03.05.2013. 21:04

"VEF Rīga" basketbolisti piektdien, 3. maijā, trešās ceturtdaļas beigās un ceturtās sākumā veica 22:2 izrāvienu un uzvarēja divkārtējos Kazahstānas čempionus "Astana" ar rezultātu 87:54. VTB līgas astotdaļfināla sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 1-1. Izšķirošā spēle par iekļūšanu “Top 8” notiks 4. maijā plkst. 17:00.

Pirmajā “play-off” spēlē maza savainojuma dēļ laukumā neizgāja Džastins Hamiltons, piektdienas vakarā līdzīga ķibele no ierindas izsita spēka uzbrucēju Kasparu Bērziņu. Rīdzinieku starta piecniekā viņa vietā devās Donāts Zavacks, savukārt kapteini Kristapu Janičenoku nomainīja Artūrs Strēlnieks. Vefieši arēnā aizvadīja pirmo mājas spēli pēc 54 dienu pārtraukuma.

VEF Rīga: Rowland, Strēlnieks, Daniels, Zavackas, KavaļausksAstana: Johnson, Rush, Jaromaz, Simon, Glyniadakis

Pirmajās četrās minūtēs rīdzinieki uzbrukumus izspēlēja kā pēc notīm: rezultatīvas piespēles, apspēlēšana viens pret vienu, palīdzības uzbrukumu noslēgumos jau piektās minūtes sākumā lika Matteo Boničioli pieprasīt minūtes pārtraukumu – 14:7. Bērziņa un Hamiltona nespēlēšanas rezultātā Ramūns Butauts jau ceturtdaļas vidū darbībā iesaistīja Lauri Blaus un Anžeju Pasečņiku. Viesi pāris reižu pietuvojās 4-5 punktu attālumā, taču, atgriežoties Kavaļauskam, izdevās 7:0 izrāviens. Pēc pāris pārķertām bumbām Janičenoks aiz muguras atspēlēja Danielsam, bet pēdējais nākamajā epizodē guļus pozīcijā nogādāja bumbu brīvam Roulendam – 28:16. Pāris kļūdas desmitminūtes izskaņā maksāja četrus punktus – 28:20.

Četrpadsmitās minūtes beigās trešo un nesportisko piezīmi saņēma Kavaļausks, tomēr rīdzinieki līdz puslaika beigām noturēja pārsvaru groza apakšā (23-15). No perimetra, izņemot Janičenoku (2/2), komandas meta vienlīdz neprecīzi, bet atkārtotās uzbrukumu iespējas nāca par labu VEF. Salīdzinot ar pirmo spēli, citā komforta zonā bija Roulends, puslaika izskaņā pēc sulīga danka panākot mājiniekiem plus divpadsmit – 44:32. Viesu sastāvā gandrīz pusi punktu savāca Krievijas līgas pērnās sezonas otrs rezultatīvākais snaiperis Laionels Rašs (15). Puslaikā desmit punktu pārsvars – 44:34.

VEF amerikāņu rezultatīvā spēle – Roulends un Danielss guva divas trešdaļas no 51 punkta – sekmēja nākamo 7:0 izrāvienu, panākot piecpadsmit punktu pārsvaru (51:36). Viesi sāka precīzāk uzbrukt no distances, taču ne mazāk trāpīga roka perimetrā bija Zavackam un Bertānam. Piecpadsmit punktu pārsvaru izdevās atjaunot vairākas reizes, bet divdesmit astotajā minūtē Pasečņiks ar soda metieniem panāca plus septiņpadsmit – 66:49. Ceturtdaļas beigās laukumā uz brīdi bija pieci latviešu spēlētāji (Bertāns, Janičenoks, Jahovičs, Pasečņiks, Blaus, brīdi vēlāk Geks). Sekmīgā soda metienu sērija tika turpināta, Janičenokam nodrošinot vēl lielāku pārsvaru – 70:49. Geks uzšāva no perimetra, bumba izgriezās no tīkliņa, taču nākamajā piegājienā Pašečņiks iemeta brīvu trīspunktnieku – 73:49.

Pēc Danielsa tālmetiena trīsdesmit otrajā minūtē pārsvars pieauga līdz divdesmit deviņiem punktiem – 78:49. Minūti vēlāk centīgais Vils ar soda metienu noslēdza 22:2 izrāvienu, panākot plus trīsdesmit – 79:49. Jautājums par otrās spēles uzvarētāju šajā brīdī bija atrisināts. Sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuvis 1-1. Izšķirošā spēle jau rīt.

VEF Rīga – Astana 87:54 (28:20, 16:14, 29:15, 14:5)VEF Rīga: Rowland 20, Daniels 19, Janičenoks 16, Bertāns 10, Zavackas 6, Pasečņiks 6, Strēlnieks 4, Geks 4, Kavaliauskas 2, Jahovičs, Blaus; Hamilton. Bērziņš.Astana: Rush 18Tiesneši: Tomas Jasevičius (Lietuva), Apostolos Kalpakas (Zviedrija), Aare Halliko (Igaunija). Komisārs Romualds Brazauskas (Lietuva).Sērijā: 1-1.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa