12.01.2014. 18:46
Basketbola klubs "VEF Rīga" (5-6) svētdien, 12. janvārī, VTB līgas mājas spēlē uzvarēja Ukrainas vicečempionus "Azovmash" (3-8) ar rezultātu 73:71 un atgriezās "play-off" zonā. Ingus Jakovičs pirmā puslaika izskaņā pēc ātrā izrāviena guva pirmos punktus VEF sastāvā. Nākamā spēle paredzēta 19. janvārī, izbraukumā sacenšoties pret Baltkrievijas čempioniem "Cmoki Minsk".

VEF Rīga: Brauns, Janičenoks, Robinsons, A. Bērziņš, NikssAzovmash: Zabirčenko, Pustozvonovs, Džinjards, Kolinss, Zaicevs

Viesiem trīsarpus minūtes neizdevās pārspēt rīdzinieku aizsardzību, turpretī VEF uzbrukumi izrādījās daudz veiksmīgāki. Divi Brauna punkti, Kuksika tālmetiens pēc Janičenoka nomainīšanas, Niksa cīņa groza apakšā un Robinsona saspēle ar Artūru Bērziņu lika Mariupoles trenerim Sergejam Zavaļinam pieprasīt minūtes pārtraukumu – 8:2. Ceturtdaļas turpinājumā mājinieku precizitāte kritās, taču daudzās “Azovmash” kļūdas ļāva noturēt pārsvaru. Desmitminūte uzvarēta ar 15:11.

Otrā ceturtdaļa sākās ar 10:2 izrāvienu. Uzbrukumu noslēgumos pārliecinoši nospēlēja VEF garie spēlētāji, trīs minūšu ofensīvu ar jaudīgu “slam-dunk” noslēdzot Derikam Niksam. Viesiem neatlika nekas cits, kā pieprasīt nākamo minūtes pārtraukumu – 25:13. Niksa samainīšanās ar Pasečņiku piebremzēja izrāvienu un “Azovmash” atspēlēja deviņus punktus pēc kārtas – 25:22. Strēlnieks un Robinsons pārtrauca ieilgušo sausumu, taču Kolinsa rezultatīvā spēle vēl vairāk samazināja starpību – 29:27. Niksa atgriešanās uzlaboja situāciju. Puslaika izskaņā Jakovičs atņēma pretiniekam bumbu, aizskrēja ātrajā uzbrukumā un guva pirmos punktus VEF rindās – 33:27.

Pirmā puslaika varonis Nikss cīņu atsāka ar vairākiem neprecīziem metieniem groza tuvumā, taču divdesmit trešās minūtes izskaņā guva divus punktus ar sodu un sagādāja ceturto piezīmi austrāliešu uzbrucējam Kikertam – 38:31. Nākamajā uzbrukumā “Michigan State” izcilnieks atkārtoja 2+1 gājienu, atjaunojot desmit punktu pārsvaru – 41:31. Savu otro iznācienu ar diviem punktiem atklāja Pasečņiks, bet Robinsona pustālais pēc 180 grādu apgrieziena ļāva atkārtoti panākt plus divpadsmit – 47:35. Pasečņiks sadarbībā ar Braunu turpināja iekarot viesu grozu, taču nesportiskā piezīme Janičenokam trešās ceturtdaļas izskaņā pārsvaru samazināja līdz desmit punktiem – 51:41.

“Azovmash” pabeidza otro 0:9 izrāvienu, samazinot starpību līdz sešiem punktiem – 51:45. VEF krīzi pārtrauca Brauna improvizētais “alley-oop” Robinsonam un Bajramoviča tālmetiens, atjaunojot ar divciparu skaitli rakstāmu pārsvaru – 56:45. Pāris minūtes vēlāk Bajramovičs un Strēlnieks vēlreiz panāca plus vienpadsmit, tomēr viesi negribēja atzīt sakāvi. Seši punkti pēc kārtas četrarpus minūtes pirms beigām saasināja spēli – 60:55.

Pārsvars saruka līdz trīs punktiem. Uzbrukuma noslēgumā par sevi atgādināja Nikss, palielinot savu rēķinu līdz divdesmit punktiem, bet izskaņā Butauts deva priekšroku Bajramovičam. Pēc Robinsona pustālā izdevās aizbēgt četru punktu attālumā – 64:60. Nākamajā uzbrukumā identisku pārsvaru atjaunoja Brauns, taču Zabirčenko tālmetiens spēli atstāja uz naža asmens – 66:65.

VEF uzbrukumam palika 20,9 sekundes. Brauns saspēlējās ar Bajramoviču, bet viesu rezerves centrs Natjažko uz piektās piezīmes rēķina pārkāpa noteikumus. Uz labdarības līnijas stājās Kuksiks, trāpot abus metienus – 68:65. Sekoja vēl viens minūtes pārtraukums, viesiem 16,9 sekundes pirms finālsvilpes panākot iespēju sākt spēli no laukuma vidus. Džinjardam vajadzēja divarpus sekundes, lai gūtu punktus ātrā garāmgājienā. Notikumi atkārtojās, Brauns atbildēja ar diviem soda metieniem un sekoja ceturtais minūtes pārtraukums deviņu sekunžu (!) laikā – 70:67. Kikerts ar otrās iespējas metienu vēlreiz samazināja starpību līdz minimumam un pēc brīža atstāja laukumu, pārkāpis noteikumus. Brauns kārtējā piegājienā iemeta pirmo no diviem brīvmetieniem, taču viesi zaudēja bumbu un bija spiesti vēlreiz pārkāpt noteikumus. Bajramovičs nekļūdījās.

VEF Rīga – Azovmash 73:71 (15:11, 18:16, 18:14, 22:30)VEF Rīga: Nikss 20 (2p 7/14, 1p 6/9; 7ab, 3pb, 7ip), Robinsons 12 (4ab), Bajramovičs 11, Brauns 9 (5ab, 8rp, 2pb, 5ip), Kuksiks 7 (3ab, 4rp), Pasečņiks 6, Strēlnieks 4, A. Bērziņš 2, Jakovičs 2, Janičenoks (4ab, 5rp); Pļavnieks.Azovmash:Tiesneši: Andrej Jersan (Slovēnija), Tomas Jasevičius (Lietuva), Sergey Beliakov (Krievija).Komisārs Agnis Pērkons

VEF nākamās spēles: 19. janvārī viesos pret “Cmoki” (-6), 3. februārī izbraukumā pret “Khimki” (-19), 16. februārī mājās pret “Triumph” (-1), 22. februārī viesos pret “Krasnije Kriļja” (+3), 8. martā izbraukumā pret “Krasnij Oktjabr” (+17), 16. martā viesos pret “Neptūnas” (+15), 24. martā savā laukumā pret “Astana” (-8).

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801