05.12.2014. 21:52
Latvijas vicečempioni basketbolā «VEF Rīga» piektdien pārtrauca savu ieilgušo zaudējumu sēriju, VTB Vienotās līgas mačā savā laukumā ar 86:78 (21:14, 26:20, 16:16, 17:15, 23:28 ) uzvarot Čehijas komandu Nimburkas CEZ.

«VEF Rīga» sastāvā 19 punktus iemeta Artūrs Bērziņš, bet 18 guva Džeralds Robinsons, kurš pamanījās veikt arī septiņas rezultatīvas piespēles. Savukārt 11 punktus guva Ingus Jakovičs.

Abas komandas cīņu iesāka līdzvērtīgi, taču, pirmajai ceturtdaļai tuvojoties izskaņai, iniciatīvu pārņēma «VEF Rīga» basketbolisti, ar Bērziņa un Bambas Fala veiksmīgajiem uzbrukumiem veicot septiņu punktu izrāvienu un panākot 19:12. Rīdzinieki vairākas minūtes atradās vadībā ar dažu punktu starpību, taču otrā ceturkšņa vidū CEZ pietuvojās līdz 23:25.

Puslaika izskaņā komandas cīkstējās sīvi, taču «VEF Rīga» pēc lieliska Džeralda Robinsona «slum dunk» izdevās izvirzīties vadībā ar 34:26, bet pēc Ronalda Zaķa trieciena grozā no augšas tablo jau vēstīja 41:30, kad līdz pārtraukumam bija atlikušas mazāk nekā divas minūtes. Atlikušajā laikā komandas spēkojās sīvi, bet puslaiku noslēdza divi precīzi Jāņa Timmas soda metieni.

Otrā puslaika sākumā pēc veiksmīgiem uzbrukumiem rīdzinieki izvirzījās vadībā jau ar 17 punktiem (51:34), turklāt Latvijas vicečempioni spēlēja gana sekmīgi, lai iekrāto pārsvaru noturētu. Tiesa, noslēdzošā ceturkšņa ievadā Nimburkas klubs pietuvojās līdz 11 punktiem (52:63), taču pēc pāris minūtēm «VEF Rīga» jau bija krietni drošākā attālumā, pēc Jakoviča trim precīziem soda metieniem sasniedzot jau 18 punktu handikapu (74:56).

Mača izskaņā viesiem tā arī neizdevās salauzt cīņas gaitu un iesaistīties duelī par uzvaru.

Ar šo pretinieku «VEF Rīga» komanda iepriekš bija jau tikusies astoņas reizes, uzvaras dalot uz pusēm. Pirms tam nesenākās abu komandu tikšanās reizes notika 2012./2013.gada sezonā. Viena no spilgtākajām spēlēm risinājās 2013.gada 30.janvārī, kad Eiropas kausa otrā posma gaitā rīdzinieki savā laukumā 5000 skatītāju klātbūtnē apspēlēja čehu klubu ar 81:59.

Abām komandām pirms piektdienas tikšanās reizes nedēļas vidū bija spēles Eiropas kausa izcīņā. «VEF Rīga» savā laukumā zaudēja Sanktpēterburgas «Zeņit» ar 66:74, piedzīvojot jau devīto zaudējumu pēdējās desmit spēlēs visos turnīros un arī zaudējot cerības sasniegt sacensību nākamo posmu, bet CEZ arī savā laukumā ar 67:73 atzina beļģu Šarleruā «Proximus Spirou» pārākumu.

Ja «VEF Rīga» rindās patlaban ir divi viesspēlētāji, CEZ sastāvā tādi ir seši. Rezultatīvākais spēlētājs CEZ sastāvā ir amerikāņu saspēles vadītājs Deriuss Vašingtons, kurš ieguvis pieredzi gan Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), gan ULEB Eirolīgā.

CEZ komandas galvenais treneris ir Ķēstūtis Kemzūra, kurš savulaik vienu izlašu sezonu nostrādāja ar Latvijas valstsvienību.

Vienotās līgas kopvērtējumā pašlaik «VEF Rīga» ar četrām uzvarām desmit spēlēs pakāpusies uz desmito vietu, bet CEZ ar tikpat panākumiem 11 mačos atrodas pozīciju zemāk.

Šī «VEF Rīga» komandai bija trešā cīņa piecu mājas spēļu sērijā. Turpinājumā tā 9.decembrī tiksies ar Stambulas «Bešiktaš» no Turcijas, bet 15.decembrī uzņems Ainara Bagatska trenēto Krievijas komandu «Ņižņij Novgorod».