15.02.2015. 20:43
Basketbola klubs "VEF Rīga" (8-11) svētdien, 15. februārī, VTB Vienotās līgas mājas spēles izskaņā palika bez visiem trīs centra spēlētājiem, iztērēja 17 punktu pārsvaru un zaudēja Kazaņas "Unics" (11-7) ar rezultātu 75:82. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 22. februārī, mājās sacenšoties pret tiešajiem konkurentiem “Avtodor”.

VEF Rīga: Jakovičs, Robinsons, Timma, A. Bērziņš, Fals

Spēle sākās rīdziniekiem veiksmīgi. Džeralds Robinsons realizēja pirmo tālmetienu, savukārt Anžejs Pasečņiks uzbrukumā pacietīgi nospēlēja pret D`Oru Fišeru. Trešajā uzbrukumā trīspunktnieku ielidināja Ingus Jakovičs – 8:4. Viesi spēlēja lēnāk, mierīgāk un labi kustināja bumbu. Viņiem izdevās izlīdzināt rezultātu, taču nākamajā epizodē ātrajā uzbrukumā aizskrēja Artūrs Bērziņš, bet brīdi vēlāk perimetrā otro reizi izcēlās Jakovičs – 13:9.

Sestajā minūtē laukumā devās Rolands Freimanis. Pirmajā uznācienā viņam neveicās aizsardzībā, jo Rolands ielaida divus punktus pret agresīvo Artūru Bērziņu un rīdzinieku ātrajā uzbrukumā nenoturēja Džeraldu Robinsonu. Viesi uzskrēja, pāris pretuzbrukumos izvirzot Kazaņu vadībā – 15:16. VEF atbilde bija graujoša. Rīdzinieki skrēja vēl ātrāk, Robinsonam izdevās 2+1 gājiens pret Freimani, turklāt aizsargs kopā ar Laueriju un Timmu īsā laikā sameta trīs tālmetienus – 30:18. Ceturtdaļas galotnē Mejeris nobloķēja pretinieku aizsardzībā, bet Robinsons sodīja pretiniekus laukuma otrajā pusē – 32:18!

Otrās ceturtdaļas vidū rīdzinieku uzbrukumā turpināja izcelties Robinsons. Divi tālmetieni pēc kārtas viņa izpildījumā palielināja VEF pārsvaru līdz 17 punktiem – 40:23. Tikpat labi perimetrā veicās Jakovičam. Sešpadsmit minūšu laikā vefieši sameta pavisam deviņus tālmetienus, tādā veidā gūstot teju divas trešdaļas punktu – 45:29. Puslaika galotnē Nikolaja Mazura vīri palika sausā, kamēr Kazaņas sastāvā ieskrējās Kīts Lengfords. Pieredzējušais amerikānis vairākkārt sekmīgi apdraudēja VEF grozu, atspēlējot vairāk nekā pusi starpības – 45:38.

Trešajā ceturtdaļā pretinieku līderi arvien vairāk uzņēmās spēli uz sevi, uzbrukumus pabeidzot ar apspēlēšanu viens pret vienu. Puslaika sākumā pēc Artūra Bērziņa tālmetiena VEF vēl izdevās panākt plus vienpadsmit – 52:41, taču tālāk iniciatīva pārgāja Kazaņas rokās. Fišers un Vaits guva grozu pēc groza, īsi pirms pusstundas beigām panākot savai komandai divu punktu pārsvaru – 62:64. Viņu partneri aizsardzībā ciešāk sedza pretspēlētājus. Situāciju sarežģīja Bamba Fala gūtais cirkšņa savainojums, tādējādi rīdzinieki palika bez abiem pamatcentriem (Ronalds Zaķis nepiedalījās arī iepriekšējās spēlēs). Cerību staru iededza Mareks Mejeris, uz kura pleciem centru prombūtnē gūlās pamatīgs darba apjoms. Spēka uzbrucējs desmitminūtes pēdējā sekundē ar tālmetienu izlīdzināja rezultātu – 65:65.

Nākamajās sešās minūtēs VEF neguva ne punkta, kamēr viesi atbildēja ar sešiem punktiem pēc kārtas – 65:71. Jakoviča ceturtais tālmetiens dzēsa pusi starpības. Kazaņieši vēlreiz guva sešus punktus, šoreiz izceļoties komandas jaunākajiem spēlētājiem. Pāvels Antipovs un Rolands Freimanis panāca deviņu punktu pārsvaru “Unics” – 68:77. Galotnē rīdzinieki palika arī bez trešā centra spēlētāja Anžeja Pasečņika, kurš saņēma piekto personisko piezīmi. Tāds pats liktenis piemeklēja Robertu Laueriju.

VEF Rīga – Unics 75:82 (32:18, 13:20, 20:27, 10:17)VEF Rīga: Robinsons 20 (4ab, 6rp), Lauerijs 14 (5ab, 4rp, 5pp), Jakovičs 12 (3p 4/7), Artūrs Bērziņš 9 (4ab), Mejeris 7 (12ab), Timma 5 (5ab, 4rp), Fals 4, Pasečņiks 4 (5pp), Strēlnieks, J. Bērziņš.Unics: Fišers 18 (8ab), Vaits 16 (7ab), Lengfords 14, Bikovs 12 (4rp), Antipovs 8, Džerelss 8, Paņins 4, Freimanis 2, Gubanovs, Ļihodejs.Tiesneši: Tomašs Jasēvičs (Lietuva), Dariušs Šerba (Polija), Staņislavs Kučera (Čehija).Komisārs: Agnis Pērkons.

16 Cmoki 3-15

VEF spēles: 17. janvārī izbraukumā pret “Enisey” (2-0, +9), 25. janvārī viesos pret “Nymburk” (2-0, +14), 1. februārī izbraukumā pret “Krasnij Oktjabr” (0-2, -16), 9. februārī mājās pret “Cmoki” (2-0, +26), 15. februārī savā laukumā pret “Unics” (0-2, -19), 22. februārī mājās pret “Avtodor” (+15), 1. martā viesos pret CSKA (-15), 8. martā izbraukumā pret “Krasnije Kriļja” (-3), 15. martā viesos pret “Lokomotiv-Kubaņ” (-8), 22. martā savā laukumā pret “Himki” (-9), 29. martā izbraukumā pret “Nizhny Novgorod” (-23), 4. aprīlī mājās pret “Kalev/Cramo” (-3), 8. aprīlī viesos pret “Zenit”, 12. aprīlī savā laukumā pret “Bisons” (+25), 19. aprīlī izbraukumā pret “Astana” (-14), 26. aprīlī mājās pret “Zenit”.