04.01.2015. 18:42
Basketbola klubs "VEF Rīga" (5-9) svētdien, 4. janvārī, VTB līgas mājas spēlē zaudēja Kazahstānas čempioniem “Astana” (6-6) ar rezultātu 61:75. Rīdzinieki pēdējās 18 minūtēs guva tikai 17 punktus. Nākamajā spēlē 11. janvārī Nikolaja Mazura, Jevgeņija Kosuškina un Jāņa Gailīša vīri izbraukumā spēlēs pret Sanktpēterburgas "Zenit".

Rīdzinieki aizvadīja pirmo mājas spēli pēc 20 dienu pārtraukuma. Iepriekšējā izbraukuma cīņā Somijā komanda apspēlēja VTB līgas debitantus “Loimaa Bisons”, savukārt pirms un pēc Jaungada svīda treniņos. Svētdien sastāvā nebija vienīgi trenera Jāņa Gailīša, kurš vada Latvijas U18 izlasi Baltijas jūras kausa cīņās Tallinā.

VEF Rīga: Lauerijs, Robinsons, Timma, Mejeris, ZaķisAstana: Džonsons, Koļesņikovs, Brauns, KoļKeiners-Medlijs, Andričs

Toni uzdeva centra spēlētāji. Pirmais Astanas grozu iekaroja Ronalds Zaķis, savukārt brīdi vēlāk sāncensim revanšējās Luka Andričs. Nākamajās epizodēs rīdzinieki labi nospēlēja aizsardzībā, pēc Robinsona un Mejera ātrā uzbrukuma panākot četru punktu pārsvaru – 6:2. Uzbrukumā žilbināja Jānis Timma. Uzbrucējs iemeta divus tālmetienus pēc kārtas, bet astotās minūtes sākumā nogādāja “alley-oop” piespēli Džeraldam Robinsonam – 18:9! Ceturtdaļas izskaņā viesi agresīvāk nospēlēja aizsardzībā, bet divdesmit sekundes pirms pauzes sitienu pa labo aci saņēma Džeralds Robinsons. Aizsargs bija spiests atstāt laukumu, savukārt Astana tuvojās – 18:16.

Nākamās ceturtdaļas startā viesi izvirzījās vadībā – 20:21. Ilgi priekšā viņi nenoturējās. Robinsona atgriešanās spārnoja rīdziniekus. Vilni uzbrukumā noķēra Roberts Lauerijs, trīspunktu gājiens izdevās Bamba Falam, turklāt ilgāku laiku izdevās nosargāt savu grozu. Izrāviens 13:4 ļāva atjaunot astoņu punktu pārsvaru – 33:25. Sekoja viesu atbildes trieciens. Astanas meistarīgā leģionāru brigāde guva 12 punktus pēc kārtas, pirms rīdzinieku pēdējā uzbrukuma iedzenot VEF četru punktu deficītā – 33:37. Robinsons dzēsa pusi starpības – 35:37.

Pēc pārtraukuma sekoja jaunas šūpoles. Rīdziniekus augšā uzsvieda Mejera sekmīgie uzbrukumi un Lauerija tālmetiens – 44:39. Viesiem pietika ar minūti, lai izlīdzinātu rezultātu, bet Džonsona, Brauna un Mahalbasiča aktivitātes atjaunoja plus seši Astanai – 49:55.

Ciemiņi vairāk neizlaida vadību no savām rokām, līdz ceturtās ceturtdaļas vidum panākot piecpadsmit punktu atrāvienu – 52:67. Arī nākamie četri punkti atrada ceļu rīdzinieku grozā. Nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām uzvarētāji bija zināmi – 52:71.

VEF Rīga – Astana 61:75 (18:16, 17:21, 14:18, 12:20):VEF Rīga: Lauerijs 11, Robinsons 11, Timma 10, Mejeris 7 (6ab), Fals 7 (7ab), Jānis Bērziņš 5, Zaķis 4 (4rp), Strēlnieks 3, Jakovičs 2, Pasečņiks 2, Artūrs Bērziņš; Šķēle.Astana: Džonsons 19 (7rp), Brauns 18, Mahalbasičs 16, Kalatess 14 (13ab), Keiners-Medlijs 4 (10ab, 3rp), Andričs 4.Tiesneši: Boriss Rižiks (Ukraina), Petri Mantila (Somija), Aleksandrs Romanovs (Krievija). Komisārs Agnis Pērkons.

Metieni no spēles: 22/60 vs 28/602p: 17/34 vs 21/373p: 5/26 vs 7/231p: 12/13 vs 12/21AB: 32 (10/22) vs 41 (13/28)RP: 14 vs 16Kļ.: 19 vs 18PB: 12 vs 10BM: 0 vs 1Personiskās piezīmes: 21 vs 19Starta piecnieki: 42 vs 45Rezerves: 19 vs 30

VEF spēles pirmajā aplī: 9. oktobrī mājās pret “Enisey” (+2), 12. oktobrī savā laukumā pret “Krasnij Oktjabr” (-1), 19. oktobrī viesos pret “Himki” (-9), 25. oktobrī izbraukumā pret “Cmoki” (+1), 3. novembrī mājās pret “Krasnije Kriļja” (-3), 8. novembrī viesos pret “Avtodor” (+15), 17. novembrī savā laukumā pret CSKA (-15), 23. novembrī izbraukumā pret “Unics” (-12), 30. novembrī mājās pret “Lokomotiv” (-8), 5. decembrī savā laukumā pret “Nymburk” (+8), 15. decembrī mājās pret “Nizhny Novgorod” (-23), 20. decembrī izbraukumā pret “Kalev/Cramo” (-3), 28. decembrī viesos pret “Bisons” (+25), 2015. gada 4. janvārī savā laukumā pret “Astana” (-14), 11. janvārī izbraukumā pret “Zenit”.