03.02.2014. 18:57
Basketbola klubs "VEF Rīga" (6-7) pirmdien, 3. februārī, VTB līgas izbraukuma spēlē zaudēja B grupas līderiem "Himki" (14-0) ar rezultātu 57:75. Otrajā puslaikā rīdziniekiem izdevās gūt tikai 19 punktus. Nākamajā spēlē 16. februārī rīdzinieki mājās tiksies ar Maskavas apgabala "Triumf".

Ramūna Butauta vīriem neizdevās pārtraukt nevienu no Himku sērijām. Maskavas apgabala klubs uzvarēja divdesmit sestajā spēlē pēc kārtas, izcīnīja četrpadsmito panākumu VTB līgā un trīspadsmito reizi pieveica Rīgas komandu. Uzvara mājiniekiem nodrošināja vismaz otro vietu regulārās sezonas kopvērtējumā – tas nozīmē, ka Himki izslēgšanas spēles sāks no ceturtdaļfināla.

Himki: Popovičs, Vjaļcevs, Želabaļs, Moņa, LončarsVEF Rīga: Brauns, Janičenoks, Robinsons, Jahovičs, Nikss

Atšķirībā no iepriekšējās savstarpējās spēles Himku saspēli diriģēja horvātu snaiperis Marko Popovičs. Pirmajā puslaikā VEF aizsargi viņu sekmīgi ierobežoja. Pretinieku laukuma pusē rīdzinieki ļoti sekmīgi uzbruka no distances, jau pirmajā ceturtdaļā iemetot četrus tālmetienus. Jahoviča, Janičenoka, Brauna un Pasečņika tālmetieni devītajā minūtē panāca viesiem piecu punktu pārsvaru – 15:20.

Himku spēlētāji nebija zaudējuši koncentrēšanos. Ceturtdaļas galotnē Popovičs spēja nogādāt bumbu Koponenam un Moņam, kuri izlīdzināja rezultātu – 20:20. Nākamās desmitminūtes sākumā Koponens turpināja izraustīt viesu aizsardzību, panākot savējiem plus četri – 24:20. VEF nekavējās ar atbildes izrāvienu (5:16). Uzbrukumā izdevās labi iespēlēt bumbu Niksam un Robinsonam, Kuksiks iemeta tālmetienu, bet Robinsona pielabotais “tap-in” metiens panaca rīdziniekiem septiņu punktu pārsvaru – 29:36.

Kurtinaiša vīri metās pakaļ, pēc Vjaļceva un Popoviča tālmetieniem izlīdzinot rezultātu – 36:36. Horvātu aizsargs arvien labāk iejutās spēlē, trešajā ceturtdaļā ar vēl vienu tālmetienu un precīzām piespēlēm iedragājot VEF aizsardzību. Pievienojoties Koponenam un amerikāņu uzbrucējam Ogastīnam, himkieši lēnām sāka būvēt pārsvaru, vairāk neskatoties atpakaļ. Kuksika otrais tālmetiens un Niksa neatlaidīgā spēle soda laukumā ļāva turēties līdzi, taču pusstundas beigās Himku atrāviens sasniedza sešus punktus – 57:51.

Atlikušajās desmit minūtēs situācija nemainījās. VEF spēlētāji reti tika pie brīviem metieniem, zaudēja pārliecību uzbrukumā, desmit minūšu laikā iemeta tikai sešus punktus un piedzīvoja septīto neveiksmi trīspadsmit spēlēs. Rima Kurtinaiša bilance spēlēs pret VEF ir sasniegusi atzīmi 9-0.

Himki – VEF Rīga 75:57 (20:20, 20:18, 17:13, 18:6)Himki: Ogastīns 16, Koponens 14 (9ab, 5rp), Moņa 14, Popovičs 13 (6ab, 5rp), Lončars 9, Vjaļcevs 5 (7ab), Želabaļs 2, Patejevs 2; Zaharovs, Balašovs, Ļevšins, Dudu.VEF Rīga: Nikss 15 (2p 5/10, 1p 5/5; 7ab, 2rp, 6ip), Robinsons 14 (2p 7/10, 3p 0/3; 8ab), A. Bērziņš 6, Kuksiks 6 (3p 2/7; 4ab), Jahovičs 5, Janičenoks 5, Brauns 3 (3ab, 7rp, 6ip, 2bm), Pasečņiks 3 (3p 1/1), Strēlnieks, Jakovičs; Pļavnieks.

Metieni no spēles: 31/58 vs 23/662p: 23/38 vs 17/393p: 8/20 vs 6/271p: 5/8 vs 5/5AB: 40 (11/29) vs 29 (13/16)RP: 15 vs 16Kļ.: 10 vs 7PB: 1 vs 7BM: 1 vs 5Personiskās piezīmes: 17 vs 16

10 Neptūnas 3-10 999:1095

VEF spēles otrajā aplī: 12. janvārī savā laukumā pret “Azovmash” (2-0, +9), 19. janvārī viesos pret “Cmoki” (1-1, +1), 3. februārī izbraukumā pret “Khimki” (0-2, -37), 16. februārī mājās pret “Triumph” (-1), 22. februārī viesos pret “Krasnije Kriļja” (+3), 8. martā izbraukumā pret “Krasnij Oktjabr” (+17), 16. martā viesos pret “Neptūnas” (+15), 24. martā savā laukumā pret “Astana” (-8).

Izmantotie resursi:Главная | Единая Лига ВТБ