18.02.2015. 21:35
«Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) pēdējo sezonu spēcīgāko komandu duelī trešdien «VEF Rīga» viesos ar rezultātu 75:67 (30:16, 16:15, 19:16,10:20) pieveica kopvērtējuma līderi un pašreizējo valsts čempioni «Ventspili».

• Latvijas grandu duelī «Ventspils» Bauskā pieveic «VEF Rīga» 2015. g. 21. janvāris

Jau spēles sākumā «VEF Rīga» parādīja pārliecinošu spēli, ceturtdaļas vidū gūstot desmit punktus pēc kārtas. Otrā un trešā ceturtdaļa risinājās līdzīgā cīņā, un, lai arī «Ventspils» pēdējā ceturtdaļā lika vefiešiem kļūdīties un diezgan ātri savākt piezīmju normu, spēles izskaņā «VEF Rīga» basketbolisti spēja noturēt pārsvaru un uzvarēt šajā principiālajā duelī.

«VEF Rīga» sastāvā rezultatīvākais bija Džeralds Robinsons, kurš guva 17 punktus un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, kā arī izcīnīja astoņas atlekušās bumbas. Ar 16 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām viņam palīdzēja Jānis Timma, savukārt cits komandas leģionārs amerikāņu saspēles vadītājs Robs Loverijs guva 12 punktus.

Mājiniekiem šoreiz rezultatīvākie bija latviešu spēlētāji - Žanis Peiners guva 14 punktus un tika pie divām rezultatīvām piespēlēm, savukārt Mārtiņš Meiers izcēlās ar 13 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām.

Šī uzvara «VEF Rīga» komandai bija ļoti būtiska cīņā par otro vietu sezonas beigās. Ja vienība savā regulārās sezonas pēdējā duelī uzvarēs «Jūrmala»/«Fēnikss», «Liepāja»/«Triobet», lai nosargātu otro vietu, nevarēs atļauties vairāk par vienu zaudējumu atlikušajos deviņos mačos. Savukārt, ja rīdzinieki būtu cietuši neveiksmi, liepājniekiem atlikušajos mačos pietiktu ar piecām uzvarām, lai paliktu otrajā vietā.

Ja «VEF Rīga» noslēgumā paliks trešā, tai ar «Ventspils» komandu potenciāli būtu jāspēkojas jau LBL pusfinālā.

Kā jau ziņots, iepriekšējā komandu tikšanās reizē 21.janvārī Bauskā uzvaru izcīnīja «Ventspils», kas bija pārāka ar 90:85. Kopš abu klubu iepriekšējās tikšanās reizes šo četru nedēļu laikā «Ventspils» vienība aizvadījusi četras spēles, gūstot tikpat uzvaru. Tikmēr «VEF Rīga» bijušas sešas cīņas, no kurām uzvarētas četras, bet neveiksmes ciestas VTB Vienotās līgas ietvaros.

Abas komandas savā starpā LBL finālos tikušās jau iepriekšējās četras sezonas. Ja pirmajās trijās no šīm reizēm uzvarēja «VEF Rīga», iepriekšējā sezonā sērijā ar 4-1 labākā bija «Ventspils» komanda, tiekot pie sava devītā titula vēsturē un pirmā kopš 2009.gada.

Citā mačā trešdien «Barons»/LDz savās mājās ar rezultātu 92:57 (23:14, 20:18, 28:15, 21:10) pārliecinoši uzvarēja «Saldus» komandu.

«Barons»/LDz uzvarēja visas četras ceturtdaļas, un tikai otro ceturtdaļu «Saldus» komandai izdevās noslēgt ar divu punktu deficītu.

Uzvarētājiem par rezultatīvāko ar 21 punktu kļuva horvāts Mateo Kedžo, kurš arī izcēlās ar četrām piespēlēm. Ar 13 punktiem pievienojās Matīss Rudmiezis un ukrainis Dmitro Gļebovs.

Savukārt «Saldus» sastāvā ar 16 punktiem sekmīgākais bija amerikānis Prestons Medlins, bet Roberts Freimanis guva 15 punktus un savāca sešas atlēkušās bumbas.

Šī «Barons»/LDz jau ir trešā uzvara savstarpējās spēlēs, divos iepriekšējos mačos Rīgas komanda bija pārāka ar 79:74 un 85:64.

Vēl vienā mačā trešdien «Liepāja»/«Triobet» savās mājās tiekas ar «Valmieras» vienību. Visās trijās šīs sezonas spēlēs uzvaru izcīnījuši ir liepājnieki, kuri ir bijuši pārāki ar 86:75, 71:66 un 89:75.

Turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas valsts čempione «Ventspils», kurai ir 12 uzvaras 14 spēlēs, bet uz otro vietu ar septiņiem panākumiem deviņās cīņās pakāpusies «VEF Rīga» komanda. Tai ar 17 panākumiem 22 mačos seko «Liepāja»/«Triobet», «Jūrmala»/«Fēnikss» ar 14 uzvarām 21 cīņā ir ceturtā, bet sešinieku noslēdz «Jēkabpils» un «Barons»/LDz basketbolisti, kas guvuši pa 12 panākumiem 23 cīņās.

«Jelgava» ar deviņām uzvarām 22 mačos atrodama septītajā vietā, apsteidzot «Valmieru», kuras rēķinā ir astoņi panākumi 22 cīņās. Tikmēr «Latvijas Universitātes» un «Saldus» rēķinā ir attiecīgi piecas un četras uzvaras.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933