23.11.2015. 20:27
VTB Vienotajā līgā šovakar sāpīgu neveiksmi piedzīvoja Latvijas čempionvienība Rīgas VEF, kas izbraukumā Somijā pēdējā sekundē ar rezultātu 82:83 piekāpās vietējiem "Bisons". Rīdziniekiem šī bija jau septītā neveiksme deviņās aizvadītajās cīņās.

Gan Rīgas VEF (2-7), gan "Loimaa Bisons" (2-7) katrs panākums VTB līgā ir no svara, tāpēc šī vakara cīņa solījās būt īpaši sīva. Kaut arī rīdzinieki pirms šī vakara spēles bija izcīnījuši par vienu uzvaru vairāk nekā Somijas kluba basketbolisti un pagājušajā sezonā bija pārāki abās savstarpējās spēlēs, laukuma saimnieki var lepoties ar ULEB Eirolīgā rūdītā Krasnodaras "Lokomotiv-Kuban" pārspēšanu (70:68).

Pirmās minūtes veiksmīgākas izvērtas viesiem, precīzāk, Mārtiņam Meieram, kurš guva astoņus no komandas pirmajiem 13 punktiem. Pie pretinieku groza dominēja Mareks Mejeris (piecas bumbas uzbrukumā), bet VEF astotajā minūtē jau +8 (19:11), kas, pateicoties agresīvai aizsardzībai un produktīvam uzbrukumam, noslēdzoties pirmajam periodam pieauga līdz +11(27:16).

Pēc ilgākas klusēšanas ar vēl vienu grozu izcēlās Meiers, bet Ludes Hokansona danks ātrajā uzbrukumā panāca komfortablo 36:19. Rīdzinieku zonas aizsardzība bizoņiem sagādāja lielas problēmas, nepilnās septiņās minūtēs ļaujot realizēt vien divus metienus no spēles. Tikmēr VEF paļāvās uz veiksmēm no tālmetienu līnijas un Hokansona agresivitāti (12 punkti puslaikā), kas ļāva lielajā pārtraukumā doties ar gandarījuma sajūtu - 49:32.

Turpinājumā Latvijas čempionu sekmes uzbrukumā nedaudz kritās, taču agresīvā aizsardzība līdz trešā ceturkšņa vidum joprojām turēja "Bisons" drošā atstatumā. Perioda otrajā pusē gan rīdzinieki arvien biežāk pieļāva kļūdas pie pretinieku groza, savukārt mājinieki bija atraduši spēles pavedienu un 27. minūtē vairs tikai +5 (56:51). Īpaši aktīvi šajā ceturkšņa nogrieznī bija Martins Zīno un Pols Hils, ar kuru pūliņiem pirms izšķirošās ceturtdaļas Somijas klubam vairs tikai -3 (62:65).

Īstajā brīdī pa trejacim guva Kītons Nenkivils, Jānis Bērziņš un Ingus Jakovičs, bet "Bisons" uzbrukums sāka buksēt, ļaujot VEF atkal iekrāt nelielu pārsvaru (76:69). Mājinieki gan pakāpeniski atkal atguvās, un, tuvojoties spēles izšķirošajiem notikumiem, viesu pārsvar vairs tikai +1 (80:79). 30 sekundes līdz pamatlaika beigām vefieši sekmīgi noturēja aizsardzību, taču neveiksmīga gala auta izspēle pretinieku laukuma pusē noveda pie "Bisons" ātrā uzbrukuma un -1 (80:81). VEF atbildei atlika 15 sekundes, un par vakara varoni varēja kļūt Bērziņš, kura pustālais tris sekundes līdz beigām krita grozā, taču mājinieku uzbrucējs Tūka Koti līdz ar beigu sirēnu realizēja uzvaru nesošo grozu.

Bisons - VEF Rīga 83:82 (16:27, 16:22, 30:16, 21:17)Bisons: Klarks 17, Zīno 16 (8 atl.), Hils 16 (8 piesp.), Koti 14 (8 atl.), Sepala 13, Kopio 3, Udano 2, Burči 2VEF: Bērziņš 17, Meiers 15 (7 atl.), Hokansons 14, Kruss 9, Jakovičs 7, Nenkivils 7, Mejeris 6 (10 atl.), Makdauels 5, Ruvio 2