26.04.2015. 18:50
Rīgas VEF basketbolisti ar zaudējumu svētdien noslēdza dalību VTB Vienotās līgas sezonā - 88:93 pret Sanktpēterburgas "Zenit". Līdz ar to VEF sezonu noslēdza ar 12 uzvarām 30 spēlēs un desmito pozīciju turnīra tabulā.

Tā kā spēlei nebija nekādas nozīmes no turnīra tabulas viedokļa, abu komandu darbībās mača ievadā bija jūtams vieglums un, iespējams, visai pavasarīga attieksme. Abu komandu pirmie punkti nāca ar triecieniem no augšas, tostarp Dīdžeja Stīvensa visai iespaidīgu triecienu. Nespēlējot Jānim Timmam, pamata pieciniekā Nikolajs Mazurs sūtīja Jāni Bērziņu, kurš sevi attaisnoja uzreiz – trieciens no augšas un tālmetiens bija pirmie un vienīgie pieci VEF punkti vairāk nekā pirmajās piecās mača minūtēs. Stīvenss arī otro reizi grozu iekaroja ar triecienu, ātrajā ieliekot no augšas pēc pagrieziena par 360 grādiem. Pusotru minūti pirms beigām Heriss iemeta piecus punktus pēc kārtas, ļaujot mājiniekiem pārņemt vadību (19:16). Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar Vihrova ātro uzbrukumu un neizšķirtu rezultātu – 19:19.

Zaķa rezultativitāte otrās ceturtdaļas sākumā ļāva atgūt vadību Rīgas komandai, kas sasniedza arī septiņu punktu pārsvaru (37:30). Ātri vien gan “Zenit” to iznīcināja ar diviem precīziem metieniem pēc kārtas. Pēc minūtes pārtraukuma viesi turpināja rādīt labu sniegumu, un minūti pirms beigām Kulagins izvirzīja vadībā Sanktpēterburgas vienību (41:39). Dmitrijs līdz ar puslaika beigām ļāva ”Zenit” doties atpūtā ar vadību – 47:44.

Trešās ceturtdaļas laikā laukumā ritēja līdzīga cīņa, un arī rezultāts turpināja augt līdzīgi, punktus gūstot te vienai, te otrai komandai. Mareks Mejeris bija redzamākais vīrs, vienu reizi pēc otras novirzot pretinieku mestās bumbas no ceļa uz grozu. Tāpat lidojošais liepājnieks turpināja valdīt cīņā par bumbām un ietrieca no augšas pēc gaisiņa jeb no gaisa pēc piespēles no Robinsona. Pēc trim ceturtdaļām neizšķirts – 69:69.

Pēdējo ceturtdaļu labāk sāka VEF, tomēr astoņu punktu izrāviens ļāva "Zenit" atgūt vadību (80:79). Jakoviča trejacis divas minūtes pirms beigām ļāva panākt 85:87, bet pārtverto bumbu nākamajā brīdī neizdevās pārvērst punktu guvumā. Sākoties pēdējai minūtei, +5 viesiem, un VEF nemācēja izmantot savas iespējas - neprecīzs Artūra Bērziņa tālmetiens un laikā neizmests sānu auts... Līdz ar to sezona noslēgta ar zaudējumu - 88:93.

Sīdžejs Heriss VEF rindās guva 20 punktus, kā arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un atdeva četras rezultatīvas piespēles. Džeralds Robinsons pievienoja 16 punktus un septiņas piespēles, bet Marekam Mejerim 14 punkti, astoņas bumbas un pieci bloķēti metieni. Jāuzteic arī Jāņa Bērziņa iespētais - 12 punkti, piecas piespēles un četras bumbas. "Zenit" labā Volters Hodžs iemeta 25 punktus un atdeva septiņas piespēles, bet Dmitrijam Kulaginam 19 punkti.

"Zenit" priekšā cīņa ceturtdaļfinālā, kur jātiekas ar Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenēto "Nizhny Novgorod", ko pārstāv latviešu uzbrucējs Rihards Kuksiks.

Rīgas VEF – Sanktpēterburgas Zenit 88:93 (19:19, 25:28, 25:22, 19:24)VEF: Heriss 20, Robinsons 16, Mejeris 14, J.Bērziņš 12, Jakovičs 8, A.Bērziņš 8, Zaķis 8, Strēlnieks 2.Zenit: Hodžs 25, Kulagins 19, Vihrovs 11, Borovņaks 10, Stīvenss 10, Valijevs 8, Lendrijs 5, Spiridonovs 3, Džounss 2, Komolovs, Desjatņikovs.