23.11.2015. 20:39
Latvijas čempionvienība basketbolā «VEF Rīga» pirmdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta izbraukuma spēlē aizvadīja aizraujošu cīņas noslēgumu, tomēr ar 82:83 (27:16, 22:16, 16:30, 17:21) piedzīvoja zaudējumu Somijas vienībai Loimā «Nilan Bisons».

Pirms šī mača televīzijas kanāls «Rīga TV24» informēja, ka «VEF Rīga» lauzusi līgumu ar amerikāņu saspēles vadītāju Kenetu Smitu. Basketbolists šosezon piedalījies astoņās VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta spēlēs, kuru laikā vidēji guva 3,3 punktus, izcīnīja 2,1 bumbu zem groziem un veica 5,3 rezultatīvas piespēles. Tikmēr «Aldaris» Latvijas Basketbola līgā (LBL) Smits cīnījies trīs dueļos, vidēji gūstot četrus punktus, tiekot pie trim atlēkušajām bumbām un veicot 5,3 rezultatīvas piespēles.

Aizvadītajā duelī rezultatīvākais rīdzinieku rindās ar 17 punktiem bija Jānis Bērziņš, bet 15 punktus pievienoja un septiņas atlēkušās bumbas izcīnīja Mārtiņš Meiers.

«VEF Rīga» jau no pirmajām sekundēm bija rezultatīvāka komanda, esot vadībā gandrīz visu pirmo puslaiku. Pirmo ceturtdaļu viesu komanda noslēdza, esot vadībā ar 11 punktu pārsvaru (27:16), bet nepilnas divas minūtes pirms puslaika beigām arī viesu pārsvars pirmoreiz pārsniedza 20 punktus - 48:27. Savukārt pēc puslaika Latvijas čempioni bija priekšā ar 49:32.

Trešās ceturtdaļas sākumā «VEF Rīga» turpināja savu veiksmīgo spēli, ilgāku laiku noturot 15 punktu pārsvaru (55:40). Tomēr ceturkšņa vidū mājinieki lauza spēles gaitu un līdz spēles nogriežņa izskaņai bija samazinājuši rezultāta deficītu jau līdz trim punktiem, rīdziniekiem esot vadībā ar 65:62.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā mājinieki pirmo reizi šīs spēles laikā panāca neizšķirtu - 65:65. Taču nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām «VEF Rīga» atkal bija vadībā ar septiņu punktu pārsvaru (76:69). Tomēr tas «Nilan Bisons» netraucēja turpināt trešajā ceturtdaļā sākto pakaļdzīšanos un 15 sekundes līdz spēles beigām izvirzīties vadībā ar 81:80. Trīs sekundes līdz pamatlaika beigām Jānis Bērziņš realizēja ļoti grūtu divpunktu metienu, atgūstot savam klubam vadību ar 82:81. Tiesa, pēdējās sekundēs mājiniekiem tomēr izdevās aizvadīt veiksmīgu pēdējo uzbrukumu, somu spēka uzbrucējam Tūkam Koti gūstot uzvaras grozu.

Vienotajā līgā «VEF Rīga» ar divām uzvarām deviņās spēlēs ieņem 13.pozīciju, bet «Nilan Bisons» ar tādu pašu statistiku ir divas vietas zemāk un atrodas priekšpēdējā pozīcijā. Pirms tam savu vienīgo panākumu Loimā klubs guvis pret ULEB Eirolīgas komandu Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ», pretiniekus oktobra beigās uzveicot ar 70:68.

«Aldaris» Latvijas Basketbola līgā (LBL) «VEF Rīga» izcīnījusi četras uzvaras piecās spēlēs un ieņem trešo pozīciju, bet «Nilan Bisons» ar septiņām uzvarām deviņās spēlēs ir otrajā vietā Somijas čempionātā.

Somijas vienības sastāvā ir seši amerikāņi un astoņi vietējie spēlētāji. Divi no somu spēlētājiem, spēka uzbrucējs Tūka Koti un aizsargs Miko Koivisto, bija Somijas valstsvienības sastāvā septembrī notikušajā Eiropas čempionātā. Rezultatīvākais spēlētājs šosezon ir amerikāņu aizsargs Martins Zīno, kurš vidēji vienā Vienotās līgas mačā guvis 11,6 punktus.

Loimā komandas viesspēlētāju sarakstā atrodami arī divi amerikāņu leģionāri, kas daļu savas karjeras pavadījuši Latvijas klubos. Tā patlaban 34 gadus vecais Ronalds Klārks 2008./09.gada sezonā «Valmieras» komandā bija viens no labākajiem spēlētājiem LBL. Otrs Latvijā spēlējušais «Nilan Bisons» amerikānis ir aizsargs Pīdžejs Hils, kurš paspējis pārstāvēt gan Jēkabpils, gan Liepājas vienības. Savukārt Loimā komandas galvenais treneris otro sezonu pēc kārtas ir Gregs Gibsons.

Iepriekšējā sezonā abos dueļos pārāki bija rīdzinieki. Pagājušā gada decembra beigās «VEF Rīga» viesos uzvarēja ar 88:63, bet aprīļa vidū savā laukumā Latvijas vienība bija pārāka ar 78:62.

Arī šosezon VTB Vienotajā līgā sacenšas 16 komandas, kas bez dalījuma apakšgrupās aizvadīs divu apļu turnīru. Turnīrā debiju piedzīvo Gruzijas klubs Tbilisi «Vita», kas aizstās finansiālās grūtībās nonākušo Samāras «Krasnije kriļja» no Krievijas.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana