27.11.2015. 20:54
Ļoti smagu neveiksmi otrajā ULEB Eirolīgas izbraukuma mačā pēc kārtas piektdien piedzīvoja latviešu basketbolista Kaspara Vecvagara pārstāvētā Lietuvas vienība Kauņas «Žalgiris», kas ar rezultātu 50:80 (14:28, 3:25, 10:12, 23:15) kapitulēja spēlē ar Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ» komandu no Krievijas.

Ja visu laiku smagākais zaudējums ULEB Eirolīgā «Žalgiris» komandai ir 36 punkti, šoreiz vienībai jau pēc puslaika bija tieši 36 punktu deficīts - 17:53, turklāt otrajā ceturtdaļā Kauņas klubs guva vien trīs punktus, realizējot vienu soda metienu un vienu metienu no groza apakšas. Arī trešajā ceturtdaļā «Žalgiris» zaudēja ar diviem punktiem, bet ceturto aizvadīja nedaudz veiksmīgāk, izvairoties no rekordlielas neveiksmes.

Šī gan ir pirmā reize, kad «Žalgiris» ULEB Eirolīgā nav spējusi pārsniegt 50 gūto punktu robežu, kā arī septītā reize, kad vienība zaudējusi ar vismaz 30 punktiem.

«Žalgiris» cieta ļoti smagu zaudējumu otrajā ULEB Eirolīgas izbraukuma spēlē pēc kārtas, jo pirms divām nedēļām ar 56:91 kapitulēja mačā ar Grieķijas grandu Atēnu «Panathinaikos», gandrīz atkārtojot savu visu laiku smagāko zaudējumu ULEB Eirolīgā.

Vecvagars šoreiz laukumā pavadīja deviņas minūtes un piecas sekundes, paliekot bez punktiem, jo netrāpīja vienīgo izpildīto divpunktu raidījumu. Latvietis izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izpildīja divas rezultatīvas piespēles, pieļāva divas kļūdas un nopelnīja divas piezīmes, dueli noslēdzot ar -1 efektivitātes koeficienta punktu.

Tā kā Vecvagars spēlēja tikai ceturtajā ceturtdaļā, laikā, kamēr viņš atradās laukumā, Kauņas klubs iemeta par desmit punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija pārliecinoši labākais rādītājs komandā.

Par šī mača rezultatīvāko basketbolistu ar 14 punktiem kļuva Krasnodaras kluba spēlētājs Jevgēņijs Voronovs.

C apakšgrupas kopvērtējumā līderes ar septiņās spēlēs izcīnītām sešām uzvarām ir «Lokomotiv-Kubaņ» un Spānijas grands Barselonas «Lassa», kas abas jau garantējušas sev vietu otrajā posmā. Ar trim uzvarām septiņās spēlēs trešā ir «Žalgiris» komanda, bet pa diviem panākumiem izcīnījušas «Panathinaikos» un Turcijas vienība Izmiras «Pinar Karsiyaka», kas vēlāk piektdien tiksies savā starpā.

Jau vairākas kārtas pirms pirmā posma beigām vietu nākamajā kārtā sev nodrošinājušas sešas komandas - «Lassa», «Lokomotiv-Kubaņ», Stambulas «Fenerbahce», Pireju «Olympiacos», Malagas «Unicaja» un Maskavas CSKA.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas tiks dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.