22.05.2014. 08:46
Otrdien, 27.maijā, kinoteātrī “Kino Citadele” notiks dokumentālās filmas par VEF meistarkomandu “VEF 54.sezona” pirmizrāde. Kino repertuārā filma būs skatāma no 28.maija.

Basketbols ir vairāk nekā spēle. Katru komandu veido daudzu cilvēku kopīgs darbs, bet tikai pēc uzvarām mēra tās panākumus. Filma seko basketbola kluba “VEF Rīga” 54.sezonas ikdienai un leģendārās meistarkomandas vēsturei, lai saprastu, kas veido labu komandu - spēlētāji, treneri, kapteinis vai varbūt tikai nauda un veiksme?

“VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups: “Lai popularizētu basketbolu, ļautu sabiedrībai ieskatīties profesionālā sporta skarbajā ikdienā un panākumos, kas ir ne tikai vienas komandas, bet visas mūsu valsts un ikviena tās iedzīvotāja uzvaras, pērn nolēmām uzņemt dokumentālo filmu par Vefiņu. Par komandu, kas vienmēr bijusi un būs vērā ņemams lielums Latvijas sportā. Filma ļaus skatītājam emocionāli sekot līdzi komandas ikdienai, ieskatīties dziļāk sporta virtuvē nekā to piedāvā ziņu vai sporta pārraides vai spēļu apmeklējumi.

Profesionālais mūžs basketbolistiem ir īss, ļoti riskants un traumatisks, karjera var vienā dienā beigties, vispār viss var beigties. Ja kādam liekas, ka tas darbs ir medusmaize – es tos puišus apbrīnoju. Ļoti nežēlīga ikdiena, darbs, darbs un atkal darbs, bet panākumi vienalga nav garantēti, Tu vari nospēlēt visaugstākajā līmenī, izdarīt vislabāko, bet viena sekunde beigās izšķir visu.”

Filmu par “VEF Rīga” veidojusi profesionāla kino komanda, tās režisors ir Dzintars Dreibergs ("Sapņu Komanda 1935” basketbola daļas režisors, scenārists, horeogrāfs, "Padoties Aizliegts”, "15 yby Mikrobs”, "Dušečka” u.c.), montāža – Rihards Olmanis. Filma tapusi studijā “Videoagentura.lv, "2D Studio””.

“VEF 54.sezona” režisors Dzintars Dreibergs: “Basketbolam pārak daudz ir pievērsuši tikai ar dzeltenu krāsu apveltītu uzmanību. Ļoti gribējas izveidot filmu, kas atgādinatu, kas šī spēle ir Latvijai un, ka panākumu gūšana jaunajiem spēlētajiem ir viņu pašu rokas. Filma ļauj ieskatīties VEF komandā – redzēt, kā strādā spēlētaji un treneri, un saprast, ka tā viņiem ir vairāk nekā tikai spēle.”

Informāciju sagatavoja:Laila Spaliņa“VEF Rīga” direktoreBulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties