11.12.2013. 18:35
"VEF Rīga" basketbolisti (4-5) trešdien, 11. decembrī, viesos zaudēja 2011. gada Eiropas kausa ieguvējiem Kazaņas "Unics" (9-0) ar rezultātu 51:98, taču saglabāja izredzes iekļūt "Top 32" turnīrā. Lai finišētu trešajā vietā, rīdziniekiem pēdējā spēlē 18. decembrī vajadzēs pieveikt Turcijas vicečempionus "Banvit".

Ramūna Butauta vīriem neizdevās pārtraukt nevienu no Kazaņas kluba uzvaru sērijām. “Unics” basketbolisti turpina bez zaudējumiem cīnīties Eiropas kausa izcīņā, turklāt šosezon uzvarējuši visās deviņās mājas spēlēs. Eiropas kausa nolikums nepieprasa komandām nodrošināt TV translācijas no mājas spēlēm, tāpēc cīņai varēja sekot tikai teksta tiešraidē.

Unics Kazan: Goudloks, Makkī, Kurbanovs, Harangodī, VujukasVEF Rīga: Brauns, Strēlnieks, J. Bērziņš, Robinsons, Nikss

Kurbanovs un Harangodī jau pirmajos uzbrukumos iemeta divus trīspunktniekus (6:0), kamēr rīdzinieki divus tālmetienus spēja iemest pusstundas laikā. Cīņā iesaistoties mājinieku centram Janam Vujukas, “Unics” pārsvars pieauga līdz deviņiem punktiem, bet Robinsona veiksmīgā spēle ļāva VEF atspēlēties – 15:13. Ceturtdaļas beigās rīdzinieki neiemeta sešus metienus pēc kārtas, tāpēc mājinieki trīskāršoja pārsvaru – 19:13.

Nākamā ceturtdaļa sākās tāpat kā pirmā. Šoreiz divus tālmetienus iemeta Goudloks, nodrošinot lauvas tiesu 14:0 izrāvienā. Tā beigās “Unics” ieguva 16 punktu pārsvaru – 29:13. Situāciju neuzlaboja VEF amerikāņu kļūdu sērija, bet puslaika pēdējās sešās minūtēs rīdzinieku uzbrukums sāka atdzīvoties. Pirms pārtraukuma VEF pietuvojās trīspadsmit punktu attālumā – 38:25.

Spēle atsākās ar aukstu dušu. Trešajā ceturtdaļā rīdzinieku grozā lidoja septiņi (!) Kazaņas tālmetieni. Goudloks turpināja sēriju, iemetot piecos no pieciem mēģinājumiem, turklāt divdesmit astotajā minūtē pēc kārtējā tālšāviena panāca plus trīsdesmit – 66:36. Tajā brīdī spēles iznākums bija skaidrs, taču ceturtās ceturtdaļas vidū rīdzinieki saņēma vēl vienu tālās artilērijas zalvi.

Unics Kazan – VEF Rīga 98:51 (19:13, 19:12, 30:18, 30:8)Unics: Harangodī 16, Goudloks 15 (3p 5/6), Sergejevs 14 (3p 4/4), Vujukas 14 (8ip), Eidsons 11, Zisis 7, Kaimakoglu 7, Makkī 6, Kurbanovs 6, Sokolovs 2, Veremejenko, Koļesņikovs.VEF Rīga: Bajramovičs 11 (2p 1/6, 3p 1/3, 1p 6/7; 6ab, 2rp, 5ip), Robinsons 11 (3ab), Brauns 10 (4rp, 4ip), Pasečņiks 6 (6ab), Janičenoks 5, Strēlnieks 5, J. Bērziņš 3 (6ab, 2rp, 4ip), A. Bērziņš, Nikss, Jahovičs.Tiesneši: Sretens Radovičs (Horvātija), Omers Esterons (Izraēla), Jasmina Juras (Serbija)

Metieni no spēles: 35/57 vs 19/602p: 20/33 vs 16/393p: 15/24 vs 3/211p: 13/18 vs 10/18AB: 37 (35/2) vs 30 (20/10)RP: 27 vs 11Kļ.: 8 vs 13PB: 7 vs 3BM: 4 vs 2Personiskās piezīmes: 20 vs 19Starta piecnieki: 57 vs 29Rezerves: 41 vs 22