09.12.2014. 21:13
Latvijas basketbola vicečempioni «VEF Rīga» Eiropas kausa izcīņas pirmā posma devītās kārtas spēlē otrdien ar rezultātu 64:76 (25:20, 16:14, 12:25, 11:17) savā laukumā zaudēja Turcijas vienībai Stambulas «Bešiktaš Integral Forex», šajā turnīrā piedzīvojot jau septīto neveiksmi pēc kārtas.

«VEF Rīga» komandas labā 17 punktus guva amerikānis Džeralds Robinsons, no tiem 15 iekrājot jau pirmajā puslaikā, pie 14 punktiem tika Ingus Jakovičs, bet Jānis Timma iekrāja 11 punktus.

Pirmos piecus punktus šajā mačā guva laukuma saimnieki, pēc divām nospēlētām minūtēm iekrājot vadību ar 9:3. Arī turpinājumā vadības groži nemainīgi atradās «VEF Rīga» spēlētāju rokās, komandai tiekot pie septiņu punktu pārsvara. Ceturtdaļas pēdējā minūtē rīdzinieki pārsvaru palielināja līdz astoņu punktu atzīmei, bet ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 25:20 par labu mājiniekiem.

Otrās ceturtdaļas ievadā sekmīgāk darbojās viesi, kas ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem panāca neizšķirtu 27:27. Pēcāk «Bešiktaš Integral Forex» vēlreiz atjaunoja neizšķirtu, kad panāca rezultātu 30:30, tomēr vadību neieguva. «VEF Rīga» divreiz atjaunoja četru punktu pārsvaru, bet pirmo ceturtdaļu noslēdz ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem, kurus visus komandai atnesa Robinsons. Puslaiku mājinieki noslēdza pie rezultāta 41:34 par labu mājiniekiem.

Trešās ceturtdaļas sākumu daudz sekmīgāk aizvadīja viesi, gūstot astoņus punktus pēc kārtas un pirmoreiz mačā izvirzoties vadībā - 44:42. Uz to «VEF Rīga» atbildēja ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem, atgriežoties vadībā ar 49:44. Divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām mājinieki atradās vadībā ar 53:48, tomēr atlikušajā laikā zaudēja 11 punktus pēc kārtas un nokļuva iedzinējos ar sešiem punktiem.

Mazrezultatīvā ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē viesi nosargāja savas pozīcijas, pēc piecām nospēlētām minūtēm esot vadībā ar 66:57. Drīz pēc tam Turcijas kluba pārsvars sasniedza jau 11 punktus. Atlikušajā laikā cīņa par uzvaru vairs nenorisinājās, viesiem pārsvaru palielinot.

Kā zināms, «VEF Rīga» jau divas kārtas pirms pamatsacensību beigām bija zaudējusi cerības uz otrā posma sasniegšanu.

«VEF Rīga» kopš novembra sākuma spēlē ļoti neveiksmīgi un vien piektdien tika pie otrā panākuma pēdējās 12 spēlēs visos turnīros, kad VTB Vienotās līgas cīņā ar 86:78 uzvarēja Čehijas komandu Nimburkas CEZ.

Tikmēr «Bešiktaš» komanda jau garantējusi vietu Eiropas kausa otrajā posmā, bet Turcijas čempionātā tā pašlaik ar sešiem panākumiem deviņos mačos atrodama septītajā pozīcijā, tomēr līderi ir vien vienas uzvaras attālumā.

«VEF Rīga» sastāvā šajā mačā pēc gandrīz gadu ilgas traumas ārstēšanas laukumā atgriezās uzbrucējs Jānis Bērziņš, bet debiju vēl nepiedzīvoja amerikāņu saspēles vadītājs Robs Lauerijs, kurš sezonas ievadā bija viens no Grieķijas čempionāta rezultatīvākajiem spēlētājiem. Tāpat komandas sastāvā nesen pēc atlabšanas no savainojuma atgriezies Aigars Šķēle.

Šī «VEF Rīga» komandai bija ceturtā cīņa piecu mājas spēļu sērijā, kas 15.decembrī tiks noslēgta ar maču pret Ainara Bagatska trenēto Krievijas komandu «Ņižņij Novgorod».

Pašlaik D apakšgrupā zināmas jau visas komandas, kas sasniegs nākamo posmu. «Bešiktaš Integral Forex» kontā ir septiņi panākumi deviņās spēlēs, bet par uzvaru mazāk ar spēli rezervē ir Krievijas komandai Maskavas apgabala «Himki». Tām ar piecām uzvarām astoņos mačos seko Slovēnijas vienība Ļubļanas «Union Olimpija», bet Krievijas vienības Sanktpēterburgas «Zeņit» kontā ir četri panākumi. Cerības uz nākamo posmu zaudējuši Ungārijas klubs Solnokas «Olaj KK» un «VEF Rīga», kas guvuši attiecīgi divus un vienu panākumu.

Pirmajā aplī «VEF Rīga» izbraukumā piekāpās «Bešiktaš» spēlētājiem ar rezultātu 71:88.

Citās šīs grupas spēlēs trešdien «Olaj KK» uzņems «Himki», bet «Zeņit» savā laukumā tiksies ar «Union Olimpija».

«VEF Rīga» komandai šajās sacensībās bija izvirzīts uzdevums pārvarēt pirmo turnīra posmu. Sacensībās vienība startē piekto gadu pēc kārtas.

Tikmēr Latvijas čempioni «Ventspils», kas vēl saglabā cerības uz otrā posma sasniegšanu, nākamajā mačā trešdien uzņems Grieķijas vienību Saloniku PAOK.

«Ventspils» komanda Eiropas kausam kvalificējās kā iepriekšējās sezonas Latvijas čempione, bet «VEF Rīga» saņēma īpašo uzaicinājumu uz ULEB Eirolīgas kvalifikāciju, ko nespēja pārvarēt, un automātiski saņēma vietu Eiropas kausā.

Grupu turnīrā 36 komandas sadalītas sešās apakšgrupās, pa sešām komandām katrā, kas līdz 17.decembrim izspēlēs divu apļu turnīru. Pirms izlozes komandas, balstoties uz ģeogrāfisko principu, bija sadalītas divās apakšgrupās.

Sacensību otro posmu sasniegs četras katras grupas labākās komandas, kurām pievienosies astoņas vienības, kas nepārvarēs ULEB Eirolīgas sacensību pirmo posmu. Šīs 32 komandas tiks sadalītas astoņās grupās, pa četrām vienībām katrā, kas izspēlēs divu apļu turnīru laika posmā no 2015.gada 6.janvāra līdz 3.martam.

Otro posmu pārvarēs katras grupas divas labākās komandas, kas pēc tam izspēlēs astotdaļfinālu, ceturtdaļfinālu, pusfinālu un finālu. Izslēgšanas turnīrā visās fāzēs uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā. Sacensību finālspēles gaidāmas 2015.gada 24. un 29.aprīlī. Sacensību uzvarētāji kvalificēsies 2015./2016.gada ULEB Eirolīgas turnīram.

Iepriekšējā sezonā Eiropas kausā triumfēja Spānijas komanda «Valencia Basket», kas finālā pieveica Krievijas vienību Kazaņas «Unics». Līdz ar to «Valencia Basket» automātiski kvalificējās ULEB Eirolīgas turnīram, bet «Unics» iepriekš pārvarēja ULEB Eirolīgas kvalifikāciju un arī spēlē Eiropas spēcīgāko komandu turnīrā.

No Latvijas komandām arī iepriekšējā sezonā «VEF Rīga» nespēja pārvarēt turnīra pirmo posmu.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131