27.05.2013. 21:17

"VEF Rīga" basketbolisti sestdien, 27. maijā, Rīgas arēnā uzvarēja BK "Ventspils" ar rezultātu 100:81, finālsērijā līdz četrām uzvarām bija pārāki ar 4-1 un trešo gadu pēc kārtas triumfēja Latvijas Basketbola līgā.

Rīdzinieku galvenais treneris Ramūns Butauts kļuva par četrkārtēju Latvijas čempionu (ASK 2007, VEF 2011, 2012, 2013). Galvaspilsētas kluba kapteinis Kristaps Janičenoks, Gatis Jahovičs, Kaspars Bērziņš un Dairis Bertāns nopelnīja trešo titulu pēc kārtas.

Pēc pirmdien izcīnītā panākuma VEF kļuvis par trešo titulētāko LBL klubu, uz ceturto pozīciju nobīdot “Barons kvartāls” basketbolistus, kuri nacionālajā čempionātā uzvarēja 2008. un 2010. gadā. Līderpozīcijas ar astoņiem tituliem saglabā basketbola klubs “Ventspils” (2000-2006, 2009), savukārt otrajā vietā atrodas “SWH/Brocēni”.

Interesanti, ka VEF pirmdien izlīdzināja rezultātu visu laiku sērijā ar sāncenšiem (21-21), savukārt laikā, kurā kurzemnieku ģenerālmenedžera pienākumus veic Ralfs Pleinics, četru uzvaru pārsvars ir Ventspilij (10-14).

VEF Rīga: Rowland, Janičenoks, Daniels, Zavackas, KavaliauskasBK Ventspils: Campbell, Valters, Lejasmeijers, Bērziņš, Zaķis

Kavaļauska un Daniela metieni jau pirmajā minūtē izvirzīja VEF vadībā ar 4:0. Ventspilij pirmos punktus guva Artūrs Bērziņš, tomēr turpinājumā toni laukumā noteica rīdzinieki. Pēc Janičenoka metiena ceturtdaļas otrajā pusē "VEF Rīga" panāca +9. Ventspilniekiem uz brīdi izdevās pietuvoties sešu punktu attālumā, bet sekoja VEF atbilde – izrāviens 11:4, kas ļāva panākt jau 29:16. Pirmo ceturtdaļu VEF noslēdza ar desmit punktu pārsvaru – 33:23.

Pieci punkti pēc kārtas otrās ceturtdaļas ievadā rīdziniekiem ļāva panākt jau +15 (38:23). Laukuma saimniekiem uzbrukumā izdevās praktiski viss, kamēr ventspilnieki spēja atbildēt ar krietni retākām veiksmēm. Puslaika pēdējās piecas minūtes gan aizritēja līdzīgā cīņā. Ventspilnieki spēja pietuvoties un cīņas pirmā puse noslēdzās ar 52:42.

Trešajā ceturtdaļā sekoja jauns VEF uzbrukuma vilnis. Divdesmit astotajā minūtē jau pieci rīdzinieku spēlētāji bija guvuši 10 un vairāk punktus, priekšgalā ar 17 punktiem atrodoties Danielsam. Tāda kanonāde nodrošināja galvaspilsētas klubam jau plus divdesmit viens – 77:56. Pēc brīža Ramūns Butauts laukumā sūtīja jauno aizsargu Dāvi Geku. Ventspilnieki nepadevās un veica 0:7 izrāvienu, samazinot starpību par trešdaļu, taču pirmajai pusstundai punktu ar pēdējās sekundes metienu pielika Ērls Roulends – 79:63.

Noslēdzošās desmitminūtes sākumā Roulends iemeta brīvu tālmetienu, bet atbildes uzbrukumā tikpat efektīvs bija Jānis Timma – 82:66. Cīņa turpinājās, taču pamatlaika pēdējās minūtēs laiks strādāja VEF labā.