21.05.2014. 19:28

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Kinoteātra repertuārā filma būs skatāma no 28. maija. Filma seko «VEF Rīga» pagājušās - 54. sezonas - ikdienai un leģendārās meistarkomandas vēsturei, lai saprastu, kas veido labu komandu.

«Lai popularizētu basketbolu, ļautu sabiedrībai ieskatīties profesionālā sporta skarbajā ikdienā un panākumos, kas ir ne tikai vienas komandas, bet visas mūsu valsts un ikviena tās iedzīvotāja uzvaras, pērn nolēmām uzņemt dokumentālo filmu par «VEF Rīga». Par komandu, kas vienmēr bijusi un būs vērā ņemams lielums Latvijas sportā. Filma ļaus skatītājam emocionāli sekot līdzi komandas ikdienai, ieskatīties dziļāk sporta virtuvē, nekā to piedāvā ziņu vai sporta pārraides vai spēļu apmeklējumi,» citēts kluba padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.

«Profesionālais mūžs basketbolistiem ir īss, ļoti riskants un traumatisks, karjera var vienā dienā beigties, vispār viss var beigties. Ja kādam liekas, ka tas darbs ir medusmaize - es tos puišus apbrīnoju. Ļoti nežēlīga ikdiena, darbs, darbs un atkal darbs, bet panākumi vienalga nav garantēti. Tu vari nospēlēt visaugstākajā līmenī, izdarīt vislabāko, bet viena sekunde beigās izšķir visu,» uzskata Jaunups.

Filmu par «VEF Rīga» veidojusi profesionāla kino komanda. Tās režisors ir Dzintars Dreibergs, kurš bija filmas «Sapņu Komanda 1935» basketbola daļas režisors, scenārists un horeogrāfs.

«Basketbolam pārāk daudz ir pievērsuši tikai ar dzeltenu krāsu apveltītu uzmanību. Ļoti gribējās izveidot filmu, kas atgādinātu, kas šī spēle ir Latvijai un ka panākumu gūšana jaunajiem spēlētajiem ir viņu pašu rokas. Filma ļauj ieskatīties komandā - redzēt, kā strādā spēlētāji un treneri, un saprast, ka tā viņiem ir vairāk nekā tikai spēle,» izteicies Dreibergs.

Pērn «VEF Rīga» trešo reizi pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionvienību, bet šosezon savas čempionu pilnvaras nolika, «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā zaudējot «Ventspils» basketbolistiem.Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties