26.03.2012. 14:48

Latvijas čempionvienība VEF Rīga Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla izšķirošo, trešo, spēli pret latvieša Armanda Šķēles pārstāvēto Igaunijas čempionvienību Tallinas Kalev/Cramo sestdien aizvadīs Arēnā Rīga, apstiprinājis klubs.

Iepriekš tika pieļauta iespēja, ka mačs norisināsies Saldū.

Spēles sākums paredzēts plkst.16.

Kā ziņots, dueļa pirmajā mačā VEF Rīga pagājušās nedēļas ceturtdienā Saldū izcīnīja uzvaru ar rezultātu 64:56, bet otrajā spēlē sestdien Tallinā skandalozā gaisotnē piedzīvoja zaudējumu pagarinājumā ar 76:79.

Pēc otrās spēles VEF Rīga komanda vēlējusies iesniegt protestu, bet tas nav izdevies, jo tiesneši pārāk ātri parakstījuši protokolu un pēc tam kopā ar spēles komisāru aizdevušies prom. Strīdus iemesls - VEF Rīga uzskata, ka Kērtiss Miledžs pamatlaika pēdējā metiena izpildes brīdī atradies aiz trīspunktu metienu līnijas, ko apliecinot arī vairākas uzņemtās fotogrāfijas. Miledža metiens tika ieskaitīts divu punktu vērtībā, bet pretējā gadījumā Latvijas klubs būtu uzvarējis ar viena punkta pārsvaru.

Līdz ar to sērijā līdz divām uzvarām rezultāts pašlaik ir neizšķirts 1-1.

Zīmīgi, ka starp abām spēlēm pret rīdziniekiem Kalev/Cramo piektdien izbraukumā bija jāaizvada arī Igaunijas čempionāta mačs ar Rakveres Tarvas vienību, tomēr Tallinas klubs izvēlējās neierasties uz spēli un saņemt tehnisko zaudējumu.

Pagājušās sezonas BBL fināliste VEF Rīga šogad regulārajā čempionātā nepiedalījās, bet Kalev/Cramo tajā ieņēma ceturto vietu.

Neskatoties uz to, ka VEF Rīga nespēlēja BBL regulārajā čempionātā, abas komandas jau šosezon divreiz savā starpā spēkojušās VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) apakšgrupu turnīrā. Pagājušā gada decembrī Tallinā VEF Rīga izcīnīja uzvaru ar rezultātu 78:71, bet marta sākumā Rīgā mājinieki bija pārliecinoši labāki ar 103:89.