07.11.2015. 18:52
Basketbola klubs "VEF Rīga" sestdien, 7. novembrī, izcīnīja otro uzvaru VTB Vienotajā līgā, savā laukumā pārspējot Kazahstānas čempionus "Astana" ar rezultātu 94:93.

Karlosa Frades, Jevgeņija Kosuškina un Jāņa Gailīša vīriem izdevās labākais pirmais puslaiks sezonā. Laba bumbas kustība, iespēle garajiem spēlētājiem zem groza un izcila metienu precizitāte – pirmajā ceturtdaļā vefieši iemeta 14 no 17 metieniem no spēles – ļāva panākt 13 punktu pārsvaru. Desmitminūtes beigās izdevās trāpīt arī četrus no pieciem tālmetieniem – 32:19.

Tikpat labi mājiniekiem klājās otrajā ceturtdaļā. Astanas basketbolisti līdz galam nenospēlēja aizsardzībā, VEF garie spēlētāji turpināja spiedienu soda laukumā, bet Pako Kruss turpināja precīzi mest no ārpuses – 46:28. Ceturtdaļas vidū pāris minūtes neizdevās gūt punktus, taču kapteiņa Artūra Strēlnieka tālmetiens iesāka nākamo ofensīvu. Pretinieku centra Žukaņenko nesportiskā piezīme ļāva rīdziniekiem gūt punktus gan no soda līnijas, gan rezultatīvi noslēgt bumbas kontroli. Punktus guva visi 11 laukumā iznākušie spēlētāji, bet puslaiku ar četru punktu sēriju pabeidza Ričmonds Vilde – 62:41.

Lielais pārsvars mazināja VEF koncentrēšanos, kamēr viesi otro puslaiku sāka daudz apņēmīgāk. Mājiniekus pavilka Jāņa Bērziņa drošā spēle abos laukuma galos. Pretspēlētāja nobloķēšana, otrās iespējas punkti un precīzs tālmetiens ļāva VEF saglabāt divciparu pārsvaru, taču atrāviens turpināja sarukt. Pusstundas beigās Astana strauji tuvojās – 77:68.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā Jargalijevs un Kalatess iemeta vairākus tālmetienus, kamēr rīdzinieki nevarēja trāpīt no spēles. Pāris minūšu laikā rezultāts kļuva VEF nelabvēlīgs – 77:78. Draudošās nepatikšanas lika mobilizēties, uzbrukumā atdzīvojās Kruss, taču iekrāt pārsvaru vairāk neizdevās. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc kārtējā viesu tālmetiena rezultāts no jauna kļuva neizšķirts – 88:88. Sekoja neveiksmīgas uzbrukumu apmaiņas, taču rīdzinieki tika pie uzbrukuma bumbas un Hokansons iespēlēja bumbu Ruvio – 90:88. Pēc abpusēji neveiksmīgiem uzbrukumiem Kalatess sodīja rīdziniekus, ar diviem soda metieniem izlīdzinot rezultātu – 90:90.

Palika 26,4 sekundes. VEF pēc minūtes pārtraukuma devās uzbrukumā no laukuma vidusdaļas. Kad palika 8,4 sekundes, Žukaņenko atstāja laukumu ar piecām piezīmēm, bet Ruvio tika pie diviem soda metieniem. Precīzi bija abi – 92:90. Tagad minūtes pārtraukumu pieprasīja Ramūns Butauts. Viesi zaudēja bumbu un Heiss pagrūda Ruvio. Spāņu centrs nepievīla arī šoreiz – 94:90. Ciemiņu "buzzer-beater" tālmetiens iznākumu nemainīja.

VEF Rīga – Astana 94:93 (32:19, 30:22, 15:27, 17:25)VEF: Kruss 21 (3p 5/8), Ruvio 16 (8ab, 5ip), Makdauels 11, Bērziņš 9 (6ab), Meiers 8, Nenkivils 8, Mejeris 6 (5ab), Vilde 6, Smits 4 (4rp), Strēlnieks 3, Hokansons 2 (14rp, 4ip); Raimo.Astana: Heiss 30 (5rp, 6ip), Kalatess 21 (10ab), Jargalijevs 13, Žukaņenko 12, Koļesņikovs 10, Iļjins 6, Ponomarjovs 1.Tiesneši: Jakubs Zamoiskis (Polija), Petri Mantila (Somija), Sergejs Čebiševs (Ukraina).Komisārs: Agnis Pērkons (Latvija).

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009