23.05.2013. 21:28

Šovakar "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas trešajā spēlē Saldū "VEF Rīga" mača izskaņā izrāva uzvaru ar 74:72 pār BK "Ventspils", sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2:1. Kristaps Janičenoks un Ērls Džerods Roulends bija rezultatīvākie VEF komandas rindās ar, attiecīgi, 18 un 14 punktiem, bet ventspilniekiem labākais ar 27 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām bija Folarins Kempbels.

Jau pirms mača kļuva zināms, ka rīdziniekiem nevarēs palīdzēt Artūrs Strēlnieks un Kaspars Bērziņš, savukārt ierindā būs atgriezušies viesspēlētāji Antans Kavaļausks un Ērls Džerods Roulends.

Viens no "VEF Rīga" treneriem Jānis Gailītis pirms mača slavēja pretinieku komandu, uzsverot, ka Rīgas komandai šodien būtu jāspēlē vienmērīgi, bez lieliem kritumiem un tad arī neizpaliks panākums. Savukārt ventspilnieku galvenais treneris Roberts Štelmahers uzsvēra, ka nekas traks iepriekšējā mačā Ventspilī nebija noticis. Finālsērijā rezultāts ir 1-1, un komanda nav īpaši jāmovitē šodienas spēlei, jo šis tomēr ir fināls. Pauzē starp sērijas otro un trešo maču ventspilnieki esot paspējuši gan atpūsties, gan sagatavoties šodienas cīņai.

"VEF Rīga": Roulends, Jahovičs, Danielss, Zavacks, Kavaļausks.

BK "Ventspils": Kempbels, Valters, Timma, Bērziņš, Meiers.

Spēli aktīvāk iesāka nosacītie mājinieki VEF, cieši nospēlējot aizsardzībā un sekmīgi – uzbrukumā. Īpaši izcēlās Viljams Danielss, iemetot pirmos deviņus no 10 rīdzinieku punktiem. Komandām kopumā gan pagalam nesekmējās ar metieniem, bet ventspilnieki spēja turēt līdzi Latvijas čempioniem, atpaliekot vien par dažiem punktiem. Ceturtdaļas izskaņā pēc ilgāka klusuma un vairākiem ventspilnieku metieniem savu otro trīspunktnieku iemeta Laksa, panākot izlīdzinājumu (14:14), bet pirmo ceturksni kurzemnieki pat noslēdza minimālā vadībā (16:15).

Otrā ceturkšņa sākumā vefiņš atklāja savu precīzo tālmetienu rēķinu, divus iemetot Janičenokam un vienu – Zavackam. Lietuviešu uzbrucējs pievienoja vēl divus precīzus sodiņus un panāca jau +8 VEF (26:18), tomēr Ventspils pat nedomāja atpalikt. Ar precīziem metieniem izcēlās Donalds Simss un Mārtiņš Meiers, ceturtdaļas vidū pievelkot kurzemniekus līdz -3 (25:28). Loģisks turpinājums BBL čempionu izpildījumā gan nesekoja – Kempbels un Valters pieļāva kļūdas, un VEF atjaunoja astoņu punktu pārsvaru (33:25). Rīdzinieki savu pārsvaru līdzīgā līmenī noturēja līdz pat puslaika pārtraukumam, pauzē ejot pie +7 (37:30). Vefiņam rezultatīvākais bija Danielss ar 11 punktiem, bet pa astoņiem pievienoja Janičenoks un Zavacks. Mārtiņš Laksa Ventspils komandas rindās bija labākais ar astoņiem punktiem.

Otro puslaiku komandas iesāka ar vairākiem garām aizmestiem metieniem, trešās ceturtdaļas rēķinu atklājot vien pēc divām minūtēm, kad precīzs no tālmetienu līnijas bija Kempbels. Janičenoka pustālie metieni kādu brīdi vēl spēja ventspilniekus noturēt iedzinējos, tomēr Kempbels un Timma ar vairākiem tālmetieniem satricināja VEF aizsardzības bastionus un ceturkšņa otrajā pusē izvirzījā vadībā kurzemniekus (46:45). Pēc rīdzinieku nesaprašanās uzbrukumā Ramūns Butauts pieprasīja minūtes pārtraukumu, tomēr ventiņi vairs nebija apturami. VEF turpināja mest garām, bet Kurzemes komanda, pateicoties Kempbela, Artūra Bērziņa un Timmas gūtajiem punktiem, palielināja savu vadību līdz +7 (52:45). Jahoviča sodiņi un Kavaļauska pustālais ventspilniekus nedaudz atvēsināja, tomēr uzreiz pēc tam Kempbels bez problēmām tika līdz VEF grozam – 54:49 Ventspils labā pirms izšķirošās ceturtdaļas.

