24.01.2016. 15:54
Iespaidīgu sagrāvi šodien VTB Vienotās līgas mačā piedzīvoja Rīgas VEF, izbraukumā Krasnojarskā ciešot sakāvi cīņā pret vietējo "Enisey" - 65:110. Rīdziniekiem šis bija jau 12. zaudējums aizvadītajās 16 turnīra spēlēs. Rezultatīvākais vefietis ar 18 punktiem kārtējo maču bija Fransisko Kruss.

Krasnojarskā šodien savā starpā tikās divas VTB turnīra tabulas lejasgala vienības, un ,kaut gan mājiniece "Enisey" pirms šīs cīņas bija pamanījusies zaudēt jau sešās spēlēs pēc kārtas, diez ko sekmīgāka nebija arī VEF statistika - tikai trīs panākumi pēdējos desmit mačos. Cerību par rīdzinieku panākumu gan viesa cienīgi aizvadītās iepriekšējās kārtas spēles pret "Lokomotiv-Kuban" (84:89) un "Unics" (72:82).

Mača pirmajās minūtēs mājinieki nekautrējās spēlēt ātri un bieži uzbrukt grozam, kas arī atmaksājās - pirmā ceturkšņa vidū jau 15:7. Rīdzinieku rindās kārtējo reizi līdera lomu spēles ievadā uzņēmās Fransisko Kruss, kurš ne tikai īsā laikā sakrāja sešus punktus, bet arī ievadīja VEF izrāvienu 12:0, kas noslēdzās ar diviem Mareka Mejera groziem (19:15). Dzīvību iestrēgušajam "Enisey" uzbrukumam atgrieza divi Tonija Teilora trejači, ļaujot laukuma saimniekiem gan panākt izlīdzinājumu, gan arī noslēgt pirmo periodu ar izrāvienu 14:4 un vadību 29:23.

Krasnojarskas ofensīva turpinājās arī otrajā ceturksnī - precīzi tālmetieni (puslaikā neticama statistika - 11/12) un ātras pārejas uzbrukumā 12. minūtē deva jau +14 (37:23). VEF grūtības sagādāja sāncenšu agresīvās aizsardzības pārvarēšana, bet otrā laukuma galā "Enisey" dzinējs nerimās (50:27). Komfortablais pārsvars nebūt neatslābināja mājiniekus, tā vietā komandas līderi Delrojs Džeimss un Deivids Kenedijs turpināja "lādēt" vienu precīzu metienu pēc otra, ļaujot Krasnojarskai otro ceturtdaļu noslēgt ar gūtiem 40 punktiem, tikmēr VEF spēja atbildēt tikai ar deviņiem (32:69).

Milzīgais deficīts jautājumu par mača uzvarētāju bija atbildējis jau pēc pirmajām 20 minūtēm, tomēr "Enisey" arī otrajā puslaikā nepieļāva nekādas vaļības un spēja ne tikai saglabāt, bet arī palielināt pārsvaru pār demoralizētajiem rīdziniekiem (80:41). Noslēdzošo periodu mājinieki uzsāka ar iespaidīgo 89:45, un, protams, vēl neskaidrs bija palicis tikai spēles gala rezultāts. Jau tā katastrofālo viesu dienu vēl bēdīgāku padarīja Kvina Makdauela gūtais savainojums, bet skanot beigu sirēnai zaudējums vairāk nekā pārliecinošs - 65:110.

"Enisey" - VEF 110:65 (29:23, 40:9, 20:13, 21:20)"Enisey": Kenedijs 18, Jakovenko 14, Džeimss 13, Olbrehts 13, Pičkurovs 13, Teilors 12, Zaharovs 9, Isakovs 7, Vzdikals 5, Pavlovs 4, Sergejevs 2, KomarovskisVEF: Kruss 18 (6 kļ.), Harelsons 11, Bērziņš 10, Jakovičs 6, Vilde 6, Geks 4, Mejeris 4 (9 atl.), Strēlnieks 3, Meiers 3, Makdauels, Ruvio