas pakāpeniski sāka samazināt rīdzinieku pārsvaru, turklāt mājiniekiem nesekmējās ar metieniem. Ceturto ceturtdaļu Kazahstānas kluba basketbolisti sāka ar desmit punktiem pēc kārtas, kas viņiem pirmo reiz jau ļāva pārņemt vadību - 79:77. Atlikusī pamatlaika daļa aizritēja spriedzes pilnā cīņā, bet Astanas vienībā līdera lomu uzņēmās Hejs, kurš tikpat kā katru viesu uzbrukumu noslēdza ar metienu.

Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas 26 sekundes, rezultāts bija neizšķirts 90:90 ar iespēju uzbrukt «VEF Rīga» basketbolistiem, bet noteikumi tika pārkāpti pret Gilji Ruvio, kurš pēc tam realizēja abus soda metienus. Tomēr tad tehnisko brāķi uzbrukumā pieļāva «Astana» un pēc tam vēlreiz pārkāpa noteikumus pret Ruvio. Arī šoreiz spānis realizēja abus soda metienus, sešas sekundes pirms pamatlaika beigām panākot drošo 94:90. Pēcāk viesu uzbrukums nebija gana sekmīgs, kā rezultātā līdz ar beigu signālu viņi realizēja tālmetienu, kas gan mača iznākumu nemainīja.

Pirms sestdienas cīņa pēdējo maču Vienotās līgas turnīrā «VEF Rīga» aizvadīja 31.oktobrī, kad izbraukumā ar 71:73 piekāpās Čehijas klubam Nimburkas ČEZ. Šīs sezonas septiņās spēlēs rīdziniekiem izdevies gūt tikai divas uzvaras - iepriekšējā 17.oktobrī tika gūta pret Krievijas komandu Volgogradas «Krasnij oktjabr».

Tikmēr Butauts Latvijas galvaspilsētā viesojas pirmo reizi, kopš viņš no «VEF Rīga» galvenā trenera pienākumiem tika atbrīvots pēc 2013./2014.gada sezonas. Rīgas komandu viņš vadīja no 2010. līdz 2014.gadam, tiekot pie trim čempionu tituliem.

Ar divām uzvarām septiņās spēlēs «VEF Rīga» Vienotās līgas kopvērtējumā ieņem 12.vietu, kamēr «Astana» ar vienu panākumu sešās cīņās ir 14.pozīcijā.

Vienīgo uzvaru «Astana» guvusi 22.oktobrī, kad savā laukumā ar 83:80 tika pārspēta Somijas komanda Loimā «Nilan Bisons».

Šajā starpsezonā «VEF Rīgu» piemeklējušas pamatīgas izmaiņas - galvenā trenera posteni atstājis Latvijas speciālists Nikolajs Mazurs, bet viņa vietā nu ir spānis Karloss Frade. Tāpat vienībā šobrīd ir septiņi leģionāri, jo tās sastāvā iekļauti amerikāņu aizsargi Kvins Makdauels un Kenets Smits, spēka uzbrucējs Kītons Nenkivils, meksikānis Fransisko Kruss, spāņu spēka uzbrucējs Gilji Ruvio un krievu uzbrucējs Vladislavs Starateļevs, kā arī zviedru aizsargs Ludvigs Hākansons.

Arī šosezon VTB Vienotajā līgā sacenšas 16 komandas, kas bez dalījuma apakšgrupās aizvadīs divu apļu turnīru. Turnīrā debiju piedzīvo Gruzijas klubs Tbilisi «Vita», kas aizstās finansiālās grūtībās nonākušo Samāras «Krasnije kriļja» no Krievijas.

Kā pirms sezonas sākuma pavēstīja «VEF Rīga» valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons, kluba budžets šajā sezonā ir mazāks nekā iepriekš, proti, 1,4-1,5 miljoni eiro.

Šī gada pavasarī «VEF Rīga» pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pagājušā gada čempioni «Ventspils». Tikmēr pārējos turnīros Latvijas galvaspilsētas klubam neveicās tik labi, jo VTB Vienotajā līgā tas nesasniedza izslēgšanas spēles, bet Eiropas kausā nepārvarēja pirmo posmu.