Ceturtajā ceturtdaļā ventspilnieki turpināja iesākto, gūstot punktus no dažādām pozīcijām, savukārt VEF uzbrukumā joprojām bija problēmas. Vairāk koncentrējoties uzbrukumam, rīdzinieki sāka paviršāk darboties aizsardzībā, kas izpaudās ar vairākām acīgām kurzemnieku izspēlēm un noslēdzās ne tikai ar punktu guvumiem, bet arī Danielsa piekto piezīmi ceturtdaļas vidū. Uz Roulenda individuālajiem centieniem ar vairākām fantastiskām epizodēm atbildēja Kempbels, un trīs ar pusi minūtes līdz ceturtdaļas beigām Ventspilij +11 (69:58). Jahovičs ar tālmetienu pievilka Rīgas klubu līdz -8 (61:69), bet nelaime nāca no citas puses – laukuma malā ar sāpju pilnu sejas izteiksmi devās Kavaļausks. Ilga uzbrukuma rezultātā Roulends panāca jau -6 (63:69), un divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām pārtraukumu jau bija spiests ņemt Štelmahers. VEF pēc pauzes laukumā devās, noskaņojušies uz ciešu aizsardzību, kas deva rezultātu. No soda metienu līnijas tikai vienu metienu realizēja Kempbels, Valters aizmeta garām salīdzinoši brīvu tālmetienu, bet uzbrukumā Roulends rādīja brīnumus, un minūti līdz ceturtdaļas beigām jau neizšķirts (70:70). Pēc kārtējā minūtes pārtraukuma kurzemnieki atkal pieļāva kļūdu uzbrukumā, uz ko VEF atbildēja ar Zavacka diviem punktiem, pēc ilgāka pārtraukuma izvirzoties vadībā (72:70). Aizsardzībā rīdzinieki nospēlēja sekmīgi, Valteram aizmetot garām tālmetienu, bet pēc tam divreiz pārkāpjot noteikumus pret Janičenoku, kurš no soda līnijas bija nekļūdīgs. Kempbels vēl divus punktus guva, tomēr uzvara jau bija izlaista no rokām (72:74).

Uzvarētāju rindās ar 18 punktiem rezultatīvākais bija komandas kapteinis Kristaps Janičenoks, bet 14 punktus pievienoja Ērls Džerods Roulends. Ventspils komandā neapšaubāmi labākais bija Folarins Kempbels, kura kontā šovakar 27 punkti un 10 atlēkušās bumbas.

Sērijā līdz četrām uzvarām "VEF Rīga" tagad ir vadībā ar 2:1, bet ceturtais mačs notiks jau parīt, kad komandas sacentīsies Ventspilī. Saldū sērija vairs neatgriezīsies, jo "VEF Rīga" klubs izlēma par atlikušo mājas spēļu aizvadīšanu Rīgā.

VEF līdz ar šo uzvaru pārvarējusi savdabīgu lāstu - līdz šodienai visas trīs savstarpējās spēles Saldū uzvarējuši bija ventspilnieki, kuri arī šovakar bija tuvu ceturtajam triumfam, tomēr beigās rīdzinieki spēja izglābt maču un beidzot uzvarēt kurzemniekus Saldū.

"VEF Rīga" – BK "Ventspils" 72:74 (15:16, 22:14, 12:24, 25:18)

"VEF Rīga": Janičenoks 18, Roulends 14, Zavacks 12, Danielss 11, Jahovičs 8, Kavaļausks 7 (9ab), Blaus 4, Bertāns, Pasečņiks.

BK "Ventspils": Kempbels 27 (10ab), Timma 12, Laksa 10, Vairogs 7, Valters 4, Meiers 4, Simss 3, Bērziņš 3, Zaķis 2, Lejasmeiers.