05.11.2014. 21:41
Latvijas vicečempioni basketbolā «VEF Rīga» Eiropas kausa izcīņas pirmā posma ceturtās kārtas mačā izbraukumā trešdien ar rezultātu 71:88 (20:23, 15:23, 20:18, 16:24) zaudēja Turcijas komandai Stambulas «Bešiktas Integral Forex», piedzīvojot trešo zaudējumu četrās sacensību cīņās.

• «Ventspils» neizmanto iespējas un zaudē Saloniku PAOK šodien
  • «VEF Rīga» Eiropas kausa cīņā pārliecinoši piekāpjas «Zeņit» basketbolistiem 2014. g. 29. oktobris

Jānis Timma Latvijas kluba labā šajā mačā guva 18 punktus, 14 punktus iekrāja amerikānis Kevins Dilards, bet pie 13 punktiem tika senegālietis Bamba Fals, kurš 11 no tiem guva jau pirmajā puslaikā.

Spēli «VEF Rīga» sāka ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem, bet pirmās ceturtdaļas vidū vadību pārņēma laukuma saimnieki. Turpinājumā reizi rīdzinieki atjaunoja neizšķirtu, bet pirmās desmit cīņas minūtes mājinieki noslēdza ar vadību 23:20.

Otrajā ceturtdaļā rīdzinieki turpināja atrasties iedzinējos, pēc piecām nospēlētām minūtēm zaudējot ar tiem pašiem trim punktiem (27:30). Nākamo divu minūšu laikā komandas palika bez gūtiem punktiem, bet vēlāk rīdzinieki nokļuva zaudētājos ar sešiem punktiem. Divas minūtes pirms došanās atpūtā Stambulas kluba pārsvars sasniedza septiņus punktus, bet vairāki realizēti tālmetieni puslaika pārtraukumā mājiniekiem ļāva doties, esot vadībā ar 46:35.

Spēles trešās ceturtdaļas gaitā «VEF Rīga» nonāca iedzinējos ar jau 15 punktiem, uz ko atbildēja ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem, kas deva rezultātu 46:54. Vēlāk viesi panāca sešu punktu deficītu, bet ceturtdaļu noslēdza ar rezultātu 55:64.

Noslēdzošo ceturtdaļu laukuma saimnieki sāka, gūstot sešus punktus pēc kārtas un atjaunojot 15 punktu handikapu. «VEF Rīga» komanda divas reizes pietuvojās līdz desmit punktu atstatumam, tomēr mājinieku apskaužamā precizitāte no tālmetienu līnijas ļāva tiem uzvaru nosargāt.

Pirms vairāk nekā 100 gadiem dibinātā «Bešiktaš» vienība iepriekšējā sezonā vietējā čempionātā izcīnīja piekto vietu un Eiropas kausā aizkļuva līdz astotdaļfinālam, bet vēl sezonu pirms tam sacentās ULEB Eirolīgā. Šajā komandā pašlaik spēlē arī bosniešu uzbrucējs Kenans Bajramovičs, kurš pagājušās sezonas pirmajā pusē pārstāvēja tieši «VEF Rīga».

«VEF Rīga» komanda pirmdien savā laukumā VTB Vienotās basketbola līgas spēlē ar 67:70 zaudēja Krievijas komandai Samāras «Krasnije kriļja» ar savu bijušo spēlētāju Kasparu Bērziņu ierindā. Šajā mačā Latvijas vicečempionu sastāvā debitēja amerikāņu saspēles vadītājs Džastins Kobss, kurš piesaistīts uz četras nedēļas ilgu pārbaudes laiku.

Citā D apakšgrupas ceturtās kārtas mačā otrdien Ļubļanas «Union Olimpija» no Slovēnijas ar 89:84 savā laukumā pārspēja Krievijas vienību Sanktpēterburgas «Zeņit». Savukārt trešdien Krievijas vienība Maskavas apgabala «Himki» savā laukumā ar 98:84 uzvarēja Ungārijas klubu Solnokas «Olaj KK».

Iepriekš turnīrā rīdzinieki ar 65:94 izbraukumā piedzīvoja sagrāvi pret «Himki» komandu, vēlāk savā laukumā ar 71:61 apspēlēja «Olaj KK» un ar 70:84 izbraukumā zaudēja «Zeņit» spēlētājiem.

D apakšgrupā pašlaik trīs uzvaras četrās spēlēs ir «Union Olimpija», «Bešiktaš» un «Himki» kontā, bet pārējām vienībām ir pa vienam panākumam.

«VEF Rīga» komandai šajās sacensībās izvirzīts uzdevums pārvarēt pirmo turnīra posmu. Sacensībās vienība startē piekto gadu pēc kārtas.

Kā zināms, šajā turnīrā Latviju pārstāv arī valsts čempioni «Ventspils».

«Ventspils» komanda Eiropas kausam kvalificējās kā iepriekšējās sezonas Latvijas čempione, bet «VEF Rīga» saņēma īpašo uzaicinājumu uz ULEB Eirolīgas kvalifikāciju, ko nespēja pārvarēt, un automātiski saņēma vietu Eiropas kausā.

Grupu turnīrā 36 komandas sadalītas sešās apakšgrupās, pa sešām komandām katrā, kas līdz 17.decembrim izspēlēs divu apļu turnīru. Pirms izlozes komandas, balstoties uz ģeogrāfisko principu, bija sadalītas divās apakšgrupās.

Sacensību otro posmu sasniegs četras katras grupas labākās komandas, kurām pievienosies astoņas vienības, kas nepārvarēs ULEB Eirolīgas sacensību pirmo posmu. Šīs 32 komandas tiks sadalītas astoņās grupās, pa četrām vienībām katrā, kas izspēlēs divu apļu turnīru laika posmā no 2015.gada 6.janvāra līdz 3.martam.

Otro posmu pārvarēs katras grupas divas labākās komandas, kas pēc tam izspēlēs astotdaļfinālu, ceturtdaļfinālu, pusfinālu un finālu. Izslēgšanas turnīrā visās fāzēs uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā. Sacensību finālspēles gaidāmas 2015.gada 24. un 29.aprīlī. Sacensību uzvarētāji kvalificēsies 2015./2016.gada ULEB Eirolīgas turnīram.

Iepriekšējā sezonā Eiropas kausā triumfēja Spānijas komanda «Valencia Basket», kas finālā pieveica Krievijas vienību Kazaņas «Unics». Līdz ar to «Valencia Basket» automātiski kvalificējās ULEB Eirolīgas turnīram, bet «Unics» iepriekš pārvarēja ULEB Eirolīgas kvalifikāciju un arī spēlē Eiropas spēcīgāko komandu turnīrā.

No Latvijas komandām iepriekšējā sezonā «VEF Rīga» nespēja pārvarēt turnīra pirmo posmu.