08.02.2014. 13:25
Otro uzvaru Kauņā notiekošajā NJIT jauniešu Eirolīgas posmā šorīt izcīnīja ''VEF Rīga'' basketbolisti, kas ar rezultātu 100:46 sagrāva Kijevas ''Budivelnyk'' jauno maiņu. Šovakar ''vefieši'' cīņā par iekļūšanu sacensību finālā plkst. 18:15 sacentīsies ar Viļņas ''Lietuvos Rytas''.

Ņemot vērā, ka ''VEF Rīga'' jauniešiem šodien jāaizvada divas spēles, komandas treneris Nikolajs Mazurs rīta mačā ar ''Budivelnyk'' deva lielāku spēles laiku tiem, kas vakardienas mačā ar poļu ''SMS PZKosz'' (88:83 uzvara pagarinājumā) laukumā pabija mazāk. Uzbrucējs Ervīns Mežnieks cīņā ar Kijevas vienaudžiem laukumā neizgāja, bet pirmās dienas līderi Rendijs Feikners, Klāvs Čavars un Rihards Lomažs visi spēlēja zem desmit minūtēm.

''Vefieši'' pret ''Budivelnyk'' uzvarēja cīņu pie groziem (46 pret 35), precīzāk realizēja metienus no spēles un piespieda pretiniekus kļūdīties 32 reizes, dominējot visas spēles garumā un beigās uzvarot ar +54 (100:46). Ar iespaidīgu statistiku šī rīta mačā izcēlās aizsargs Ričards Melderis, kuram 17 punkti, 13 (!) pārķertas bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles (eff. 33). Produktīvi spēlēja arī Verners Kohs, kuram 26 punkti un deviņas bumbas zem groziem (eff. 30).

Šovakar plkst. 18:15 rīdzinieki cīņā par pirmo vietu grupā tiksies ar Viļņas ''Lietuvos Rytas''. Mača uzvarētājs kvalificēsies turnīra finālam, kas rīt plkst. 17:30 tiks aizvadīts ''Žalgira'' arēnā. Spēles tiešraide būs pieejama šeit: SportoTV.lt

Jāpiezīmē, ka Ludvigsburgas ''Porsche Akademie'' sastāvā spēlē 1997. gadā dzimis latviešu basketbolists Aksels Skaistlauks. 193 centimetrus garais aizsargs pirmajā dienā pret Prāgu laukumā bija vienu minūti (viena izprovocēta piezīme), bet šodien mačā ar CSKA laukumā pabija divas ar pusi minūtes, taču statistikas ailēs neatzīmējās.

VEF - Budivelnyk 100:46 (29:16, 30:14, 19:6, 22:10)VEF: Kohs 26 (9 atl.b.), Melderis 17 (13 pārķ.b., 8 rez.piesp.), Caune 14, Siliņš 13 (4 bl.), Skvarnavičs 8, Stikuts 8, Avenītis 6, Lomažs 3, Feikners 3, Raimo 2, Čavars.

Izmantotie resursi:Turkish Airlines Euroleague - Welcome to...