03.12.2015. 21:21
"Aldaris" Latvijas Basketbola līgā (LBL) šovakar piekto panākumu izcīnīja čempionvienība Rīgas VEF, kas savā laukumā ar rezultātu 86:59, ne bez grūtībām, tika galā ar BK "Jelgavu". Uzvarētāju rindās ar "double-double" izcēlās Mārtiņš Meiers - 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Šī vakara vienīgajā LBL cīņā čempionvienība Rīgas VEF uzņēma BK "Jelgavu". Kaut arī uz papīra par spēles favorītiem bija uzskatāmi rīdzinieki, allaž nepiekāpīgie un sīkstie zemgalieši pagājušajā nedēļā savā laukumā pārspēja vienu no turnīra tabulas līdervienībām "Valmieru/Ordo" (95:85) - komandu, kura sezonas ievadā sarūpēja pagaidām vienīgo VEF zaudējumu šīs sezonas LBL ietvaros. Jāatzīmē, ka mājiniekiem šovakar atpūta tika dota Marekam Mejerim.

Divi tālmetieni pēc kārtas spēles ievadā ļāva jelgavniekiem ātri vien izvirzīties vadībā 7:2 un turēties priekšā līdz pat pirmā perioda vidum (11:9). Vefiešiem kārtējo spēli produktīvi uzsāka Mārtiņš Meiers (8p. + 5 atl.), ar kura pūliņiem septītajā minūtē tika panākts līdzsvars (13:13). Viesi gan neapjuka - organizēta aizsardzība, kā arī Andra Justoviča un Kristapa Gludīša rezultativitāte nodrošināja +2 pēc pirmā ceturkšņa (21:19).

Veiksmīgais cīņas sākums nebija nejaušība, jo zemgalieši tikpat sekmīgi turpināja arī otrās ceturtdaļas ievadā - pēc lietuviešu leģionāra Augusta Šuļauska trejača palielinot handikapu līdz +7 (26:19). Ar to arī viesu veiksmes bija galā - rīdzinieku aizsardzība ar Dāvi Geku priekšgalā vairākkārt spēja izprovocēt sāncenšus uz kļūdām, kā arī sešarpus minūtes ilgs jelgavnieku sausuma periods uzbrukumā noveda pie varena VEF izrāviena (17:0) pirmā puslaika izskaņā un komfortabla pārsvara (40:27).

Jelgavnieku pārliecība pretinieku laukuma pusē neatgriezās arī trešās ceturtdaļas sākumā, tikmēr Giljermo Ruvio 25. minūtē ar "2+1" gājienu palielināja pārsvaru līdz +19 (48:29). Viesi nenolaida rokas - vairāki precīzi un daudzveidīgi uzbrukumi, kā arī Kristapa Gludīša rezultativitāte un uzlabota aizsardzība izšķirošo ceturksni ļāva sagaidīt ar pamatotām cerībām (49:56).

Pēdējā periodā vefiešu rindās īstajā brīdī iniciatīvu uzņēmās komandas līderi Lude Hokansons, Meiers un Fransisko Kruss, kuru sekmīgā spēla atkal atjaunoja pārliecinošu handikapu (70:51). Līdzīgi kā pirmā puslaika izskaņa, arī mača noslēgums pagāja pilnīgā rīdzinieku kontrolē, un atlikušās cīņas minūtes bija tikai formalitāte - 86:59.

VEF Rīga - BK "Jelgava" (19:21, 21:6, 16:22, 30:10)VEF: Meiers 14 (11 atl.), Hokansons 13, Kruss 12, Geks 10 (4 pārķ.), Bērziņš 10 (6 atl.), Vilde 6 (6 atl.), Makdauels 5, Ruvio 5 (8 atl.), Nenkivils 4, Jakovičs 4, Strēlnieks 3 (3 pārķ.), RaimoJelgava: Justovičs 13, Gludītis 12 (3 pārķ.), Pļavnieks 11, Šuļausks 8, Zēbergs 7, Eliasons 6, Čavars 2, Husko, Atelbauers, Bērziņš, Šteinbergs