04.03.2014. 22:18

Līdz ar to «VEF Rīga» izvairījās no otrā sensacionālā zaudējuma LBL dažu dienu laikā.

Šajā mačā vēl pēc trešās ceturtdaļas «VEF Rīga» bija priekšā ar 56:42, bet trīs minūtes pirms pamatlaika beigām čempioni joprojām samērā droši atradās priekšā ar 67:60. Turpinājumā tālmetienu realizēja Andrejs Gražulis, bet vēl divus punktus pievienoja Jānis Kaufmanis un pēdējās minūtes ievadā valmierieši bija pievienojušies jau līdz divu punktu deficītam.

Turpinājumā tikai vienu soda metienu realizēja Entveins Robinsons, bet vairāki nākamie «Valmieras» mēģinājumi gūt grozus bija nesekmīgi. Pēc tam vēl divus punktus ar soda metieniem guva Kristaps Janičenoks un rīdzinieki tika pie smagas uzvaras.

Rezultatīvākais «VEF Rīga» rindās ar 18 gūtajiem punktiem bija Robinsons, bet 14 punktus pievienoja Janičenoks.

Savukārt «Valmieras» rindās 17 punktus sameta Ernests Kalve, bet ar 14 punktiem izcēlās Kaufmanis.

Šajā mačā ar diviem punktiem 11 minūšu laikā «VEF Rīga» sastāvā debitēja amerikāņu uzbrūkošais aizsargs Kristians Polks, kurš komandai pievienojies uz pārbaudes laiku. Savukārt «Valmieras» rindās pirmo cīņu aizvadīja no vicečempioniem «Ventspils» izīrētais centrs, viens no Latvijas U-20 basketbola izlases «sudraba komandas» dalībniekiem Gražulis, kurš 25 minūšu laikā guva sešus punktus.

Šī abām komandām bija pirmā savstarpējā tikšanās reize šosezon.

«Valmierai» pēdējās piecās spēlēs izdevies tikt tikai pie divām uzvarām, savukārt «VEF Rīga» sestdien piedzīvoja ļoti negaidītu zaudējumu pret «Jūrmala»/«Fēnikss», piekāpjoties pretiniekiem otrajā papildlaikā ar 110:116.

Čempionāta kopvērtējuma līdere ar 15 uzvarām 16 spēlēs ir «Ventspils» komanda, bet otro vietu ar astoņām uzvarām desmit aizvadītajās spēlēs ieņem «VEF Rīga», kurai ar 18 uzvarām 27 cīņās seko «Jēkabpils», bet «Valmieras» kontā ir 18 panākumi 28 mačos.

Piekto vietu ar 19 uzvarām 29 spēlēs ieņem «Jūrmala»/«Fēnikss», bet «Liepāja»/«Triobet» seko ar 17 panākumiem 27 mačos. Tālāk 14 uzvaras 28 spēlēs ir «Barons kvartāls» komandai, bet astoņnieku ar 11 uzvarām 28 cīņās noslēdz «Latvijas Universitāte». Devītie ar 11 panākumiem 31 cīņā ir «Saldus», kurai ar deviņām uzvarām 28 spēlēs seko biznesa augstskola «Turība», bet «Jelgava» iekrājusi deviņus panākumus 29 dueļos.

Tikmēr «LMT Basketbola akadēmija» jeb Latvijas U-18 izlases bāzes komanda cietusi neveiksmi visās 17 līdz šim aizvadītajās spēlēs, kas dod pēdējo, 12.vietu.