17.05.2015. 19:06
«Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas pirmajā mačā svētdien «VEF Rīga» ar rezultātu 81:77 (19:16, 25:18, 22:13, 15:30) izbraukumā pieveica «Ventspils» spēlētājus.

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām «VEF Rīga» izvirzījusies vadībā ar 1-0, turklāt nākamais mačs otrdien notiks tās laukumā.

Rezultatīvākais «VEF Rīga» komandā ar 19 punktiem bija Ingus Jakovičs, bet ar 16 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Džeralds Robinsons.

Savukārt ventspilniekiem pa 13 punktiem guva Māris Gulbis un Džerajs Grānts, bet ar 11 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Niks Giks..

Kaut «VEF Rīga» pirmos punktus guva vien ceturtajā minūtē, turpinājumā tā 60 sekunžu laikā iemeta septiņus punktus un pārņēma vadību. Arī nākamajās minūtēs «VEF Rīga» spēlēja arvien stabilāk un septītajā minūtē Jānis Bērziņš jau izvirzīja savu komandu vadībā ar 17:6. Ceturtdaļas beigās gan ventspilniekiem izdevās pretiniekus apturēt un tās beigās pēc Žaņa Peinera tālmetiena mājinieki pietuvojās līdz 16:19.

Otrās ceturtdaļas ievadā Peiners pēc vēl viena tālmetiena jau panāca izlīdzinājumu, bet Kristaps Janičenoks izvirzīja vadībā «Ventspili». Tomēr uz to ar trim tālmetieniem īsā laikā atbildēja Jakovičs, izvirzot «VEF Rīga» priekšā ar 32:26. Arī puslaika beigās «VEF Rīga» ne tikai sekmīgi uzbruka, bet arī labi darbojās aizsardzībā, atrodoties priekšā ar 44:34.

Trešajā ceturtdaļā jau «VEF Rīga» piederēja izteikts pārsvars un pēc tās viesi atradās priekšā ar 66:47, bet ceturtajā spēles desmitminūtē dueļa liktenis atkal mainījās. Pateicoties ventspilnieku leģionāru Grānta un Gika rezultativitātei deficīts tika samazināts līdz 58:69, bet ceturtdaļas vidū Akselis Vairogs, kuram šis bija pirmais mačs pēc traumas izārstēšanas, arī ļāva mājiniekiem pietuvoties tuvāk par desmit punktiem.

Kādu laiku «VEF Rīga vēl» spēja noturēt pārsvaru, tomēr tālmetienus iemeta Gulbis un Giks, priekšpēdējā minūtē ventspilniekiem pietuvojoties jau līdz 75:70. Tomēr neko vairāk mājiniekiem neizdevās paveikt - Robinsons pārtvēra bumbu un pusminūti pirms pamatlaika beigām Roberts Loverijs ātrajā uzbrukumā panāca 77:70 «VEF Rīga» labā. Turpinājumā viesi uzvaru vairs neizlaida.

Abas vienības savā starpā Latvijas čempiona titulu intrigām bagātās finālsērijās dalījušas jau iepriekšējās četras sezonas. Šajā laikā trīs čempionu titulus izcīnījusi «VEF Rīga», bet pērn labākā bija «Ventspils».

Sērija ritēs līdz vienas komandas četrām uzvarām - otrdien abas komandas jau tiksies Rīgā, kamēr ceturtdien tās atkal spēkosies Ventspilī.

Šīs sezonas LBL regulārā turnīra ietvaros abas komandas savā starpā tikās divas reizes - vispirms janvārī Bauskā pārāki ar 90:85 bija «Ventspils», bet februārī Ventspilī ar 75:67 uzvarēja «VEF Rīga».

«Ventspils» par Latvijas čempioniem kopumā kronēti deviņas reizes, taču pērn titulu izcīnīja pēc četru gadu pārtraukuma. Savukārt «VEF Rīga» par labāko komandu valstī pēc kluba atjaunošanas 2007.gadā kļuvuši trīs reizes - no 2011. līdz 2013.gadam.

Ar 15 uzvarām 18 spēlēs «Ventspils» komanda LBL regulārajā čempionātā ne bez problēmām izcīnīja pirmo vietu, kamēr «VEF Rīga» ar astoņiem panākumiem desmit cīņās bija otrie, tāpēc abi klubi automātiski sasniedza izslēgšanas spēļu pusfinālu.

Pirms tam pusfinālā «Ventspils» grūtā cīņā jau otro gadu pēc kārtas sērijā līdz trim uzvarām ar 3-2 pieveica «Jēkabpili», kamēr «VEF Rīga» ar 3-1 pārspēja «Liepāja»/«Triobet».

Tikmēr sērijā par bronzu «Liepāja»/«Triobet» šobrīd atrodas vadībā ar 1-0. Duelis ritēs līdz vienas komandas trim panākumiem, bet nākamo reizi abas vienības mērosies spēkiem pirmdien Jēkabpilī.

Regulārajā čempionātā «VEF Rīga» ar «Ventspili» aizvadīja divas spēles, bet ar visām pārējām komandām spēlēja vienu apli izbraukumā. «Ventspils» vienība ar visām komandām izspēlēja divus apļus, bet pārējās komandas savā starpā sacentās četras reizes. Vietu kārtību noteica uzvarēto spēļu procents.

Pagājušās sezonas «Aldaris» LBL finālā «Ventspils» ar 4-1 pārspēja «VEF Rīga», valsts čempiones titulu izcīnot pēc četru sezonu pārtraukuma un kopumā devīto reizi kluba pastāvēšanas vēsturē.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]