27.02.2017. 19:47

"VEF Rīga" izbraukuma spēli Minskā iesāka iespaidīgi, ātri izvirzoties vadībā 8:0, bet vēlāk panākot arī 15:4. Ļoti viegli pretinieku groza apakšā sev metienus izkārtoja Mārtiņš Meiers un Mareks Mejeris, tāpat sekmīgi uzbruka Arns Labucks, taču jāatzīmē arī tas, ka "Tsmoki" vienība mača pirmajās minūtēs izskatījās absolūti negatava spēlei.

Pirmo ceturtdaļu VEF pabeidza ar pārliecinošo 20:10, turklāt pilnai laimei pietrūka tikai nedaudz, jo Abdula Gadija tālmetiens no laukuma otras puses bija neprecīzs tikai par nieka tiesu. Otrajā ceturtdaļā "Tsmoki" jau bija "pamodusies" un pamazām sadeldēja VEF pārsvaru. Nu jau uzbrukumā grūtāk klājās Rīgas spēlētājiem, taču puslaika pārtraukumu izdevās sagaidīt, esot vadībā 33:31.

Trešā ceturtdaļa Rīgas komanda izvērtās vēl neveiksmīgāka un nu jau lielākoties nācās spēlēt iedzinējos. Salīdzinoši bieži pretinieku aizsardzību izdevās pārspēt Meieram, taču kopumā metienu precizitāte bija slikta. "Tsmoki" uz brīdi ieguva pat astoņu punktu pārsvaru, ko gan līdz ceturtdaļas beigām izdevās samazināt.Arī pēdējo ceturtdaļu "Tsmoki" uzsāka ar nelielu izrāvienu, taču to apturēja neviens cits kā Jānis Blūms, trāpot sarežģītu tālmetienu pēc izskriešanas no aizsega. Blūms vēlāk tika arī 2+1, bet Mejeris piecas minūtes pirms beigām iemeta pēc atlēkušās bumbas savākšanas uzbrukumā, un VEF atkal bija vadībā 60:57.

Mājnieku komanda sāka nervozēt un arvien biežāk pieļaut kļūdas, kamēr Labucks un Blūms palielināja pārsvaru jau līdz ļoti drošajam 67:59 tikai divas minūtes pirms spēles beigām. Taču nemaz tik drošs šis pārsvars neizrādījās - netika realizēts uzbrukums, bet pēc tam netika savākta atlēkusī bumba pie sava groza, un "Tsmoki" leģionārs Entonio Greivzs ar trejaci pievilka Minsku jau līdz 65:67. Arī nākamajā uzbrukumā VEF netrāpīja un zaudēja cīņu par bumbu, taču šoreiz "izlīdzēja" paši minskieši, nesaprototies un izmetot bumbu autā, un Mejeris panāca 69:65.

15 sekundes pirms beigām Blūms pēc tam trāpīja tikai vienu sodiņu no diviem (70:65), taču uzvara tik un tā izskatījās rokā. Taču tikai "izskatījās". Semaņuks divus punktus atguva, VEF veica sliktu auta izspēli, bumba tika pārtverta, un "Tsmoki" četras sekundes pirms beigām atkal pievilka līdz minimumam. Šoreiz Blūms trāpīja abus sodiņus, bet mājinieki savā pēdējā uzbrukumā līdz labam tālmetienam nepaspēja izspēlēt un zaudēja ar 69:72.

Blūms maču pabeidza ar 19 punktiem un bija rezultatīvākais Rīgas komandā, taču trāpīja tikai divus no astoņiem tālmetieniem. Ar "double-double" izcēlās Mejeris, kuram 11 punkti un 10 bumbas zem groziem, bet Armands Šķēle veica sešas rezultatīvas piespēles. Jāpiemin, ka pārliecinoši labākais +/- rādītājs 14 punktus guvušajam Meieram.

Tsmoki: Kuracovs 17, Džoiss 11, Trasciņeckis 10, Miloševičs 10, Meščarakovs 9, Greivzs 9, Laškevičs.VEF Rīga: Blūms 19, Meiers 14, Mejeris 11 (10 atl.b.), Labucks 11, Ričards 8, Šķēle 6, Gadijs 3, Gromovs 2, Helmanis.

Izmantotie resursi:VTB United League | VTB United League