20.12.2015. 18:38
Savu pirmo uzvaru „VEF Rīga” galvenā trenera amatā guvis Jānis Gailītis, kura komandas Aldaris LBL mačā šodien ar 87:68 pieveica „Barons”/LDz. Pēc pirmā puslaika VEF pārsvars gan bija tikai četri punkti, taču trešās ceturtdaļas beigās izdevās izrāviens 14:0, kas arī salauza „Barona” pretestību.

Jānim Gailītim, „VEF Rīga” jaunajam galvenajam trenerim, šis bija pirmais mačs šajā amatā LBL, kurā VEF mērķēja uz pacelšanos uz trešo vietu. Pretiniekos bija otra Rīgas komanda „Barons/LDz”, kura sezonas pirmo pusi aizvadījusi vēl neveiksmīgāk, pārsvarā ciešot zaudējumus gan LBL, gan Baltijas līgā, un šodienas maču sagaidīja kā tikai devītās vietas īpašniece Latvijas čempionātā. VEF sastāvā laukumā vēl nedevās komandas jaunpienācējs Džošs Harelsons, kurš tikai vakar ieradās Rīgā.

„Barons” spēles sākumā parādīja, ka nav noskaņoti padoties un pirmo sešu minūšu laikā pieļāva, ka VEF gūst tikai vienu grozu no spēles. Ar Dāvja Zonnes un Džeisona Kalista kopā desmit gūto punktu palīdzību „Barons” tikmēr bija tikusi vadībā 12:6 un savu pārsvaru saglabāja arī teju līdz ceturtdaļas beigām, kad Kvins Makdauels iemeta tālmetienu un panāca 17:16 VEF labā.

Otrā ceturtdaļa izvērtās daudz rezultatīvāka, bet VEF joprojām neizdevās pilnībā attaisnot savu favorītu statusu. Ļoti veiksmīga Gailīša komandai gan izdevās kāda epizode ceturtdaļas izskaņā, kad Pako Kruss iemeta tālmetienu, bet Roberts Freimanis pārkāpa noteikumus pret Gilji Ruvio. Abi soda metieni tika iemesti, un VEF vienā uzbrukumā guva piecus punktus. Kristaps Dārgais gan teju uzreiz atbildēja ar 2+1, un „Barons” joprojām turējās līdzi, turklāt puslaika pēdējā sekundē Kalists iemeta vēl vienu tālmetienu, liekot VEF pārtraukumā doties ar nebūt ne drošo vadību 46:42.

„Barons” šo VEF pārsvaru prata likvidēt un pēc Artūra Ausēja precīza tālmetiena pietuvoties līdz 57:58, taču VEF bija atbilde kabatā. Veiksmīgi spēlē iesaistījās jaunais Zigmārs Raimo, kurš īsā brīdī guva septiņus punktus un sekmēja VEF izrāvienu 14:0. Tajā ar nesportisko piezīmi atzīmējās Kalists, un VEF atkal tika pie piecu punktu uzbrukuma – Mareka Mejera soda metieniem sekoja Artūra Strēlnieka trejacis, un ceturtdaļas izskaņā jau 75:59.

Atlikušajā mača daļā vairs lieli pārsteigumi rezultāta ziņā nenotika, un Gailītis varēja atzīmēt savu pirmo uzvaru pie „VEF Rīga” stūres. Beigu rezultāts 87:68, un ar 16 punktiem 18 nospēlētajās minūtēs labākais bija Mārtiņš Meiers. Viņam arī astoņas atlēkušās bumbas, bet „Baronam” rezultatīvākais ar 14 punktiem (tālmetieni 4/8) bija Kalists, bet Zonne maču noslēdza ar 13 punktiem.

VEF Rīga: Meiiers 16 (8atl.b.), Geks 9, Bērziņš 8 (9 atl.b., 6 rez.p.), Kruss 8, Jakovičs 7, Raimo 7, Mejeris 6, Makdauels 6, Ruvio 6, Vilde 6 (9 atl.b.), Hokansons 5, Strēlnieks 3Barons/LDz: Kalists 14, Zonne 13, Ausējs 10, Hips 9, Freimanis 7, Mednis 7, Dārgais 3, Mētra 3, Nārķis 2, Epners