17.10.2015. 19:18

«VEF Rīga» sastāvā rezultatīvākais ar 21 punktu bija Fransisko Kruss, bet 16 punktus pievienoja Kītons Nenkivils, kamēr par vienu mazāk iemeta Jānis Bērziņš.

Šis mačs rīdziniekiem iesākās ļoti neveiksmīgi, jo pirmo divarpus minūšu laikā «Krasnij oktjabr» bija izvirzījušies vadībā ar 12:0. Tomēr pamazām «VEF Rīga» atguvās un sāka spēlēt sekmīgāk gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, kas otrā ceturkšņa sākumā Krusam ļāva panākt neizšķirtu 31:31. Atlikušo pirmo puslaiku starp abām komandām aizritēja līdzvērtīga spēkošanās, vadībā nonākot te vienai, te otrai vienībai, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 53:53.

Līdzīgā garā turpinājās otrais puslaiks, komandām cīnoties tikpat kā punkts punktā. Sākoties pēdējām trim minūtēm, rezultāts bija neizšķirts 84:84, tomēr neilgu brīdi vēlāk Bērziņš bija precīzs to tālmetienu līnijas. Tiesa, nākamie uzbrukumi jau sekmīgāki izrādījās «Krasnij oktjabr» vienībai, kas viņiem ļāva pusotru minūti pirms beigām izvirzīties vadībā ar 88:87.

Dažas sekundes vēlāk Mareks Mejeris ar diviem precīziem soda metieniem no jauna vadībā izvirzīja rīdziniekus, turklāt nākamajā Volgogradas komandas uzbrukumā viesiem izdevās atņemt bumbu un «VEF Rīga» leģionārs Kenets Smits iemeta divus punktus, panākdams 91:88. Pēcāk precīzi abus soda metienus vēlreiz grozā raidīja Mejeris, ļaujot Latvijas komandai izvirzīties vadībā jau ar pieciem punktiem, bet šādu deficītu Volgogradas klubs vairs nespēja likvidēt.

Abi klubi pirms šī mača savā starpā bija tikušies četras reizes - pa divām spēlēm katrā no iepriekšējām divām sezonām. Vienu reizi pārāki bijuši «VEF Rīga» basketbolisti, bet trīs reizes «Krasnij oktjabr».

Jauno sezonu rīdzinieki Vienotajā līgā sāka ar trim zaudējumiem tikpat mačos - vispirms ar 75:87 savā laukumā piekāpjoties sava bijušā spēlētāja Kaspara Bērziņa pārstāvētajai Krievijas komandai «Ņižņij Novgorod», ko trenē latviešu speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs, bet pēc tam izbraukumā ar 71:73 piedzīvojot zaudējumu arī Krasnojarskas «Jeņisej» komandai. Savukārt pirms nepilnas nedēļas izbraukumā ar 76:91 nācās piekāpties latvieša Jāņa Timmas pārstāvētajai Sanktpēterburgas «Zeņit» komandai.

Tāpat rīdzinieki cietuši zaudējumu arī pagaidām vienīgajā aizvadītajā mačā «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) mačā.

Tikmēr «Krasnij oktjabr» četru maču laikā ticis pie viena panākuma. Vienīgais panākums sezonas pašā pirmajā mačā gūts pret turnīra jaunpienācēju Tbilisi «Vita» no Gruzijas (110:67), kamēr pēcāk nācās piekāpties «Zeņit» (93:94) un spēcīgajai Maskavas CSKA (67:85).

Ar vienu uzvaru četros mačos «VEF Rīga» līgas kopvērtējumā nu ieņem 11.vietu, apsteidzot «Krasnij oktjabr» komandu.

Iepriekšējā sezonā Volgogradas klubs neiekļuva Vienotās līgas izslēgšanas spēlēs, tiekot pie deviņām uzvarām 30 spēlēs un ierindojoties 12.pozīcijā. Tikmēr Eiropas kausa izcīņā «Krasnij oktjabr» vienība sasniedza otro kārtu jeb «Last 32» fāzi. Ar šādiem rezultātiem vadība Volgogradā acīmredzot nebija īsti apmierināta, jo veiktas lielas izmaiņas sastāvā, bet galvenā trenera vācieša Dirka Bauermana vietā stājies ukraiņu speciālists Kirils Bolšakovs.

Šajā starpsezonā «VEF Rīgu» piemeklējušas pamatīgas izmaiņas - galvenā trenera posteni atstājis Latvijas speciālists Nikolajs Mazurs, bet viņa vietā nu ir spānis Karloss Frade. Tāpat vienībā šobrīd ir septiņi leģionāri, jo tās sastāvā iekļauti amerikāņu aizsargi Kvins Makdauels un Kenets Smits, spēka uzbrucējs Kītons Nenkivils, meksikānis Fransisko Kruss, spāņu spēka uzbrucējs Gilji Ruvio un krievu uzbrucējs Vladislavs Starateļevs, kā arī zviedru aizsargs Ludvigs Hākansons.

Arī šosezon VTB Vienotajā līgā sacenšas 16 komandas, kas bez dalījuma apakšgrupās aizvadīs divu apļu turnīru. Turnīrā debiju piedzīvo Gruzijas klubs Tbilisi «Vita», kas aizstās finansiālās grūtībās nonākušo Samāras «Krasnije kriļja» no Krievijas.

Kā pirms sezonas sākuma pavēstīja «VEF Rīga» valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons, kluba budžets šajā sezonā ir mazāks nekā iepriekš, proti, 1,4-1,5 miljoni eiro.

Šī gada pavasarī «VEF Rīga» pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pagājušā gada čempioni «Ventspils». Tikmēr pārējos turnīros Latvijas galvaspilsētas klubam neveicās tik labi, jo VTB Vienotajā līgā tas nesasniedza izslēgšanas spēles, bet Eiropas kausā nepārvarēja pirmo posmu.