11.09.2016. 20:22
Gatavojoties jaunajai sezonai, Latvijas vicečempione Rīgas VEF vakar savā laukumā pārbaudes spēlē atzina Nikolaja Mazura trenētā Saratovas "Avtodor" pārākumu (79:88), vēsta "Avtodor" mājaslapa. Rezultatīvākais mājiniekiem ar 20 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Jānis Blūms.

Spēle sākās ar pamatīgu "Avtodor" izrāvienu – vienpadsmit pret nulli, bet otrās ceturtdaļas sākumā ar tikpat iespaidīgu sēriju atbildēja VEF, pārņemot vadību (27:24). Lielākais rīdzinieku pārsvars šajā spēlē bija četri punkti (32:28), bet puslaiku pārtraukumā ar trīs punktu pārsvaru jau devās viesi (42:39).

Saratovas "Avtodor" uzvarēja arī visā spēlē (88:79), un tās sastāvā punktus guva visi desmit pieteiktie basketbolisti. Rezultatīvākie ar 15 punktiem bija Brendens Freizers un Alans Makijevs, kuru rēķinā arī attiecīgi desmit rezultatīvas piespēles un septiņas atlēkušās bumbas. Ar 13 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Maikls Karrera. Rīdziniekiem rezultatīvākie bija Jānis Blūms (20p+5rp), Mārtiņš Meiers (18p+12ab) un Armands Šķēle (16p+4ab).

Saratovas "Avtodor" mājaslapā komentāru par spēli sniedza galvenais treneris Nikolajs Mazurs, kurš savulaik vadīja arī VEF: "Esmu apmierināts ar to, ka izdevās vienmērīgi sadalīt spēles laiku. Kad spēle negāja starta piecinieka basketbolistiem, viņus ar savu enerģiju, atlēkušajām bumbām un agresivitāti lieliski papildināja spēlētāji, kuri nāca no soliņa. Esmu priecīgs, ka jaunie basketbolisti tika pie 15-20 minūtēm spēles laika un sevi diezgan labi parādīja."

Pārbaudes turnīra finālā "Barons" piedzīvoja neveiksmi pret mājinieci "Šiauliai" (74:79). Kā vēsta lietuviešu kluba mājaslapa, pēdējā ceturtdaļā "Barons", pateicoties Taura Jogēlas pūlēm, veica izrāvienu astoņi pret nulli un 34. minūtē pirmoreiz izvirzījās vadībā (65:63), tomēr mājinieki atguva iniciatīvu un dramatiskā galotnē svinēja uzvaru.

Uzvarētājiem 21 punktu guva kolumbietis Asenso Ampims, bet "Barona" rindās ar 24 punktiem izcēlās Jogēla (2p. – 6/9, 3p. – 2/3, 1p. – 6/9). Citi "Barona" punktu guvēji: Geks 13, Zonne 8 (3p. – 2/9), Mētra 7, Epners 6, Menns 5, Mediss 5, Krestiņins 4, Dārgais 2.

Izmantotie resursi:«Автодор» снял рижское проклятье"Šiauliams - 780" finalas....