21.12.2013. 20:05
Otro uzvaru divās "Aldara" Latvijas Basketbola līgas spēlēs izcīnīja trīskārtējā Latvijas čempione Rīgas VEF, kas Mārupē ar rezultātu 96:69 sakāva "Barons kvartālu". VEF rindās ar 17 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām rezultatīvākais bija Entveins Robinsons.

VEF savā pirmajā LBL spēlē šosezon dramatiskā galotnē nosargāja uzvaru Ventspilī (62:61), savukārt "Barons kvartāls", kas ar sešām uzvarām 15 spēlēs tabulā ieņēma astoto vietu, pēdējā mačā atzina "Liepājas"/"Triobet" pārākumu – 77:84.

"Barons kvartāls" izdevās ļoti labs spēles sākums – 4:0, 7:2, un pēc Agņa Čavara viena precīza soda metiena astotās minūtes ievadā rezultāta tablo vēstīja jau par 12:4 mājinieku labā. Pirmā ceturtdaļa tika noslēgta ar rezultātu 16:10, un arī nākamās ceturtdaļas sākums aizritēja "Barons kvartāla" zīmē – precīzi bija Kārlis Apsītis un Harijs Rubenis, bet Ilmārs Bergmanis no tālās distances 12.minūtē panāca iespaidīgu 13 punktu pārsvaru (13:10).

Vēl ceturtdaļas ceturtajā minūtē "Barons kvartāls" bija vadībā ar plus astoņi (28:20), taču tad VEF pārslēdza ātrumus un astotajā minūtē pēc Dī Brauna trejača ne tikai bija sadeldējis pārsvaru, bet arī ieguvis jau solīdu deviņu punktu pārsvaru (37:28). Pirmais puslaiks tika noslēgts ar 13 punktu starpību – 44:31.

Trešajā ceturtdaļā Kristaps Pļavnieks no soda metienu līnijas pirmoreiz panāca 30 punktu pārsvaru (73:43), bet noslēdzošajā ceturtdaļā pēc Artūra Bērziņa tālmetiena uz brīdi starpība sasniedza arī 32 punktus - 85:53. Atlikušajā laikā "Barons kvartālam" gan izdevās atstpēlēt dažus punktus un neļaut VEF sasniegt simta robežu - 69:96. "Barons kvartāls" nākamo spēli aizvadīs 29.decembrī, kad uzņems LMT BA, savukārt VEF 27.decembrī viesosies Saldū.

Barons kvartāls – VEF 69:96 (16:10, 15:34, 20:33, 18:19)Barons kvartāls: Rubenis 13, Aprītis 11, Rozītis 10, A.Epners 9, Mētra 7, Bergmanis 6, Mednis 6, Zonne 5 (4kļ), Čoders 1 (6rp), Čavars 1 (10ab, 5rp).VEF: Robinsons 17 (11ab), Brauns 15 (8rp, 4pb), Janičenoks 14, A.Bērziņš 13, Pasečņiks 12, J.Bērziņš 11, Strēlnieks 6, Bajramovičs 6, Pļavnieks 2.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība