24.03.2014. 21:44
Latvijas čempioni "VEF Rīga" savā pēdējā šīs sezonas VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 97:83 (27:21, 30:27, 22:14, 18:21) rezultatīvā spēlē pārspēja latvieša Jāņa Blūma pārstāvēto Kazahstānas čempionvienību "Astana".

Jau pirms šī mača "VEF Rīga" komanda bija zaudējusi cerības sasniegt izslēgšanas turnīru, savukārt šīs dienas panākums Latvijas klubam ļāvis pārtraukt piecu zaudējuma sēriju.

Rihards Kuksiks Latvijas kluba labā guva 20 punktus, bet amerikāņu leģionāri Kristians Polks un Entveins Robinsons iekrāja pa 18 punktiem. Savukārt Kazahstānas vienības rindās Deivids Saimons atzīmējies ar 17 gūtiem punktiem, tikmēr Blūma rēķinā astoņi punkti.

Spēli veiksmīgāk iesāka Latvijas komanda, kas īsā laika sprīdī panāca astoņu punktu pārsvaru (10:2). Arī turpmākajās minūtes Rīgas klubs atradās drošā vadībā, veiksmīgi spēlējot gan savā, gan pretinieku aizsardzības zonā. "Astana" basketbolisti desmit punktu barjeru pārkāpa vien cīņas septītajā minūtē, realizējot divus soda metienus (19:11).

Ceturtdaļas noslēdzošajā minūtē viesi guva sešus punktus pēc kārtas, samazinot deficītu jau līdz četriem punktiem (21:25), tomēr Derika Niksa divpunktu metiens divas sekundes līdz pārtraukumam atjaunoja "VEF Rīga" klubam sešu punktu vadību (27:21).

Otro ceturtdaļas sākumu veiksmīgi turpināja aizvadīt Kazahstānas vienības spēlētāji, kuri ar trim precīziem uzbrukumiem izlīdzināja rezultātu uz tablo (27:27), bet sekundes vēlāk jau panāca vadību (30:27). Tomēr otrā ceturkšņa vidū "VEF Rīga" atjaunoja septiņu punktu pārsvaru (40:33). Pirmā puslaika noslēgums aizritēja azartiskā un rezultatīvā spēlē, vienībām regulāri saasinot situāciju cīņā. Taču vadībā cīņas pārtraukumā devās "VEF Rīgas" spēlētāji - 57:48.

Otro puslaiku rezultatīvi iesāka Nikss, kurš Latvijas komandas labā guva četrus punktus pēc kārtas (61:48). Savukārt trešās trešdaļas beigās Nikss palīdzēja klubam panākt jau 18 punktu pārsvaru (77:59). Noslēdzošajā ceturtdaļā vairs tik rezultatīvi neaizritēja, vienībām spēkojoties punkts punktā. Mača 32.minūtē "Astana" spēlētāji samazināja deficītu līdz desmit punktiem (71:81), taču pēcāk mājinieki guva deviņus punktus pēc kārtas, atjaunojot drošu vadību uz tablo (90:71).

Abas komandas iepriekšējo reizi savā starpā tikās decembra vidū Astanā, kad mājinieki tika pie panākuma ar 89:81.

Turnīra B apakšgrupas kopvērtējumā "VEF Rīga" ar septiņām uzvarām 18 spēlēs ierindojās septītajā vietā.

Savukārt "Astana" ar astoņiem panākumiem grupu turnīru noslēdza sestajā pozīcijā.

VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā katra komanda savā grupā aizvadīs pa 18 spēlēm. Pēc apakšgrupu sacensībām pa sešām labākajām komandām no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Pirmo divu vietu ieguvēji automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīs astotdaļfinālu.

Jau zināmas visas izslēgšanas turnīra dalībnieces. No A apakšgrupas jau ceturtdaļfinālā iekļuvušas Kazaņas "Unics" un Viļņas "Lietuvos rytas" komandas, kurām seko Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ", "Ņižņij Novgorod", Krasnojarskas "Jeņisej" un Latvijas speciālista Gundara Vētras trenētā Sanktpēterburgas "Spartak", savukārt B grupā pirmās divas vietas ieņems Maskavas apgabala "Himki" un Maskavas CSKA, bet astotdaļfinālā sacentīsies Ļubercu "Triumf", "Astana", Samāras "Krasnije kriļja" un Volgogradas "Krasnij oktjabr".

Zināms, ka "Spartak" savā astotdaļfināla pārī tiksies ar "Triumf".

Zīmīgi, ka A grupā izslēgšanas spēlēm būtu kvalificējusies Ukrainas komanda "Doņeck", tomēr valstī valdošās situācijas dēļ tā izstājās no turnīra.

VTB līgas pērnajā regulārajā sezonā "VEF Rīga" ar 11 uzvarām 18 spēlēs izcīnīja ceturto vietu B grupā, bet izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 nācās piekāpties bijušā trenera Rima Kurtinaiša trenētajai Maskavas apgabala "Himki" vienībai.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048