15.07.2015. 00:21
Latvijas vīriešu U20 basketbola izlase Itālijas pilsētā Linjano Eiropas U20 čempionāta otrā posma otrajā spēlē pārliecinoši pārspēja Itālijas komandu – 82:51 (22:7, 40:15, 57:27). Pēc četrām kārtām ar bilanci 1-3 Latvijas komanda E grupas tabulā dala 4.-6.vietu. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, trešdien jāuzvar Beļģijas komanda (spēles sākums plkst.17:30 pēc Latvijas laika). Grupas četras labākās komandas spēlēs ceturtdaļfinālā, divas pēdējās cīnīsies par 9.-12.vietu

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Aizsardzību pieskaņojām Itālijas komandas spēles īpatnībām, ņemot vērā to, ka viņiem nav izcilu snaiperu, kuri regulāri var trāpīt no distances. Mazāk bīstamajiem spēlētājiem ļāvām justies brīvāk, līderus uzmanījām īpaši un līdz pat spēles beigām mājinieki neatrada īstās zāles.

Savukārt pašiem izdevās nospēlēt gan disciplinēt, gan agresīvi. Bija spiediens uz groza apakšu, bija pacietīga spēle gan sākumā, gan arī tad, kad jau bijām panākuši nopietnu pārsvaru, un varēja gaidīt zināmu atslābumu. Attaisnojās arī Žvīgura un Mežnieka spēlēšana trešajā pozīcijā, kas pastiprināja uzbrukumu un šoreiz neradīja robus aizsardzībā.

Pēc divām neveiksmēm izdevās laba spēle, taču paveikta tikai puse darba. Trešdien gaida Beļģijas komanda, kas te, čempionātā, jau ir pārsteigusi daudzus un šodien savām “trofejām” gandrīz pievienoja arī grupas favorīti Serbijas komandu. Meklēsim iespējas viņus pārsteigt un izsist no līdzsvara.

Būtu ideāli, ja tik svarīgā mačā varētu spēlēt pilnā sastāvā, taču šai ziņā būšu piesardzīgs. Kristaps Pļavnieks šodien nespēlēja potītes savainojuma dēļ un neizskatās, ka varēs palīdzēt arī pret Beļģiju. Diemžēl šodien pirmajā puslaikā muguru pastiepa Rolands Šmits. Pēc pārtraukuma viņš izgāja laukumā un, ja būtu vajadzība, būtu spēlējis ilgāk, bet grūti prognozēt, kā būs rīt.”

Otrdien: Francija – Izraēla 70:47, Beļģija – Serbija 74:76.

Situācija E grupā: Serbija 4-0, Francija 3-1, Beļģija 2-2, Izraēla 1-3, Latvija 1-3, Itālija 1-3.

Trešdien: 17:30 Beļģija – Latvija, 19:45 Serbija – Francija, 22:00 Itālija - Izraēla

Latvijas komandas sastāvs un statistika: Vīriešu U20 izlase