11.12.2014. 21:16
Latvijas vicečempione basketbolā «VEF Rīga» pēc sastāva papildināšanas ar amerikāņu saspēles vadītāju Robu Laueriju no viņa līdzšinējā Grieķijas kluba Amaljadas «Koroivos» nav saņēmusi cerēto brīvlaišanas vēstuli, ko pašlaik cenšas apstrīdēt Starptautiskajā Basketbola federācijā (FIBA).

  • «VEF Rīga» pievienojas ASV saspēles vadītājs Loverijs 2014. g. 7. decembris

Kā aģentūrai LETA paskaidroja kluba direktore Laila Spaliņa, atteikums no Grieķijas kluba saņemts trešdien. «VEF Rīga» ar Latvijas Basketbola savienības (LBS) starpniecību uzreiz vērsusies FIBA, argumentējot šādas rīcības nepamatotību.

Lēmums šajā lietā no FIBA tiek gaidīts trīs dienu laikā, tomēr šie termiņi allaž var ievilkties.

Lauerijs, kurš rīdziniekiem pievienojās pagājušās nedēļas beigās, sezonas ievadā bija viens no Grieķijas čempionāta rezultatīvākajiem spēlētājiem. Pašlaik 26 gadus vecais spēlētājs «Koroivos» komandā ar 16,7 punktiem vidēji mačā bija ceturtais rezultatīvākais visā līgā, bet vienība atrodama kopvērtējuma pēdējā pozīcijā.

Jau iepriekš tika vēstīts, ka Lauerijs «Koroivos» rindas atstājis negaidīti un viņa bijusī komanda varētu bloķēt pārejas darījumu. Savukārt uz to «VEF Rīga» komanda atbildējusi, ka «Koroivos» nepildīja līguma nosacījumus, tāpēc spēlētāju nedrīkstēja neatlaist.

Iepriekšējo sezonu Lauerijs aizvadīja Itālijas otrajā līgā, vidēji gūstot 15,1 punktu, bet tāpat viņš karjeras laikā spēlējis klubos Turcijā, Čehijā un Vācijā.

Pagājušajā mēneša beigās «VEF Rīga» no sastāva atbrīvoja amerikāņu saspēles vadītāju Džastinu Kobsu, kurš neizturēja pārbaudes laiku. Iepriekš «VEF Rīga» uz pārbaudes laiku piesaistīja arī amerikāņu aizsargu Ramelu Bredliju, tomēr viņš tā arī neaizvadīja nevienu spēli. Savukārt neilgi pēc Kobsa piesaistīšanas klubs pārtrauca sadarbību ar citu amerikāņu aizsargu Kevinu Dilardu.

«VEF Rīga» komanda «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) sezonu sākusi ar divām uzvarām divos mačos, kamēr VTB Vienotās līgas turnīrā izcīnīti četri panākumi desmit mačos. Savukārt Eiropas kausā rīdzinieku kontā ir viena uzvara deviņās cīņās, kas jau laupījis iespējas sasniegt sacensību otro posmu.

Pagājušās sezonas Latvijas čempionāta finālsērijā līdz četrām uzvarām «VEF Rīga» ar 1-4 piekāpās «Ventspils» basketbolistiem. Tāpat VTB līgas sacensībās komanda nekvalificējās izslēgšanas turnīram, bet Eiropas kausā nepārvarēja pirmo posmu.Latvijas Speciālā olimpiāde R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties