18.03.2012. 18:45

VEF Rīga svētdien Kauņā cieta pamatīgu sagrāvi pret vietējo Žalgiris klubu – 56:93, tādējādi nespējot kvalificēties VTB Vienotās līgas play-off turnīram. Pateicoties uzvarai, par pēdējiem izslēgšanas turnīra dalībniekiem kļuva tieši Kauņas komanda.

Spēles sākums bija visai līdzīgs līdz rezultātam 8:8, taču pēc tam mājinieki sāka pilnībā kontrolēt spēles gaitu. Nākošos 11 punktus guva Žalgiris, ar diviem atbildēja VEF, bet tad vēl 10 pievienoja Kauņas klubs. Pēc 1.ceturtdaļas 21 punkta deficīts rīdziniekiem – 10:31.

Turpinājumā VEF Rīga vienubrīd spēja pietuvoties pat līdz 31:42, tomēr puslaika atpūtā ejot rīdziniekiem nelabvēlīgais 33:46.

Trešā ceturtdaļa rezultāta starpības ziņā bija līdzvērtīga pirmajai – VEF to zaudēja ar 12:33 jeb 21 punkta starpību, tādējādi pirms pēdējās desmitminūtes graujošais 45:79.

Pārliecinošu uzvaru mačā izcīnīja Žalgiris – 93:56. Uzvarētājiem ar 21 punkta guvumu izcēlās Pauļus Jankūns, bet vēl četri basketbolisti guva 10 un vairāk punktus. Rīdziniekiem Kaspara Bērziņa kontā 13, bet ar 11 savā dzimtenē atzīmējās Donāts Zavacks.

Regulārajā čempionātā VEF Rīga 16 spēlēs tika pie astoņām uzvarām un ieņēma 5.vietu A grupā, play-off turnīram nekvalificējoties.